Velké tříměsíční miminko - jakou autosedačku?

inkognita
11. lis 2015

Ahoj holky, chtěla bych požádat o radu.

Mám tříměsíční holčičku vážící 8kg. Doteď jsme ji dávali do vajíčka Maxi-Cosi Cabriofix. Jak můžete vidět na fotce - malá je dost široká a už se tam fakt ani nepohne a to není venku ani moc velká zima :( nedokážu si představit jak ji budu oblékat v zimě, až zasněží.. navíc na délku to s nohama taky není žádná sláva. Místo má už jen nad hlavičkou... myslela jsem, že si koupím nástupce Cabriofixu a to Maxi-cosi Pearl (mám v autě základnu familyfix), ale četla jsem, že by se tak malé děti neměli ještě do jiných sedaček dávat. Tak teď nevím co s tím.

Je tu někdo kdo má nebo měl stejný problém? Co jste si pořídili za autosedačku?

Moc děkuji!

mavanka
11. lis 2015

Ahoj, zdá se mi, že v té sedačce máš ještě novorozeneckou vložku, když jí vyndáš, bude tam spousta místa...

radunda
11. lis 2015

Ještě jsou autosedačky kategorie 0-18 kg, ale maxi cosi je asi nedělá, zkuste se podívat přímo na jejich stránkách. Jinak třeba Romer má pěkné a bezpečné autosedačky téhle kategorie. http://www.spuntik.cz/autosedacky-0-18-kg/?preo...[left]=54&category[right]=55&category[categoryId]=26&order=price_asc

inkognita
autor
11. lis 2015

Ahoj, takový ten "podsedák" jsem vyndala už ve 2. Měsíci. Nechala jsem jen to polstrování kolem hlavičky 🙂

radunda
11. lis 2015

@mavanka je to fakt, ten vršek už tam být určitě nemusí a pod nožičkama je ještě taky asi něco na vyndání, @inkognita jinak ty sedačky nemají být moc velké, aby to dítě v tom bylo dobře chráněné.. Naše malá má 8 kg, ale má 8 měsíců, taky jí už je sedačka tak akorát a brzo půjde do větší, ale ve 3 měsících je ještě opravdu brzy.

radunda
11. lis 2015

@inkognita doporučovala bych zajít do nějakého dětského obchodu s autosedačkami a tam vyzkoušet a oni určitě i poradí

mwkaty
11. lis 2015

Ahojky, taky mi přijde, že vidím novorozeneckou vložku. Když ji vyndáš, tak se prostor zvětší. Jinak my jsme teďka kupovali Besafe izi combi X4, je protisměrná a dá se potom otočit do posměru. Malý má teda skoro 10 měsíců a váhově už může být v posměrné, sám sedí, ale co to jen půjde, tak ho budu vozit v protisměru. Zkoukla jsem nějaký crasch testy a tam jde hlavně o krční svalstvo dětí. Nedejbože, kdyby se něco stalo a měli jsme nehodu, tak je nejvíc v ohrožení krční páteř. Takže pokud se ti opravdu do vajíčka nevejde, přesahující nožky prý nejsou problém, důležitý je prostor nad hlavičkou, tak koupit jedině nějakou sedačku z kategorie 0-18. Besafe, Dualfix, Cybex sironu aj. Ale většina vajíček je do 11, případně 13 kg, takže by se ti tam 8kg holčička vejít měla.

janie1988
11. lis 2015

Myslím si, že je sedačka ještě vyhovující, vyndej veškeré polstrování a ještě chvíli vydrží. Hlavní je, kolik má místa nad hlavičkou. Podle fotky ještě dost.

inkognita
autor
11. lis 2015

@radunda @mwkaty děkuji za rady! 🙂 jak píšu, pod zadečkem už nic není, jen to kolem hlavičky, ale pokud už nemusí být ani to - dám to taky pryč 🙂 malá má docela široká ramena, takže je tam jako sardinka, ale zkusím to s ní ještě vydržet..

rousse
11. lis 2015

@inkognita nohy klidně můžou čouhat, ale hlavička musí být schovaná v sedačce - do té doby dobrý. Jinak bych se porozhlídla po sedačce 0-18 a případně koupila tu. Naše malá byla taky cvalda - ve 3 měsících měla teda o kilo míň než vaše a ve vajíčku jezdila do minulého týdne (8 a půl měsíce) - ale my máme vajíčko 0-13 kg. Nohy jí trčely už od kolen, ale hlava byla ještě cajk 🙂

mwkaty
11. lis 2015

@inkognita Já bych dala i to polstrování kolem hlavičky pryč. Podle mne tam být nemusí, malá už je dost velká. A i kdyby jsi chtěla kupovat novou sedačku, tak moc na výběr nemáš. U té Besafe IZi combi se doporučuje dávat děti až od 6 měsíců, i když je psáno 0-18kg. Nestudovala jsem všechny sedačky,takže určitě nenapíšu všechny možné typy, ale vy byste mohli mít ten Romer Dualfix nebo Cybex Sironu, do ostatních nebude mít dobře vyvinuté svalstvo, i když je váhově veliká. Taky záleží, jak se jí ve vajíčku líbí. Náš pořád plakal a pláče i ve velké, takže my jsme si moc nepomohli 🙂 Jestli je tam spokojená, dáš pryč to polstrování, tak si myslím, že vám ještě několik měsíců vydrží.

mwkaty
11. lis 2015

A jak píše @rousse. Nožičky čouhat můžou a divila bych se, kdyby někomu v pozdějších měsících nečouhaly. Důležitá je ta hlavička a tam máte místa dost. Zní to hrozně, ale když se při nehodě zlomí nožičky, tak ty se dají do kupy, když se zlomí při nehodě páteř, tak je to daleko horší, ne-li fatální. Proto my volíme protisměr i nadále, i když se mu v něm nelíbí..

frantiska85
11. lis 2015

Tahle je naprosto vyhovující. Nad hlavičkou má místa dost. V sedačce nesmí dítě plavat.

korin
11. lis 2015

Moje malá (19 měsíců, 9 kg) jezdí ve vajíčku doteď. Nohy jí čouhají, ale nad hlavou má prostor. Koupi další sedačky necháváme na jaro. Zdá se mi, že tvé holčičce je sedačka ještě dost 🙂 V zimě ji můžeš přehodit dekou. Jezdit s dítětem v kombinéze stejně není nic moc, jak se auto zahřeje, musíš vyslíkat. Jednou jsme takhle jeli se synem, v autě netopili, aby mu nebylo horko... a on si brutálně poblinkal kombinézu 😀 Měla jsem s sebou náhradní oblečení, ale kombošku teda fakt ne. Tak jsme to museli otočit a na bledule jsme zajeli jindy.

kasparek_baby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rencatupa
31. bře 2016
Uživatel rencatupa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rencatupa.

Souhlasím s maminkama, taky se mi zdá že je tam ještě vložka, zkuste ji vyndat 🙂 jinak když se vám to tedy nezdá tak mrkněte na kategorii 0-18kg, třeba Romer nebo Cam Gara či Chicco, ale nejlepší je si to zkusit přímo v prodejně i s prckem 🙂

olga_
31. bře 2016

Souhlasím s ostatními. Je to zcela v pohodě - místa má nad hlavou až až. Vyndala bych rovněž to polstrování u hlavy. Nožičky čouhat můžou a budou. Novou sedačku bych v žádném případě nekupovala. Tato vám podle mě vydrží klidně do těch 9 měsíců i dýl.