Vychytávky na cesty. Sháníte vybavení na cesty?

beruska2x
30. led 2011

Scháníte neco na cesty? Cestovni nocnik, zidlicku, cim zabavit decka v aute, letadle.. sem s tim 😉 ...

beruska2x
autor
31. led 2011

@kutcher 😉 http://www.medvidekshop.cz/346-Hygienicke-potre...

akorat teda 160,- za postovny to trochu prehanej :P

kutcher
31. led 2011

@beruska2x Dík za tip, je pěkná, ale to poštovný teda 😖 to je fakt

luckahr
31. led 2011

@beruska2x ja bych si nedelala takovou hlavu, vsadim se, ze ti malej v lete bude chodit uz na normalni zachod, nas malej treba ted uz redukci vylozene odmita.
Jinak k tem cestovnim nocnikum a mistum pouzivani, ted jsme byli na horach a v hotelu u snidane mela holcicka nocnik, normalne v restauraci, vycurala se a postarsi manzelskej par mel reci. Uprimne, chapu je......
A k tekutinam do letadla, my jsme nejmene 2x nesli vodu (zadnou detskou) a normalne nam to nechali, ptali se, jestli je to pro malyho...........takze tak.

beruska2x
autor
31. led 2011

@luckahr nj zalezi na koho na letisti asi natrefis a mozna i kam letis a s jakou spolecnosti 🙂

no v jidelne by mi nocnik asi vadil taky, stejne jako bych tam dite neprebalovala, jako odejit na WC nebo na pokoj jde snad vzdycky, to uz je o ohleduplnosti lidi 😖

sonije
1. únor 2011

Ahoj,
včera jsem tu všem poctivě odpověděla a dvakrát mě to vyhodilo, že je nějaká závada, neuložilo se to. Teď mastím po doktorech, ale odpolědne vám všem znovu odpovím😉. To je jak naschvál..

sonije
1. únor 2011

@mart.s,beruska 2x. Ahoj, my byli v létě, ale pršelo, takže jsme nevyužili vyhřívaný venkovní bazén, i když někdo v něm plaval. Jinak ubytování skvělé, apartmánek s teráskou, přes zahrádku jsme došli do recepce, pak přes recepci a bowling do restauračky no a od tamtud kdykoliv do Zoo, byli jsme tam ráno i večer. Pro Adíka super zážitek vidět zvířátka v každou denní i večerní dobu a usínat s tím, že nedaleko chrupe tygr 😀 .
My jsme měli jen snídaně, ale naprosto luxusní výběr všeho - máslo, šunka, sýry, vejce, ovoce, párky, jogurty, pečivo. Nacpaly jsme se, že jsme to museli vychodit 😀 . Na večeři jsme si dali specialitky v restauračce, vaří výborně a podruhé jsme šli hned vedle té restaurace do restaurace typu Mekáč - dali jsme si hotovky - omáčky a taky výborné i cenově. Opravdu doporučuju 🙂 .
Jinak co se týče věku, Adík dostal tenhle výlet ke druhým narozeninám, zvířátka miluje, protože máme Zoo za barákem a jsme tak pořád 😅.
Svezli jsme se mašinkou k safari busu, do toho jsme nasedli do vrchního patra, které bylo nezastřešené (zrovna nepršelo, tak to šlo), Adík si to teda užíval. Nebyla to dlouhá projížďka, takže vydržel v pohodě. jediný malý zádrhel - golfáč. Ten jsme musela dole složit a naložit v přízemí autobusu a potom zas vyložit. Je tam pořád tolik lidí, že je to trochu pakárna to všechno honem provést no a zvlášť my, máme věčně kočár obložený, takže než jsme to pobrali..
Tak a teď jdu znovu odepsat ještě zbytku🙂

sonije
1. únor 2011

@pegggy Ahoj, včera se mi neodeslala odpověď. My jsme letěli s dětma cca 7x, ani jednou v první řadě, ale vždy nás usadili co nejblíž k únikovému východu - ať už vepředu nebo u křídel. Někdy se stalo, že v letadle nebylo něco obsazené, tak nám i dovolili položit děti na jiné sedačky.
Zábava v letadle. Starší už teď létá jen s DVDčkem, ale než se tak stalo, kupovali jsme vždy před dovolenou nějakou novou hračku nebo třeba puzzlíky. Neměl to okoukané, tak ho to bavilo víc. Stálice jsou knížky. Pak jsme taky cca každou hodinu udělali procházku po letadle. Šli jsme třeba na ty nejvzdálenější záchodky, tam jsme se opláchli, zkontrolovali plenu a šli zpět. V letadle při nástupu si můžeš vzít taky noviny, takže když nebylo zbytí, trhali jsme nebo jsme z nich skládali všechno možné. Hodně děti taky zabaví jídlo, takže různé křupinky, bonbonky atd. Ale to jsme si většinou nechávala až na poslední minuty před přistáním, kdy jsme museli sedět. Pokud jsou v pohodě spolucestující, tak děti třeba na sebe jukali za sedačkama. Taky jsme použili blicí pytlíky a namalovali na ně kočičku a hráli divadýlko. Nám děti spávají v letadle tak hoďku, takže nezbývá než vymýšlet😀. Ale myslím Fischer a Exim, že nám pro děti dali na letišti omalovánky s pastelkama, ty se jim taky líbily. no a ještě jsme třeba na letišti koupili nějaký dětský časák s hračkou a nabrali jsme letáky, aby měli co prohlížet a trhat...
Jinak kočár už ti tady psali, já ti to ještě trochu rozepíšu. Než jdeš do letadla, jdeš kolem rentgenu, budeš muset malýho vyndat a kočár projet rentgenem. Vyplatí se s tím počítat, kdyby třeba usnul nebo na něm povezeš věci.... Pak už ho ani nerozkládej (resp si ho znovu neobkládej věcma), jakmile budete nastupovat do letadla, tak před jeho dveřma ho odevzdáš. V Egyptě nám kočár přijel někdy se zavazadlama, někdy jsme si ho vyzvedli hned u letadla. Všude jinde jede s kuframa. V Praze musíš k nadměrným zavazadlům. Vyplatí se vzít si starší golfky, my máme jedny jeté cestovní. Oni jsou to dobytci, takže jsme zažila, jak pán reklamoval poškrábané a potrhané Jané. Bylo ve stejný várce, v jaký my jsme reklamovali kufr s urvanou rukojetí a kolečkem..

kjajule
1. únor 2011

Holky pořád tu mluvíte o DVDčku , to je nějaké cestovní? Hodíte někdo www at mužu mrknout díky 🙂

mart.s.
1. únor 2011

@sonije moc díky . Tak to určitě vyzkoušíme.Nám by to taky asi nejvíc vyhovovalo jen se snídaní. Děláme to tak i na horách. A na večeře si pak dojdem , kam chceme. A můu se ještě zeptat - chtěli bychom tam jet na pátek , sobota, neděle - jak asi dlouho dopředu si máme zamluvit ubytování. A ještě jedna otázka. Pochopila jsem to zprávně, že když jsi tam ubytovaná, tak si můžeš prohlédnout ty zvířata i třeba večer po zavíračce?

sonije
1. únor 2011

@beruska2x Jakmile má dítě vlastní letenku, má nárok na zavazadlo jako dospělý. Vždycky mrkni s kým letíte, některý společnosti dokonce umožňují i 20kg.
Já za nás musím říct, že ač jsme kolikrát měli nadváhu, nikdy jsme neplatili. Možná štěstí nebo náhoda... Možná nás nechali, protože tam byli lidi s pidi kufříky a my vždycky chodíme mezi posledními.
To je možná rada pro všechny. Na letišti chodíme k odbavení zavazadel i k letadlu až mezi posledními, nestojíme zbytečně frontu, děti se nenudí. Nikdo vás dnes dopředu nepustí ani s miminkem (zažila jsem jen jednou paní, která mě pustila, když jsem za jednu ruku vedla Adíka a v Manduce měla Míšu, měla doma dvojčata, tak věděla, jaký to je). Děti necháme vyběhat do poslední chvíle, než vlezeme do letadla, je to lepší než tam sedět mezi prvními a čekat než se všichni usadí. Navíc pak vzniká pakárna, že se musíte pořád někomu vyhýbat, když jdete poslední, máte klid a chvilku po usednutí už letíte..

sonije
1. únor 2011

@andrejo Jsi mi připomněl... My jak jezdíme, tak teď, když jsme jeli do Maďarska, tak jsme stavěli na benzinách a skoro nikde přebalovák. Tak jsem to řešila ve stoje a jednou na odpojeném mrazáku na zmrzlinu, který stál u záchodů...😀

beruska2x
autor
1. únor 2011

@kjajule treba MM ma mobil, ze ktereho kdyz vyndas SIM tak funguje jak preharvac - Nokia xpress music - cislo nevim, ten s tim veelikym dotykovym - takze my vyuzivame toto 😉 koukni jestli vam to nejde taky.. jinak DVD je cestovni nebo ted hodne frci apple desticky 😉

@sonije jj uz vim o vaze diky 😉 my jsme loni ani nenaplnili tech 30 kg a ted mame teda 45 + prirucni, takze strach fakt nemam, to bych musela prevazet slona 😀
nj rada bych sla do letadla posledni ale oni rodiny s detmi primo vyvolavaji at jdou prvni - aspon jsme to tak meli loni, tak uvidime...
je pravda ze k zavazadlum se chovaji otresne, mam obyc golfky za 1400,- a byla jsme tomu rada - aspon jsme nemela strach a letos je uz vubec nepovezem, prcek neposedi...

diky za info 😉 o safari juknu na to na net.. bylo by to super, udelali by jsme to jako druhou "dovcu" s brachou asi 😀

luckahr
1. únor 2011

@sonije taky se vetsinou odbavujeme mezi poslednima, presne jak pises.
@beruska2x a s jakou jste leteli spolecnosti, ze vyvolava ty rodice s detma? My jsme to nikdy nezazili a vzdycky nastupujeme mezi poslednima 🙂 bych se jim na nejaky vyvolavani vykaslala...

beruska2x
autor
1. únor 2011

@luckahr s Travelserv. no my jsme s prckem leteli prvne, tak jsem nevedela.. neresila jsme to, az pak nam doslo co je lepsi, jestli kvuli kocarkum - nevim...kazdopadne jsem to slysela od hodne mamin 😅

sonije
1. únor 2011

@kjajule Ahoj, my máme tohle: http://www.cenicek.cz/zbozi/prenosne-dvd-prehra...
Ale někdy používáme i notebook, když letíme na hotel, kde je wifi, tam si můžem taky přehrávat...

@mart.s. No my jsme jeli o velkých prázdninách, MM zamlouval hotel v červnu a měli úplně plno, asi za dva dny mu volali, že ověřovali rezervace a jeden pokoj byl volný, ovšem bez přistýlky, což nám nevadilo, Adík spal s námi. Do Zoo vůbec nejdeš přes kasy, ale přes tu restauračku typu Makáč (tam se můžete při jídle koukat i na lemury). My jsme chodili ráno, po o jsme si šli odpočinout na hotel a pak jsme zase vyrazili třeba do 21 hodin. Taky je tam skvělé hřiště, takže jsme se fakt nenudili🙂
@luckahr, @beruska2x Nás taky nevyvolávali, ale je možné, že děti rodiny s dětmi přednost mají, jen my o tom nevíme, protože pravidelně couráme po celém letišti do poslední chvíle. Najdeme si Gate, ze které letíme, ale neprocházíme rentgenem. Couráme okolo, občas něco koupíme nebo jen tak koukáme. Většinou chodíme do té restauračky v patře, jak je za KFC, mají tam levněji, tak si dáme kafčo a tak půl hoďky před odletem nakráčíme, to už většina lidí sedí v letadle..

sonije
1. únor 2011

@usiko Ahoj, my máme také postýlku, která má tu matračku rozkládací, takže je hrbolatá. Proto je postýlka až od 6 měsíců, ale jak píšeš, že pojedete se starší. Kam pojedete? Někde vám postýlku půjčí. Já bych to nehrotila, když jsme tu naši postýlku měli u babičky, dala jsem tam matračku z té dřevěné, co má doma, ale když jsme jeli na dovču, spal jeden i druhý na té skládací matraci a nevadilo jim to. Nestačilo by to vyřešit poskládanou larysou nebo takovou tou letní peřinou, kterou bys dala na dno? Nám tedy děti přes den v kočáru a večer když byl Adík malý, udyndali jsme v kočáru a pak přeložili do postýlky. Míšan v kočáru neusínal, ale normálně v postýlce a nevadilo mu to. V noci se stejně nakvartýroval k nám 😀

mart.s.
1. únor 2011

@sonije Díky, tak to je skvělé. Naše děti Zoo milujou, to se jim bude moc líbit 😉 . Chtěli bychom tam v červnu. Takže to zamluvíme radši hodně dopředu 😉

kaktusik007
1. únor 2011

@mart.s.
@sonije diky holky za vas rozhovor, uplne ste ma na ten dvur kralove navnadili.... uz viem kam pojdeme o rok na dovolenku 😀 😀 😀 😀 tesim sa, diky este raz 😉

usiko
1. únor 2011

@sonije pojdeme do chorvatska, , asi v 7. alebo 8. mesiaci v roku...dakujem za skusenost, takze to nebola az taka zla kupa...larisy mame asi 8 doma,takze to tam naskladam a bude.......dik 🙂

sonije
2. únor 2011

@kaktusik007
To jsem ráda, že jsme tě navnadili, nám se ve Dvoře hrozně líbilo😀. Jezdili bychom po Čechách víc, ale vždycky počítáme a dopočítáme se, že za cenu 5 dní v Čechách, máme 10 dní u moře. Takže než dětičky povyrostou a budou platit daleko víc peněz za moře, budeme lítat do zahraničí a až pak jezdit víc po Čechách 😉 . S takovými prťaty ti můžu doporučit i ten Aquapalace v Praze, vychytali jsme akci na 2 noci se snídaní a vstupy zadarmo. Super bylo, že jsme šli v županu z pokoje až do bazénu. Udělali jsme si jen přestávku na polední odpočinek, jinak jsme se od rána do večera cachtali 😀 . A nebo když jsi ze Slovenska - Maďarsko (vím, že se vaše národy moc nemusí..), byli jsme v Sárváru, hotel Park - in. Léčí se tam pohybové ústrojí, ale to jsou jen dva bazény, zbytek je pro zábavu a třeba dětský bazének byl fakt bezkonkurenční. Taky tam měli super koutek pro mimča, včetně ohřívárny, kuchyňky a kojící místnosti. My jsme hodně cachtací, tak proto vyjíždíme za bazény 😀 . V Maďarsku jsi šla taky v županu až do bazénu.. Z Čech ještě můžu doporučit městečko Blatná, je tam zámek (byli jsme tam, když bylo zavřeno, ale vůbec to nevadilo) no a u toho zámku je obrovská zahrada na procházku s kočárem jak dělaná, jsou tam kačeny, ale hlavně danci. Ti jsou krásně krotcí, vzali jsme jim tam jablíčka a děti je krmili a hladili 😉 . Na duben máme v plánu výlet Plzeň - Dino Park, Zoo, Muzeum pohádek - Klatovy - ubytování s bazénem a masáží - Praha Matějská, tak zas porefuruju🙂.

sonije
2. únor 2011

@mart.s. Určitě si to užijete, Adík taky zvířátka a celkově Zoo miluje, musím ale říct, že Zoo v Praze nás zklamala, moc rozvláčná a málo viditělná zvířata. Zoo ve Dvoře je bezkonkurenční, hlavně malé surikaty. Adík měl s sebou balon, dali jsme jim ho do výběhu a všechny ho přiběhly zkoumat😀. Tam je ten výběh krásně otevřenej, ne jako v Praze... A celkově prostředí. Jen mi vadilo, když jsem viděla v jakém stavu jsou poníci, které jsou na projížďky dětí, bylo vidět, že jsou biti☹. V létě tam měli skvělou točenou zmrzku 😝 .

sonije
2. únor 2011

@usiko Tak když jedete autem, tak to můžete přibalit🙂. My jsme kupovali taky ještě v těhu s prvním prckem, koupili jsme obyč, nechtělo se mi dávat x tisíc za ty barevné s milionem serepetiček. Teď jí máme rozloženou v ložnici, slouží jako druhá postýlka nebo jako odkladiště 😉 . Já mám s tou postýlkou takovou úsměvnou historku, když jsme ji vezla poprvé, vzala jsem na ni napínací prostěradlo a nedošlo mi, že se mi i s tou matrací složí 😀 . To byla první dovča ve Vidochovicích s celou rodinou, takže ze mě měli všichni prču 😀 . Nakonec spal Adík na ručníku..
Akorát pak ty deky pořádně zajisti pod tu matraci, ať se ti do toho prcek nezamotá 😉 . Možná nakonec i zjistíš, že mu bude stačit i ta samotná matrace bez laris. Zkuste si to tak měsíc před cestou a uvidíš...
Taky pozor na to, že některé děti nechtějí spinkat v jiné postýlce, změna prostředí je rozhodí a to nejen psychicky. Adík byl poprvé u moře v 9 měsících a jak tam byl čistý vzduch, všechno se mu uvolnilo, šíleně mu teklo z nosu a odkašlával, taky málo jedl (dovču strávil o piškotech a mlíku). Naštěstí jsem s sebou měla lontermin na průdušky (je jen na předpis), ten mu hodně ulevil a pak klasický kapky. Ale Míša byl poprvé v Egyptě v 8 měsících a zvládl to naprosto bez potíží, to je fakt dítě od dítěte, ale je třeba s tím počítat... Psychicky je to tak, že jsem Adíka vždy první dny musela večer v postýlce hladit do uspání nebo jsme ho uspali v kočárku, Míša usínal jen v posteli s námi u prsa a pak jsme ho přeložili. A pak ještě ten týden po návratu trvá než si děti zvyknou zase na standartní režim, to jsme občas na palici 😀

beruska2x
autor
2. únor 2011

jeste nakonec budeme chodit na dovcu pesky 😝 http://www.novinky.cz/ekonomika/224091-cestujic...

kjajule
2. únor 2011

@beruska2x Taky jsem to četla , aspon že se to vztahuje "jen" na první třídu, ale přijde mi to diskriminační... 😠
Za chvilku by do letadla mohli jen vybraní a vyvolení... 😠

beruska2x
autor
2. únor 2011

@kjajule no prave timhle to zacina a kde to skonci 😝 kdyz chteji cestovat tak sami at si poridi firemni letadlo.. jako kdyby nikdo jiny za let nepaltil nez oni.. blbci... 😝

mart.s.
3. únor 2011

@beruska2x přwsně jak píšeš- ať si lítaj sami. Samozřejmě, že je to diskriminační 😠 .To si snad můžou přát jen takoví blbci, kteří mají doma tak maximálně kočku nebo psa 😀 . To za chvíli by néás třeba nemuseli pomalu ani pouštět do autobusu , ne? 😉

gejsa_
1. bře 2011

Ahoj holky, narazila jsem na tuto diskusi uplne nahodou, kdyz jsem hledala nafukovaci nocnik 🙂 Koukala jsem, ze jo ma beruska, prosim, kdepak jsi ho kupovala, muzes mi sem dat odkaz?

Jinak se chystame v cervnu na dovcu na ostrov Kos, poletime poprve s nasi malou dcerkou - v tu dobu ji bude necelych 15 mesicu, tak jsem zvedava, jak to zvladne, Minuly rok jsme byli v Krkonosich.

Za kazde dalsi napomocne rady co sebou a tak, budu moc rada 🙂

gejsa_
1. bře 2011

Jinak jste me prekvapily s tim, ze jde pronest nektere veci sebou do letadla pro prcka, treba piti a tak 🙂

Letime se spolecnosti Travel Service - mate zkusenosti? Je vse v poradku?

beruska2x
autor
2. bře 2011

@gejsa_ ahoj, nevim jestli si myslela me, nafukovaci nocnik nemam 😉 chtela jsme zkladaci redukci ale budeme mit hooodne rezervu ve vaze tak asi nakonec vezmem normalni...
jj pro prcky jsou benevolentnejsi, taky jsme loni mela Nutrilon a letos budu mit asi taky pac letime vecer...

loni jsme leteli s Travelem a vsechno v poho... 😉