Tři děti v autě, poraďte vhodnou autosedačku

jankatr
26. lis 2009

Ahojky - řeším problém se sedačkama snad mi někdo poradí. Máme Renaulta Megana - kombi - není to malé auto, ale už teď mám docela honičku tam tři sedačky nacpat a to máme pro dvojčata teprve vajíčka. Starší syn má sedačku od Graca - je to vlastně podsedák + záda, ale dá se použít i jen ten samotný podsedák - tím se ovšem zabrané místo vůbec nezmenší. Děti rostou jako z vody a já teď řeším jaké koupit klukům sedačky aby se nám tam všichni vešli. Nemáte někdo nějakou zkušenost? Potřebovala bych poradit ne příliš drahou a pokud možno ne moc širokou autosedačku - případně pokud se někdo chcete sedaček po dvojčátkách zbavit dejte vědět. Mám na mysli tu II. kategorii od 9 kg, co následuje hned po vajíčkách. Předem děkuju za každou radu 🙂 🙂 🙂

musko
27. lis 2009

jankar, šikiovné a pomerne úzke sú Strochenmuhle alebo Recaro 9-36 kg, pomer cena a bezpečnosť slušná, ale sú fakt pre štíhle deti. Všetky ostatné sú dosť masívne.

jankatr
autor
27. lis 2009

hmm tak to je docela problém - Maty je sice drobek - zato Kubík je pěknej pořízek - v 8 měsících má cca 10kg 😝 - je pěkně napresovanej i kočárku. A to byl v podstatě do teď skoro jenom kojenej 🤐

evicka7
28. lis 2009

jankatr, zkus se podívat na rodině v diskuzích v autosedačkách, je tam člověk Steeve, co se sedačkama zabývá, radil kámošce a jsou moc spokojení, tak třeba by ti taky dokázal pomoct,
jinak jsme jelli loni na hory v nějakým vyšším bavoráku se dvěma maxicosi rodi a jednou maxi cosi priori, dostat to tam bylo trochu umění ale vlezlo se to

stazina
2. srp 2011

Ahoj , ráda byhc obnovila diskuzi...docela by mě zajímalo,jak to děláte se sedačkama vy, co máte tři děti.....my ted máme vzadu dvě sedačky od 9-26kg a v říjnu/ listopadu přibude mimi ve vajíčku...muže se dát vajíčko doporstřed? vejde se tam? máme Opel astra combi..řela bych, že běžně velké auto...a jaká větší sedačka se může vázat dopředu?Proísm, poradte, děkuji

ivasad.
20. srp 2011

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda je nějaká sedačka schválená pro použití na prostředním sedadle vzadu, kde je pouze dvoubodový pás. Jedná se o případ, kdy se vozí dvě vajíčka (ty předpokládám musí být na stranách, na tříbodových pásech), a uprostřed tříleté, 14kg dítě. Vpředu u sedadla spolujezdce je airbag, který nelze vypnout. Na internetu jsme dohledali informaci, že autosedačka Romer king a ještě jedna od Maxi Cosi jsou určené i pro upevnění bederním pásem, (ještě před třemi lety to bylo uvedené i v českých návodech), ale české zákony toto nyní asi nedovolují, proto už je v české verzi návodu napsané upevnění pouze tříbodovým pásem). Kdo máte tři děti, jak situaci řešíte? Děkuji

vojtisek2007
20. srp 2011

@stazina pokud máš vzadu uprostřed normální tříbodový pás (jako je po stranách) můžeš tam připnout vajíčko, pokud tam máš jen bederní (což máme u našeho opla my) tak tam vajíčko doprostřed nepřipneš.....dopředu můžeš dát jakoukoliv sedačku - vajíčko v protisměru a vypnout airbad, potom větší sedačku už normálně - když jezdím jen s Eliškou, dávám si jí dopředu, protože vzadu mi ze sedačky vylejzá....

@ivasad. romer eclipse a Fair G0/1- nebo tak nějak se jmenuje jsou u nás schválené na dvoubodový pás - kupovala jí kamarádka - ten romer

ivasad.
20. srp 2011

@vojtisek2007 super, díky moc 🙂 Já jsem to zkoušela hledat googlem, ale nic pořádnýho mi to nenašlo... Teď když zadám názvy těch sedaček, co jsi mi psala, tak to vidím, že skutečně jsou na dvouboďák 🙂

terkajesterka
14. dub 2013

@stazina ráda bych se zeptala, jak jste to nakonec vyřešili s autesedačkami v tomto autě - máme stejné auto a třetí mimi na cestě....Dávali jste nakonec třetí nejstarší dítě dopředu v autosedačce? Děkuji za odpověď.

stazina
14. dub 2013

@terkajesterka Ahoj , dávali jsme dopředu vajíčko...ted ,když jsou všichni v kategorii sedaček 9-25 kg, máme jednu sedačku na předním sedadle, kde není airback, a dvě po stranách vzadu. Ještě nikdo neříkal, že by to tak nemohlo být, a viděl jjsem to takhle u několika lidí, takže by to mělo být ok.🙂

terkajesterka
15. dub 2013

@stazina aha, děkuji. Vepředu není airbag nebo ho máte vypnutý? Pokud se tam už nevozí vajíčko, tak by měl být zase aktivovaný. Já to asi budu dělat stejně, popř. dopředu dám jedno starší dítě, pokud pojede druhý dospělý, musí se namáčknout dozadu doprostřed....

edeltraut
15. dub 2013

@terkajesterka máme také jedno auto, kam nenacpu děti dozadu, takže pokud Adélka jezdí ve vajíčku, tak jedno dítě sedí vpředu a já uprostřed. A až odroste vajíčku, tak máme Römer Eclipse a ta se v pohodě vejde i do golfa mezi dvě autosedačky 15-36kg.