Výběr dětské autosedačky 0-18kg

janik2
18. led 2008

Snažím se vybrat autosedačku 0-18kg, protože moje dítko se do skořápky zachvilku nevejde, podělíte se se mnou o Vaše zkušenosti, postřehy a typy. Moc děkuji

kupinka
18. led 2008
janik2
autor
19. led 2008

Kupinko, děkuji za typ, ale já jsem tuhle diskusi četla, jenomže tam holky řeší sedačky 9-18kg a tu já nechci, chtěla bych svojí holčičku vozit co nejdéle proti směru , jako ve skořápce a to u těhle sedaček nejde.

zuz11
29. bře 2008

anatanka • 1d • 27. březen 2008 v 17:29
O autosedackach je tu diskutovano uz hodne, ale pro tuto vah. skupinu jsem zatim nic poradne nenasla.
Miri ma necelych 8 kg a uz chci vymenit vajicko za vetsi sedacku. Pravdepodobne 0-18. Muzete mi nejakou doporucit? Nebo mam uz hned radeji koupit od 9 kg?

flora • 1d • 27. březen 2008 v 17:41
Taky bych potřebovala nějakou doporučit. Malej se už do vajíčka pomalu nevejde a ještě nesedí (3,5 měsíce, 8 kg)
Tak šup sem s nima 😀

katharin • 1d • 27. březen 2008 v 18:26
Nazdárek,my máme ferrari prima a máme jen ty nejlepší zkušenosti.Dejte si do vyhledávače bez www autosedačky ferrari a vyběhnou konkrétní adresy.Je vážně festovní a díky polohování je i jako vajíčko.

lenkakr • 1d • 27. březen 2008 v 19:20
my ještě nesedíme, ale do vajíčka se nevešel kolem 6 měsíců. máme také ferrari a velká spokojenost http://superbaby.mimishop.cz/detail.php?zbozi=2...

sylvar • 1d • 27. březen 2008 ve 20:54
my koupili neónato energy a malá se vzteká stejně, jako poslední dobou ve vajíčku,myslela jsem, že to bude lepší, když koupíme větší a uvidí ven a nějak to cestování čím je starší,nepobírá 😒 a to nás v sobotu čeká 250 km ☹

anatanka • 1d • Včera ve 20:03
Sylvar: Fakt? Tak tos mi docela vzala iluze. Miriam se taky ve vajicku vzteka, tak jsem na vetsi autosedacku tolik pospichala hlavne kvuli tomu, ze v ni bude treba klidnejsi...

sylvar • 1d • Včera ve 20:30
anatanko, jo jo, je to v háji,ani velká, ze které jde vidět z okna, nepomohla ke klidu, malá neřve,ale vzpouzí se 😒
třeba u vás to bude lepší

krista
28. zář 2008

barusha • 1d • Dnes v 09:01
Ahoj holky,chtěla bych se poradit,moje 2,5měsíční mimi se už nevejde do sedačky,protože má skoro 7kg a ještě když mu dám bundu... No, potřebuji to nějak řešit, hodně cestujeme autem,tak jsem se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s tímhle typem sedačky. Nevýhoda je, že se nedá jen tak přenášet a postavit na podvozek ☹ , což je s jeho váhou blbý. Taky prý nejsou tak uzpůsobený mimi, když jsou přes dvě věkový skupiny - 0+1. Poraďte...

barusha • 1d • Dnes v 09:03
Jo, ještě jsem se chtěla zeptat, jak řešíte přechody - např. z bytu do auta, to se pak vyhřeje a spící mimi budíte a svlékáte? Nebo jak... My totiž jedeme třeba 2h. v kuse, tak nevím, jak to řešit.

dnada • 1d • Dnes v 09:32
ahojky,tak s tím přechodem to řeším tak,že v autě netopím,mám tam to samé co je venku(nebo jen o malinko tepleji ale tak,aby se malej nepotil 😉Venku přes něj ještě přehodím deku,takže ho tolik neoblékám. Jinak já mám autosedačku 0-13kg od výrobce Meyster,sem s ní spokojená,je lehoučká. Záleží na tom,jak dlouhý je ten Tvůj drobeček.My rostem docela rychle,vůči porodní váze a dýlce,měli sme 2700g a 47cm a teď máme 58cm a 5kilo 😉 a sou nám necelé 3měsíce

ygreen • 1d • Dnes v 09:40
barusha: taky jsme to řešili náš měl ve 3 měsících 8 kilo a 68 cm
Původně jsem chtěla Britax, ale po vyzkoušení v obchodě jsme do ní nešli, páč má málo místa na nohy, tzn. že je nelogické, aby dítě mělo delší nohy než je místo na sedačce, když ještě musí jezdit proti směru jízdy, že 😖
Pak se mi líbila Ferrari. Ale tu jsem nezkoušela.
Nejlíp nám vyšel Chicco Zenith - dost místa na nohy do té doby, než bude moct sedět po směru jízdy.
Ale nakonec jsme nic nekoupili. Ségra mi půjčila 0-13, ale takovou větší, jako by víc rozloženou (my měli úplně debilní vajíčko). Možná počkáme ty 3 měsíce a koupíme 9-36kg. Nejde o váhu - 9 kilo bude mít tak za měsíc, ale o samotné sezení. No uvidíme.

Jinak my v autě topíme. Malýho oblíkám spíš míň na tělíčko, ale dávám mu třeba dvoje fusekle. Přikreju ho dekou a když se v autě trochu zatopí, tak jí sundám a když vylezeme a přecházíme, tak ho zase přikreju.

lu777 • 1d • Dnes v 11:35
tak my mame tenhle typ autosedacky od asi 4.5 mesicu, kdy nam puvodni sedacka praskla (byla z bazaru, dostali jsme ji od znamych, dneska si rikam, ze jsem byla blba, ze jsme ji meli vyhodit hned)

no ale k veci: mame Chicco, da se trochu nastavit to zakloneni, stala asi 3 tisice... od tak 4 mesicu to vcelku slo, ale predtim si naprosto neumim predstavit, ze bych do ni dala mimi, ktere ani neudrzi hlavu a zada uz vubec ne... oni pisou od 0 kg, ale je to tak od 5-6 kg, bych rekla nebo lepe receno, az dite aspon trochu udrzi hlavu a zadicka...
my ovsem jezdili i tak kratke trasy, nejdelsi trasa byla 4 hodiny az kdyz malemu bylo skoro 7 mesicu, tak jeste ze tak.. ale kdyz v tom usnul, tak jeste pred mesicem v tom docela visel
takze jsme koupila takovy ten polstarek pro mimi co drzi hlavicku v autosedacce, to pomohlo..
ted uz se tam posune a opre se a spi, takze ok, ale ve 2 nebo 3 mesicich si to neumim predstavit ..

pokud jezdite casto nebo delsi trasy, tak bych si autosedacku vyzkousela u znamych co maji deti... Matysek treba tam ze zacatku moc rad nebyl, nektere dite spi hodne v aute, on ne a nechapal, ze se muze divat z okna a hracku jeste neudrzel, protoze mu tam vadily ty pasy a auto se trese a tak... ted uz ho budeme brzo otacet po smeru jizdy, uz se nemuzu dockat, az na nej v pohode uvidim a zabavi se koukanim ven a tak... jezdime malo, ale je mi ho lito, jak je tam priksirovanej, on je takovej cilej klucina, takze to vzdycky nejak zvladne, ale ja citim, ze to pro nej neni moc dobry, no..

lu777 • 1d • Dnes v 11:35
jo a mame Chicco Zenith

v aute topime, ale nepretapime a kdyz je cas na jeho spani, tak dam decku prs nohy

barusha • 1d • Dnes v 11:41
Jo,holky, díky. My máme malý vajíčko a prostě už to nejde. Tak se po něčem kouknem a hlavně to nejdřív vyzkoušíme!!! Malej je celkem statnej, dobře drží hlavu, tak by v tom snad moc nekloktal 🙂

kacka.va • 1d • Dnes ve 14:21
já někde četla hodnocení a tam ty Ferrari sedačky nevycházeli z testů moc dobře

vojtisek2007 • 3d • Dnes ve 14:59
barusha - nám teda vajíčko bylo malý cca v 10-ti měsících a koupili jsme sedačku cam ciao lusso - 0-18kg - a myslím, že to určitě jde i na mimi - protože se dá položit a přiváže se proti směru jízdy - a je z toho takový "velký vajíčko", my ho teda hned používali po směru - ale jak říkám, to už měl vojta 10měsíců...akorát je teda naprd, že se nedá jako vajíčko přenášet - my jí necháváme přivázanou v autě -ale kdybys tam dávala mimi, tak nevím, jak ho potom přenášet, bez tý sedačky....

nensy • 2d • Dnes v 15:36
tak malá byla ve vajíčku do devátého měsíce .ted už jsme koupili normální sedačku otočenou do předu