Výměna vajíčka za větší autosedačku u drobounkého dítěte

market1512
6. dub 2017

Ahoj maminky,
najde se tu nejaka, ktera ma take velmi hubene dite a resila pro neho vymenu vajicka za vetsi autosedacku? My zatim mame cas, ale uz chvili mi to vrta hlavou, jak tohle budeme resit. V prodejnach mi rekli, ze se nedoporucuje dite davat do autosedacky (kategorie 9-18kg), i kdyz samo sedi, dokud se nebude alespon priblizovat k vaze 9kg. A ja jinou nez nemeckou Romer kupovat urcite nikdy neminim, nebot i o 16m starsi syn ma tuhle znacku a jsou nejlepsi a nejkvalitnejsi 🙂
Mala ma ted 8 mesicu a necelych 6,5 kg, v roce bude mit tak 7 kg, kdyby se stal zazrak tak 7,5 kg. Takze tech 9 kg bude mit tak kolem 2 roku predpokladam a to ji prece nemuzu mucit takovou dobu ve vajicku a hlavne, to uz by ji davno precuhovala hlavicka ven.
V obchode mi ale nebyli schopni rict proc se to nedoporucuje. Ptala jsem se, zda kvuli pasum, ze je nedotahnu dostatecne, rekli ze asi ano.
Mate s tim nektera zkusenosti???
Dekuji Marketa

zzuzinda
6. dub 2017

My Adama dali do velké sedačky ve roce a čtvrt, protože jsme jeli do Itálie, aby se mu líp jelo, Báru jsme dali do velké ve dvou letech, a to mohla ještě v malé vydržet, ale začala zvracet, tak jsme jí otočili po směru. Měli jsme vajíčko Römera, ten je velký, takže tam děti vydržely. Dítě má co nejdéle jezdit proti směru jízdy, je to bezpečnější. KDyž se něco stane, tak nemá tak pevné krční svaly, aby ustály náraz v pohodě. Takže i když se dá do větší sedačky, od 9 kg, je lepší mít takovou, která jde i proti směru jízdy.

inusska
6. dub 2017

Resim naprosto to same. Syn bude mit na roce kolem 7 kg, takze ja to budu resit kategorii 0-18 kg a samozrejme v protismeru jizdy, je to nejbezpecnejsi.

Mam vybranou Klippan Kiss 2, je to sice takova obluda, ale dle meho nam vydrzi dlouuuho. Ma vysokou zadovou operku, dalsi ve vyberu je Romer max fix, BeSafe izi plus nebo cybex sirena bez pultiku. Ale ty dalsi maji o dost nizsi zadovku.

saurauia
6. dub 2017

malá měla sice o něco víc(cca 8,5kg v roce), ale řešila jsem to sedačkou 0-18 proti směru jízdy. Malá má teď dva roky, pořád jezdí proti směru jízdy a naprosto v pohodě. Mám cybex sirona a jsem teda maximálně spokojená.

svanhild
6. dub 2017

Máme hubené, ale celkem dlouhé děti, takže ten samý problém. Řešila jsem sedačkou od Römer 0-18 kg, dcera v ní jezdí jezdila od narození( sedačka má novorozeneckou vložku) do roka a půl, potom jí koukala hlavička, i když měla jen 9,2 kg, takže má teď už tu samou jako syn, Römer 9-36 kg. Ty sedačky s větším rozpětím někdo považuje za horší, ale já myslím, že tahle značka má jen to nejlepší ve všech variantách a nemůžeme cpát lehké děti do vajíčka jen kvůli hmotnosti 🙂

madulinka
6. dub 2017

Upřímně, dala jsem dítě z vajíčka do větší autosedačky v jejím roce a čtvrt - tehdy 7 kg.. Až zpětně jsem zjistila, že v ní měla/mohla být až od 9ti kg. Ale 9 kg měla ale až ve 2 letech..

babyrenka
5. kvě 2017

@market1512 : těch 9 kg je hranice, kdy se předpokládá, že dítě má již dostatečně vypracované a posílené krční svaly, aby si nepoškodilo páteř v případě, že při prudkém zabrzdění nebo i nárazu vozidla jde vlivem setrvačnosti hlava dopředu. Proto je kladen důraz na to, aby dítě cestovalo pokud možno co nejdelší dobu proti směru jízdy, protože v takovém případě má při prudkém zpomalení hlavu podepřenou zádovou opěrkou. Tomu odpovídají i nové požadavky evropské normy, aby autosedačky kategorie 0+ ( vajíčka ) byly tak prostorné, aby umožnily přepravu dětí přibližně do 14 měsíců jejich věku. U sedaček kategorie 0+ ( od narození do 13 kg ) je tedy důležité, aby dítě nepřerostlo horní okraj opěradla autosedačky a také její správné napolohování v autě, protože jinak mu logicky při náhlém zpomalení auta nebo čelním nárazu hrozí, že si o horní okraj opěradla zlomí vaz a také ztrácí možnost ochrany hlavy při bočním nárazu.

soleilll
5. kvě 2017

@market1512 Starší byl (a pořád je) hodně drobnej a hubenej. Výměnu vajíčka jsme řešili někdy po 1. roce, když už pro něj nebyla bezpečná, ale ne z hlediska váhy, ale výšky. Je malinkej, ale z vajíčka už přečuhoval - nohy i hlava. Takže nejde jen o hmotnost, ale i oto, jak velké je dítě ve vajíčlu. BESIP k tomu říká: "Pokud dítě dosáhne maximum váhy pro skořepinu, nebo když je vrchol hlavy dítěte vyšší než vrchol skořepiny, přemístěte dítě do nové autosedačky odpovídající aktuální váze dítěte."
http://www.ibesip.cz/cz/rodic/deti-v-aute/detsk...
Od roku až doteď je v Römer maxi king II. Novou, větší, budeme pořizovat někdy v létě (syn má teď 105 cm a 15 kg).