Vychytávky na cesty. Sháníte vybavení na cesty?

beruska2x
30. led 2011

Scháníte neco na cesty? Cestovni nocnik, zidlicku, cim zabavit decka v aute, letadle.. sem s tim 😉 ...

beruska2x
autor
30. led 2011

Ja pro zacatek cestovni redikci na WC.. mate nekdo zkusenost?.. ja ka je nej, kde koupim atd... 😉

mart.s.
30. led 2011

@beruska2x ahoj, je pravda, že mi tu redukci taky vozíme sebou na všechny dovolené. 😉 Ale přiznám se, že jsem si žádný průzkum trhu nedělala. Koupila jsem ji kdysi v Tescu a vydržela nám dodnes 😉 .

beruska2x
autor
31. led 2011

@mart.s. dekuji, no my ji taky mame, jen jsme myslela jestli treba nekdo nema v merku nejakou lehkou, treba nafukovaci 😉 docela je to blbe skladny 😝

mart.s.
31. led 2011

@beruska2x To máš pravdu a těch neskladných věcí je spousta.Nám s manželem stačí na 14 dní jedna taška. Zbytek auta zaberou hračky, věci do vody, na písek... Ještě , že nám už odpadl aspoň nočník a kočátek 😀

beruska2x
autor
31. led 2011

@mart.s. nocnik je katastrofa, jsem rada ze mi malej zacal aspon na WC, jak bych do kufru mezi veci nacpala nocnik fakt nevim 😀

trixi
31. led 2011

@beruska2x ahoj, my vela cestujeme a pre maleho sme mali cestovny skladaci nocnik - super vynalez, hlavne pri starte a pristavani lietadla, ked mi syn zahlasil ze chce cikat a na WC sa uz neda ist, jednoducho rozlozim nocnik, sadne, vycika, sacok zaviazem a potom vyhodim, nocnik zlozim a je to, nehrozi ze sa mi pocika, mali sme cestovnu stolicku, tiez sme ju vela vyuzili, cestovnu vanicku, este aj teraz obcas pouzivame, hoci je len do 3 rokov, mam cestovnu sadu hygienickych veci-sedatko na WC, dezinfekcne obrusky, blinkacie sacky-vsetko zabalene v cestovnej tasticke, cestovne balenie prvej pomoci, ked bol Matej mensi, pouzivala som cestovny ohrievac na jedlo-pri ceste autom. A na zabavu vozime teraz DVD. To nasho Mateja spolahlivo zabavi na niekolko hodin.

beruska2x
autor
31. led 2011

@trixi tak z toho co pises potrebujem jen to sedatko na WC 😀 , do letadla mu dam jeste plinku, na cesty a na spani ji nosi... ubrousky kazdopane, misto DVD ma pohadky natazene v mobilu 😉 a nejakou knizku sebou, zbytek veci dam dolu do cestovni tasky... 😀
ale je to kramu 😵

sonije
31. led 2011

Ahoj, tak my lítáme k moři dvakrát do roka od Adíkových 9 měsíců. Míša byl poprvé v 8 měsících. Jezdímě i po čechách. Takže pokud chcete s čímkoliv poradit - od zabalení kufrů po předpisy na letišti atd., ptejte se🙂.
Jinak WC sedátko jsme nikdy nevyužili, ani cestovní nočník. Známá ho měla, ale dítěti byl velký na zadeček a nepohodlný, takže stejně na dvě věci. Do letadla jsme dávali plínu, později už to prostě vydržel.. Když potřeboval na záchod, přidržovala jsem ho do doby než se naučil vybalancovat si to a přidržet se sám. Představa, že tahám WC redukci i na pláž, kdyby náhodou...
Ale co se mi osvědčilo do letadla, jsou lízátka na start a přistání kvůli zalehlým ouškům. Taky jim odkládám jídlo na tuto dobu, když už se musí sedět a mít vypnuté přístroje. Maličcí dostávali kaši z flašky a tím si ulevili od bolavých oušek. Adík teď už má buď lízátko nebo vodu. Rozhodně se ale vyplatí klid rodičů a střídání v péči. zažila jsem naposledy, že měli stejně staré děti jako my a to bylo pořád "drž hubu a sedni si. Já už toho mám dost, s váma se fakt cestovat nedá. A proč pořád řve? Vem si jí nebo já už se z ní zblázním..." Děcka celou dobu řvala a byla zlobivá. S takovými rodiči se ale nedivím. My máme tak jeden čtvrthodinový unuděný záchvat za čtyřhodinovou cestu 😉

pegggy
31. led 2011

ahojky
my sa teraz tiež chystáme na našu prvú cestu lietadlom, letíme z prahy a chcela by som sa spýtať, či nemáte niekto skúsenosti ako je to s jedlom pre dieťa, či v pohode môžem mať príkrmy v sklenených flaškách, pripadne nejaké ovocie, koľko pitia.

sonije
31. led 2011

Jo a kdybyste chtěli destinace, byli jsme s dětmi v Egyptě, Tunisu (to teď asi nehrozí), na Krétě, v Turecku, v Maďarsku, Německo máme za humny, takže Marienberk.... bez dětí pak v Bulharsku, Anglii. Manžel se starším na Sicílii. V Čechách to bylo na Lipně, Dvoře Králové - Safari hotel, v Praze - Aquapalace.
Takže pokud máte i dotazy k těmto destinacím, ráda odpovím🙂

sonije
31. led 2011

@pegggy
Ahoj,
takže bezpečnostní předpisy jsou takové, že můžete mít tekutiny a gely jen co se vejdou do takového sáčku, co koupíš na letišti v automatu. jednotlivé tuby nesmí mít víc jak 100 ml. Nám vyhodili i půlku gelu na vlasy, který měl 150 ml, ale v tubě ho bylo tak 50... Mě spíš netrklo, že mám třeba v taštičce s plenama malý krém na prdku, ale to pročlo bez kontroly..
Ale co se týče dětí, my jsme brali dětskou lahvičku s dětským pitím - 500 ml, dva jogurty, dvě skleněné přesnídávky a prošli jsme v pohodě. Pro děti je to povolené, jen možná budeš muset ochutnat, to dělají namátkově. Jen to musí být opravdu dětské, já brala lahvičku dětského Kubíka a musela jsem i odpečetit a napít se. Kdybych řekla, že Aquila je pro děti, neprošla by..
A ještě jedna rada, před nástupem do letadla, jsou automaty na pití, tak si připrav drobné a můžete si tam taky koupit něco na palubu 😉

kristi
31. led 2011

@beruska2x uplne normalne bys nocnik nacpala do kufru, taky jsme ho jednou meli s sebou

beruska2x
autor
31. led 2011

tak my uz jsme s malym leteli taky loni, to jsme se bala jak to bude ale uplne ok .. trosku byl nervni nez se vsichni nakyblovali do letadla ale jak se pohnulo tak uz byl klid 😉 jednu cestu skoro prospal, druhou koukal na pohadku a i jedl jidlo...
na usi je dobry bud lizo, to je fakt nebo piti...

@pegggy loni jsme leteli z Prahy, sklenicku mit muzes, v letadle ti ji i snad ohreji, to zkusenost nemam, ja sebou mela udelany Nutrilon ve flasce - na kontrole jsem to nahlasila jako kojeneckou stravu a musela jsme se z toho napit - asi jestli to neni otraveny 😀 a nechci to podstrcit posadce ale jinak ok 😉 kdyz vidi male dite, jsou prijemni - alespon na nas byli...

@sonije nekteri rodice josu zazitek 😉 redukci chci jen na hotel, na plaz by me to ani nenapadlo... je ale pravda ze nase dite je pohodovy, neubreceny, po letisti razoval jak kdyby mu patrilo... s nekterejma detma si fakt cestovani predstavit ani nedokazu ale to je uz na zvazeni rodicu, jestli jim to za ty nervy stoji 😀

beruska2x
autor
31. led 2011

@kristi vim ze v nouzi jo, ale ze by se mi chtelo 😀 kdyz uz docela chodi na Wc a do te doby snad bude jeste vic... 😉

sonije
31. led 2011

@beruska2x
My jsme taky neohřívali, vzala jsem to, co se dalo jíst za studena a dala jsem dětem i to, co nám naservírovali. Ale horkou vodu na mlíčko mi dali v pohodě.
My máme děti celkem hyperaktivní a zlobivý, ale na cstování jsou v pohodě, prostě bereme knížky, hračky, DVD, když to nejde, projdeme se po letadle. Zažila jsem, že lidi nadávali, proč děti řvou, že mají sedět doma. Je to opravdu na zvážení rodičů. My nejdřív zkoušeli cesty po Čechách, když vydržely 3 hodiny v autě, věděli jsme, že to zmáknou, kdyby nevydržely v autě ani hodinu, neletěli bychom. Dobu odletu si nevybereš. Nám děti prakticky na cstách skoro nespí ani v noci, maximálně si schrupnou po cestě na letiště a pak tak hoďku v letadle, zbytek je na našich schopnostech 😀

sonije
31. led 2011

@kristi My jsme nočník netahali, už tak jsme měli narvané kufry 😉 . Máme děti přizpůsobivé, berou co je 😀.
Ale když letěl loni manžel se starším, tak řešili, že nechtěl kadit jinam než do plíny. No a jeli na návštěvu na jiný hotel, nevzal plenu, tak mu dal do kraťas ubrousek no a Adík měl zrovna průjem, ani nebudu popisovat, jak to dopadlo 😀

pegggy
31. led 2011

baby a ako ďaleko ste boli s deťmi? ako ste ich zabávali v lietadle? sedeli ste väčšinou vtej prvej rade, kde je viac miesta pre nohy?

beruska2x
autor
31. led 2011

@sonije to nas je taky hooodne akcni ale vylital se na letisti a pak byl uz unavenej 😀 - nastesti... nj nektery lidi jsou pitomi, neuvedomujou si ze i oni byli mali a nebo ze i oni budou mit jednou deti.. ty me muzou 😝 😀

jeden chlap delal v letadle dusno na letusku ze nebude sedet s detma u sebe ale ob radu - bylo jich hodne a detem bylo cca 14 nebo 15 😅 , proste jinak posadit je neslo.. no takovi pitomci mi oprvadu dovcu nezkazi 😀

simonceli
31. led 2011

Ahoj, tak my jezdívváme hooodně často pryč. řekla bych že snad každý víkend a potřebovali by jsme buď nafukovací auto a nebo všechno nejvíc skládací.... jezdíme vřdycky jak kdyby jsme jeli na měsíc a přitom jedeme na víkend pryč.

beruska2x
autor
31. led 2011

@pegggy my jsme byli v Tunisu, malymu byli cca 2 roky, sedeli jsme asi ve 4 rade - uplne v pohode... cast cesty súpal, pak jedl, zpet se koukal na pohadku v mobilu, prosel se ulickou sem a tam... knizku jsme v letadle ani nevytahla...

pegggy
31. led 2011

a ešte niečo, ako je to s kočíkom?
@beruska2, @sonije ďakujem moc za rady.

kristi
31. led 2011

@pegggy jednou jsme sedeli vepredu. Nejdal jsme byli na Kanarech, takze cca 4,5h

@simonceli my jsme taky vecne vcudu,, ale Mia uz je velka, v klidu se vyspi s nama na posteli a na wc taky chodi v pohode

beruska2x
autor
31. led 2011

@simonceli my jezdime kazdy druhy vikend, mame teda vetsinu velkych veci u babi - nocnik atd takze tahame jen obleceni a tak ale aspon mam baleni natrenovany 😀

beruska2x
autor
31. led 2011

@pegggy meli jsme golfky - u letadla jsme je odevzdali letusce a vyzvedli jsme si je na pasu se zavazadlama, pri ceste zpet jsme je dali taky letusce a vydali nam je u "Nadmernych zavazadel"

simonceli
31. led 2011

@kristi tak to je fajn, my ani na cesty nebere cestovní postýlku, protože se nám nevejde do auta. Takže malá spí s náma v noci a přes den v kočáře. Začínáme i vozit nočník. A než se vždycky naložíme do auta, tak jsme zaskládání po střechu a to ještě máme dva ratlíky, takže ti mi většinou jezdí pod nohama.....

beruska2x
autor
31. led 2011

jen teda nevim... kdyz malej uz plati letenku, kolik sebou muze mit KG - normalne 15?

simonceli
31. led 2011

@beruska2x to máš super, že můžeš mít spoustu věcí u babičky. My většinou jezdíme v zimě na hory do beskyd a přes jaro léto a část podzimu jezdíme každý víkend po závodech, tak to je celkem v pohodě. To jsme koupili karavan a tam se vejde spousta i nepotřebných věcí 😀

simonceli
31. led 2011

jo a nevíte jak je to s kočárem do letadla? Letíme v květnu do španělska a řeším kočár..... samo že budu mít golfáč, ale počítá se to do celkové hmotnosti zavazadla na osobu? Nebo jak?

kristi
31. led 2011

@simonceli nepocita 😉

beruska2x
autor
31. led 2011

@simonceli nn nepocita golfky jsou uplne zvlast...