Využili jste nacvakávací autosedačku?

veverka10
13. bře 2010

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda jste využili možnosti nacvakávání autosedačky na podvozek kočárku. Mám vybraný kočárek, ale autosedačka k němu se mi moc nezamlouvá. Proto nevím, jestli koupit celou trojkombinaci nebo jen dvoj a sedačku jinou (kvalitnější). Přemýšlím, kam tuto možnost vlastně využijeme. Do větších obchodu na nákup, možná k doktorovi ... Jak to bylo u vás?
Díky za rady.

zuzul1310
17. bře 2010

Ja bývam v meste a autosedačku na konštrukcii som mala nacvaknutú asi raz doma keď bol kočík nový a "vytešova som sa z neho". Keď bol drobec ešte malinký tak sme ho dali v autosedačke do auta išli k lekárke a späť domov, podvozok sme nebrali. Na nákupe sme s ním neboli kým bol úplne malinký a už ako 5 mesačný sa mi v overaly a naobliekaný do "vajíčka" nezmestil, tak autosedačku sme kupovali do 18 kg a krpca sme nosili len na rukách, resp sme začali nosiť šporťák.

moko123
19. bře 2010

no ja som nepoužila vaničku asi 3 krat využivali sme len autosedačku nakolko bola zima chodili sme iba autom a mala vätčinou spala tak som ju len nacvakla v sedačke,,,,
v sedačke som mala fusak takže v pohode sme zimu prekonali....

cervenec
20. bře 2010

my to využíváme při nákupech 😉 a je to paráda 🙂

xkacatkox
23. bře 2010

JIstě y využíváme, na nákupy super, a na objíždění doktorů a tak, můj poklad totiž váží 8kg a to má 5měsíc, tak bych se pronesla(je to kojené miminko, pokud by se tu někdo divil)

xxksena
30. bře 2010

taky se přidávám. využili jsme ji dost. na nákupy skvělá 😉

simounah
30. bře 2010

Já jsem chtěla kočárek, kde budu moct dát autosedačku na podovzek - je fakt, že někdy se to hodí, ale při dalším dítku na tom nebudu trvat, protože jsme ji stejně moc nevyužili na podvozku. A to hlavně proto, že se mi zdálo, že je tam malý takový zkroucený a hodně se tam potil. Raději jsme ho vždycky i na nákupy předělali do hluboké korby, kde si spokojeně ležel. Docela nechápu jak může někdo ve vajíčku jezdit půl dne s malinkýma dětma v nákupním centru - podle mě musím být to dítě zpocené na zádech. My jsmy byli vždycky. Proto jsem raději předělávala vždy do hluboké korby a na další dítě už na tom netrvám mít podvozek na který to jde. To je naše zkušenost.

lul
30. bře 2010

my sme to vyuzili len parkrat. jednak preto, ze dieta bolo narodene v zime a ja som nemala to srdce vozit ho v autosedacke v takej kose. i ked napr. xkacatkox vidim, ze ju vyuzivala v pohode. ja som to srdce nemala... mozno teraz, ked je teplejsie a maly uz ma pevnejsie svalstvo, to vyuzijeme viac 🙂

xxksena
31. bře 2010

jen dodávám, že se ani mě nelíbí, když maminky přijedou do obchodáku a miminko musí být několik hodin ve vajičku. je tam takovej skrčenej. já občas sedla do auta, sjela na 15tu minutovej rychlej nákup a mimčo nepřendavala, to je pak pohoda. dítě bych ale moc nepřendavala i kvůli tomu, že my jsme pak byli rozmrzelí a malej nám to dával najevo. 😒

xxksena
31. bře 2010

myslela jsem, že bych nepřendavala dítě, který třeba zrovna usnulo....

nice202
31. bře 2010

ja chcem vyuzivat tu autosedacku s konstrukciou dost casto. mam hned vedla obchod a urcite budem chodit do obchodu a k lekarovi s tym. ziadna vanicka. nam sa ani nezmesti do vytahu.

lucie.krajcarova
1. dub 2010

my si vybírali kočárek, který má nacvakávací sedačku a jsem moc ráda!! moc jsme to využívali při chození po doktorech, úřadech, plavání, obchody. malý měl větší výhled než z korbičky. jelikož je Martínek drobný, využívali jsme to až do 9 měsíců, i když doba, co v ní vydržel, se zkracovala. na druhou stranu pořád lepší než v korbičce, kde jsme ho nemohli přivázat. na vysvětlení, on je velice živé dítě. jo a máme kočár cortina, co má poměrně velkou korbu, takže za sporťák jsme ho vyměnili až v jeho 11 měsících. a některé děti, když usnou v sedačce, se ani nevzbudí, když je naklapnou na podvozek, což by v případě přendání do korbičky určitě nešlo - vzbudily by se. takže taky moc doporučuji.

hamma
1. dub 2010

Už taky pomalu přemýšlím nad kočárkem a nevím, jestli dvoj nebo trojkombinaci. Auto nemáme a ani ho mít nebudeme, ale určitě někdy někam autem pojedem (například z porodnice...) a to sedačku budem potřebovat.
Tak nevím, jestli je výhodnější (=levnější) koupit sedačku zvlášť nebo v té trojkombinaci.
Poradíte?

ygreen
1. dub 2010

tak my ji využili asi dvakrát. Za prvé mi vadilo, že je malý zkroucený, za druhé mi vadilo, že v obchodě je nechráněný proti bacilům od lidí, kteří v narvaném obchodě chodí kolem něj a prskaj 😝 takže jsme stejně na nákupy vozili korbičku, miminko mělo svoje pohodlí a byl krytý boudičkou i proti zářivkám.

A hlavně opravdu kup kvalitní autosedačku, pokud nemáte isofix (to by byla nejlepší Maxi cosi cabriofix), tak stejně jako maxi cosi cabrio vyšla v testech Cybex Aton a je cca o 1500,- lacinější. Já se nechala ukecat a koupila ji ke kočárku a udělala jsem obrovskou chybu.

ygreen
1. dub 2010

a další věc- koukni na testy ADAC autosedaček, většina vajíček z kompletů kočárků nevyhovuje nebo je spíše podprůměrná - pamatuji si že CAM bye bye, nebo jak se to píše snad ani neprošla, nebo s odřenýma ušima, I COO, Jané, apod.

misss
1. dub 2010

my ju použivame dost casto..hlavne, ked ideme do obchodu alebo vybavovat..je to podla mna lepsie ako polozit sedacku na nakupny vozik.. 🙂

nice202
1. dub 2010

ja som uz pisala, ja budem do obchodu chodit sama aj k lekarovi, zial a nebudem vsade tahat korbicku, ktora sa mi nezmesti do toho stareho vytahu. takze u mna autosedacka urcite bude dolezita

spetra
1. dub 2010

já jsem si myslela že nacvakávací autosedačku budu hodně využívat, nakonec jsem ji využila asi 3x.. no velké oči...

parvitas
1. dub 2010

velmi casto. najma ked sme isli, ked bola este velmi malinka, na vysetrenia autom. podla mna je to vyborna vec. lepsie ako v zime prekladat babo do kocika, ci len niest na rukach.... neboli to vsak dlhe trasy, maximalne z parkoviska do budovy a spat. ale furt lepsie ako vlacit vajicko v ruke a pritom na pleci prebalovacia taska a ine prkotiny...
ja to len odporucam.

lul
1. dub 2010

nice na tvojom mieste by som tu bexu predala a kupila poriadny kocik hoc aj z druhej ruky, s ktorym budes aj spokojna, aj sa zmesti do vytahu, aj nim nebudes nicit babatku chrbticu. Kocikovat v autosedacke vazne nieje bohvieco 😉

nice202
1. dub 2010

no do vytahu nasho sa nezmesti absolutne ziaden kocik. to je tak vytah pre jednu osobu a ked mas nahodou viac kil musis ist po schodoch. to si este nevidela. ja nechcem decko stale kocikovat v autosedacke, ale urcite ked pojdem 50 metrov k lekarke a do obchodu tak to budme riesit tak. keby si vedela o niekom kto tu bexu kupi budem len rada. :D nikdy viac

lul
1. dub 2010

hmmm, to ti neporadim, odporucit niekomu taky kocik nemam svedomie 😅 ale skus si dat inzerat 🙂

ivika18
2. dub 2010

nice, náhodou jsem nakoukla a na tvém místě bych koupila kočárek s polohovací autosedačkou - buď Casualplay s Primou nebo nějaký Jané s Matrixem, to bys pak třeba klasickou korbu ani nepotřebovala, na léto by vám stačilo toto a na zimu se už stejně do korby nenasoukáte 😉. A mimčo může v klídku ležet 😉

nice202
2. dub 2010

no jo ivika, ale ja som ten kociar nekupovala. ja na to ani nemam peniaze, kedze chodim do skoly. tak si asi zaobstaram nosic alebo satku

ivika18
2. dub 2010

nice, aha, to jsem netušila, no šátek je taky řešení 😉. Ale každopádně bych zkusila tu Bexu prodat a sehnat z druhé ruky některý z těch, co jsem psala, co jsem jenom tak mrkla na mmb, tak bys při troše štěstí nemusela ani připlácet. No ale i v té klasické autosedačce se dá leccos pojezdit. My jsme ji hodně využívali, když jsem jela do města jenom na hodinku dvě, tak jsem korbu nebrala a malý byl v pohodě, jenom tak kolem 5 měs. už se v ní začal kroutit, jak byl furt v té jedné poloze a tolik už nespal, tak se mu tam už přestávalo líbit.

to.beruska
6. dub 2010

Ahojte!tak my sme to tiez dost vyuzili.ci sa tykalo po obchodoch alebo ked sa islo doktorke,ci sa islo niekde na veceru.Ja dakujem tomu kto to vymyslel lebo to bola super vec.ja si to neviem vynachvalit a vyuzivame to este aj teraz.ked bolo teplucko a isli sme do mesta tak som nemusela brat cely kocik.ja davam velke plus

to.beruska
6. dub 2010

no je pravda aka je aj ta autosedacka.my mame aj striesku tak to je super.tak bol aj chraneny a nikto nevidel a tiez pravda ze nemusis vajicko niest v ruke.aj teraz ked je maly uz tazsi tak je to super.a ked prsi dam plastenku na vajicko a hotovo

mirka755
6. dub 2010

ahoj
já využívala autosedačku na podvozku dost často, od 4 měsíců jsem měla problém v ní už Ondráše unést takže třeba cestu z bytu k autu. Pak třeba rychle do města jen pro pleny a rychle do auta - prostě abych měla volné ruce. Super věc

lujza123
6. dub 2010

pouzila som to myslim ze len raz v obchode ked som si tehotna kupovala kocik. Do obchodov som moc nechodila, ked tak som polozila celu autosedacku do kosika. Teraz uz berem rovno sportak. Mozno keby mam letne bejbi tak to vyuzijem asi viackrat ale v zime s fusakmi overalmi a dekami sa mi to nechcelo pouzivat. U doktorky mame take rady ze zobrat tam autosedacku tak by tam mala trcala dve hodiny

dominka11
7. dub 2010

ja ani raz.

evena
7. dub 2010

super věc, využíváme hodně, kdykoli jedem k dr nebo na nákupy, malá většinou v autě usne tak ani nepostřehne že jí vytáhnem z auta a nasvaknem na podvozek