Využili jste nacvakávací autosedačku?

veverka10
13. bře 2010

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda jste využili možnosti nacvakávání autosedačky na podvozek kočárku. Mám vybraný kočárek, ale autosedačka k němu se mi moc nezamlouvá. Proto nevím, jestli koupit celou trojkombinaci nebo jen dvoj a sedačku jinou (kvalitnější). Přemýšlím, kam tuto možnost vlastně využijeme. Do větších obchodu na nákup, možná k doktorovi ... Jak to bylo u vás?
Díky za rady.

nelar
13. bře 2010

Ahoj, my jsem to využili hodně, hlavně po doktorech. Ale jezdili jsme často, tak asi proto. Na druhou stranu - jestli nejste omezeni prostorem kufru auta, tak kočárek je určitě pro mimčo pohodlnějsí než autosedačka. My v té době měli krátkou fabii, takže bylo fajn vozit jen podvozek. Třeba známá jezdila s autosedačkou na podvozku i na procházky. Ale to bych určitě nedělala, extra pohodlné pro mimi to nebude 😉
Ale na rychlé přesuny to určitě využiješ, nemusíš se se sedačkou tahat.

veverka10
autor
13. bře 2010

Prostoru v autě máme plno, v tom problém nebude. Zatím si představuju, že budeme autem jezdit hlavně na výlety, k babičce a ke kamarádkám, a tam bude určitě vhodnější korba nebo jen sedačka do ruky. Ale nevím, ráda si nechám poradit. Doktora máme kousek a na nákupy moc nejsme.

minitrouble
13. bře 2010

veverka - my sme strasne chceli aby sa autosedacka dala nakliknut a nakoniec sme to vyuzili tak mozno 10x celkovo pri prvej dcere a pri tejto druhej zatial 1x ... 😎 ...asi by som volila skor kupit kvalitnu autosedacku aby bola bezpecna a ak mate v aute dost miesta tak potom vzdy radsej zoberies aj vanicku 😉
a aj tak kym je dieta male tak odnesies sedacku aj v rukach a zvacsa sa vzdy ponahlas a rozkladat a skladat podvozok trva nejaky cas, co sa mne nikdy nechcelo tak som len chytila sedacku do ruky a isla som 😉

nelar
13. bře 2010

když máte velký kufr, tak bych to sedačkou na podvozku vůbec neřešila. kočár můžeš vzít kdykoli a kamkoliv, pro dítě je to určitě lepší a pro tebe ostatně taky - na rukojeť taška, pod kočár taky ledacos vejde, takže se netaháš vůbec s ničím 😉

collette
13. bře 2010

No esli 😀

Hlavně když nemůžeš nebo nechceš tahat těžké věci je to fajn. A sedačka s dítětem se klidně může dostat na 10 kilo. Máme Peg Pérego - hluboká korba, sportovní sedačka, autosedačka s bází, klasický/sportovní podvozek a podvozek golfového typu. Vzhledem k cenám jsem vše (kromě autosedačky a báze) kupovali z druhé ruky. Ten golfový podvozek je lehčí a původně jsme ho kupovali hlavně pro převoz autosedačky. Ale osvědčil se nám i za pěkného počasí bez sněhu při cestách MHD. A v létě ho asi budeme využívat víc. Ale to je jiné téma.

K té autosedačce: je fakt, že na delší ježdění to není, ale cesta k doktorovi, na nákup a tak - super (míněno, že jedete autem - pokud ne, tak jasně korbu). A i k těm babičkám je to lepší - sedačku nacvaknu a ještě na podvozek navěsím plno věcí z kufru 😀

Ale je fakt, že když vím, že v sedačce bude malý déle, tak stejně nakonec beru klasický podvozek. Je to starší typ a má tu část, na kterou se nacvakává korba/sedačka, polohovací, takže je možné autosedačku více zaklonit a mimi tam leží v podstatě v klubíčku a nesedí, jak to většinou u autosedaček bývá. Ty nové Pegy už to bohužel nemají ☹

Manžel měl ze začátku tendence říkat, že to raději odnese, než se prát se skládáním podvozku (z nějakého důvodu mu to ze začátku moc nešlo 😀 ), ale brzy přehodnotil 😀 😀 😀

Jaký máš vybraný kočárek? Není možné na něj nacvaknout jinou autosedačku pomocí adaptérů?

nicky11
13. bře 2010

ahojte baby...myslim ze nacvakajuca autosedacka je najsupervec.. 🙂 🙂 neustale som ju vyuzivala a ked uz bola babulka troska vacsie a nechcela lezkat vo vanicke ale zas nevedela ani sedkat poriadne v sportovej casti tak sme tak chodili aj von chvilku....myslim ze je to fakt super... 🙂

niki2
13. bře 2010

Myslim, ze zalezi nejvic od stylu maminky. My chodili na dlouhe prochazky s kocarkem, na nakupy nebo courani v nakupnich centrech ja nejsem. Takze kdyz nakup, tak normalne s kocarkem, aspon jsem si dala dolu veci a mimco mohlo lezet nebo sedet pohodlne. V te sedacce se vetsinou dost krouti, je to jen na chvili.
Sice se mi nekdy stalo, ze jsme nekam dojeli autem, mimco mi vetsinou usnulo a pri prendavani se vzbudilo. Ale nebylo to tak casto, k doktorovi jsme bud dojeli s celym kocarem nebo kdyz autem, tak jsem sedacku prenesla. Mam pocit, ze je to opravdu dobra vec pro nekoho, kdo se pohybuje hlavne autem a potom potrebuje spise na kratsi dobu nekam mimo.

anndrea
13. bře 2010

No ja som ju pri Sofinke vyuzvala len veľmi málo, nakoľko mám kočí Peg Perego GT3 completo a aj naveta na nom je odnímateľná a malá je novembrová takže bola prevažne vo fusaku a zdalo sa mi to aj pohodlnejšie a s fusakom sa mi autosedačky nezmestila a na jar už zase bola do nej veľká, už bola v športovom. Ale teraz čakáme marcové bábatko, tak verím že ju využijem viac ked sa dočkáme teplého počasia. máme na nu aj ISO fix do auta, kedže veľa cestujeme, takže o naklikávanie nám až tak nešlo.

bihan
13. bře 2010

využívala som ju veľmi intenzívne... vlastne na druhé mimi už chcem len golfy, na ktoré sa dá nakliknúť sedačka.

tehula
13. bře 2010

nie, mozno tak 3x. Ale to asi preto ze sa autom moc nevyvazame, a ked idem na prechadzku, tak s kocikom normalnym. Ked na nakup autom, tak zas neberem kocik, ale len sedacku a tu strcim do vozika v obchode. NA teka sup sem sup tam vybavovacky sa mi nechce kocik skladat a rozkladat a menit adaptery kvoli sedacke

tumkal
13. bře 2010

Já jsem teda při nákupech ve velkých centrech dávala autosedačku do košíku, protože jsem většinou nakupovala sama s malou. Měla jsem Jané Slalom, ale sedačku na podvozek jsem naklikávala snad 3x, třeba když jsme měli v autě více kočárků a vyrazili s kámoškama na nákupy. 😉

babulina
13. bře 2010

nenaklikla som vajicko ani raz na kocik, a dost sa sa divim ze to ludia robia, drobce su tam poskladane ako harmoniky 🙄
v aute ma vajicko svoje odovodnenie ale nie na kociku, srry za nazor asi ma najskor niektore ukamenujete ale som zasadne proti

andrea999
13. bře 2010

ja som ju použila raz, ale malému sa tam nepáčilo,veľmi rád spával v kočíku na boku,počas spánku
som ho polohovala a teda spal tam aj tri hodiny.Nezobudil sa ani ked som ho preložila z autosedačky
do korby...pri rýchlych nákupoch som dávala autosedačku do košíka.K doktorovi som ju niesla v rukách-párkrát.
Ale ked som kupovala trojkombináciu,tak som mala v pláne to využívať,ale realita bola iná.

minitrouble
13. bře 2010

inak presne ako tehula a tumkal pri nakupoch som mala vajicko v kosiku - to bolo praktickejsie ako sa trepat s celym podvozkom po obchode a potom nemas kde nakup davat ... 😉 😝

sakura77
13. bře 2010

napodobne 😀

petka80
13. bře 2010

Ahoj. Já to využila docela dost. Záleží na tom, jestli budeš jezdit autem k doktorovi, na nákupy, na plavání a podobný pochůzky. Výhoda je určitě ta, že se nemusíš tahat s autosedačkou v ruce (já i na 200 metrů z parkoviště do ordinace doktorky brala podvozek, než to nést v ruce). Plus nemusíš dítě budit při přendávání z autosedačky do korby.

collette
13. bře 2010

babulina - za rozumný názor Tě nikdo kamenovat nebude 😉 Taky občas koukám jako zjara na jednu maminu co bydlí kousek od nás, která hlubokou korbu snad ani nemá a malou tahá pořád v autosedačce. Co jsem slyšela, tak ji v ní má i doma ☹ Proto jsem ráda, že máme polohovatelný podvozek.

Což mě přivádí k otázce, jestli nevíte o nějakém jiném kočárku, který by ho měl také polohovatelný. Kamarádka čeká mimi a ráda by také takový, ale zatím na žádný nenarazila... Vím, že je to mimo téma, omlouvám se...

bihan
13. bře 2010

Podľa mňa žiadna rozumná mamina nebude dieťa voziť hodiny na podvozku v sedačke, ale keď potrebuje niečo vybaviť, prípadne rýchlo nakúpiť. Prekladať dieťa 20x kvôli vybavovačkám na úradoch alebo kontrole u doktora mi príde dosť zbytočné. No a to vláčenie niekoľko kilovej sedačky s napr. 8 kilovým dieťaťom (čo mala naša asi v 4m) je tak na odrapenie rúk.

minitrouble
13. bře 2010

bihan - no mozno v tomto je dolezity rozdiel - nasa mala mala 8kil v roku 😎 😀 ...v polroku mala tak asi 5-6kg 😝 ..ale to dopredu asi nevie ziadna mamicka povedat ako to bude 😝

lucrezia
13. bře 2010

veverka,
my sme to využili asi 3x. Hlavný problém bol v našej malej, že tá vo vajíčku nechcela vôbec byť, nebola spokojná, plakala, takže každá cesta autom bola pre nás utrpenie 😖 Takže vajíčko využité max. do poradne a to na ten kúsok som ju niesla v rukách, na nákupy chodím sama a na vybavovačky po úradoch by som dieťa neťahala, ani keby mi tam spávalo ako dudok.
A zaujímavé, že ma na to upozorňovala už predavačka v obchode, kde sme vyberali kočík, že kupovať 3-komb. je blbosť, že radšej dokupiť iné vajíčko, nakolko tam vela detí nechce byť a nakoniec to aj tak nevyužijeme. A mala pravdu! No, skúsenosti...

betelgeuzz
13. bře 2010

Podle mě hodně záleží na tom, jakou máš dostupnost k doktorům a pod. Na procházky používám hlubokou korbu, nacvaknutí autosedačky jsem použila párkrát, ale jsem za to ráda. jednou jsem si podvozek zapomněla a než jsem prošla celou nemocnicí, tak se autosedačka pěkně pronesla. Příště jsem už radši nezapomněla. jednou jsem zase jela k doktorce a chtěla jsem udělat i nějaký nákup, byla dost zima, tak jsem nechtěla malou vozit autosedačce, která mi příjde hodně otevřená. Vezla jsem s sebou i hlubokou korbu, ale než jsem to celý poskládala a malou přendala, běhala jsem kolem auta asi 10 minut. Kolem zaparkovaný auta, takže byl dost problém ☹

Takže za mě, když to člověk nemá, tak to přežije a poradí si jinak, když to má, najde se pár příležitostí, kdy se to dá využít.

mneme
13. bře 2010

ja som autosedacku na kocikovom podvozku vyuzila presne nula krat. ked potrebujem nieco rychle vybavit, dam dietko zo sedacky do satky alebo manduci. neskutocne ma totiz otravuje ta instalacia autosedacky.

mmacko
13. bře 2010

Ja som to zase vyuzila veeela krat, k doktorom, na rehabilitaciu (chodili sme 5 mesiacov kazdy tyzden cvicit), do obchodu, ked mala zaspala.
Instalacia sedacky na podvozok je skoro u kazdeho kociku velmi jednoducha.
Urcite aj pri druhom dietatu bude podmienka pri kociku aj naklikavanie autosedacky na podvozok.

petka80
13. bře 2010

Hm, já mám trojkombinaci Jané a tam žádná "instalace"není, tam se prostě jen nacvakne na ten podvozek, to je hned hotový, pomalu jednou rukou 🙂

mneme
13. bře 2010

mysela som instalaciu do auta, mam peg perego primo viaggo a treba tam prevliekat bezpecnostny pas, ktory sa vzdy zasekne. na podvozok sa autosedacka samozrejme len nacvakne

petka80
13. bře 2010

mneme - aha. A vidíš, mně by zas přišlo horší vyndávat spící dítě ze sedačky a "instalovat" do šátku nebo nosítka. To je to, že každýmu vyhovuje něco jinýho a nedá se to přesně říct předem 😉

hena55
13. bře 2010

presne to zavisi od toho kde byvas, ci vela jazdis atd atd. ja som tiez spekulovala a vyberala trojkombinaciu so super vajickom a nakoniec som ho pouzila raz k doktorke. Ale byvam v centre mesta, mam vsetko po ruke a nejazdim autom. Kazdopadne mam jednu z naj kamosiek detskych ortopediek a ta ked vidi nasu susedku ako hodiny kocikuje malu vo vajicku tak napriek ich dokonalemu imidzu ma chut po nich vzdy vystartovat a sprdnut ju. Fakt by to malo mat len funkciu prepravy a nie zastupovat hlboky kocik.

lilly21
13. bře 2010

vyuzili 😉 na nakupy a nechavam ju spinkat, lebo v aute vzdy zaspi ..ale aj mne sa zasekava pas - teda to maju asi vsetky nove auta..

zajo79
13. bře 2010

anooo, super vec!!!

ema.nz
13. bře 2010

aj my sme ju vyuzili 😵 😵 mozem len odporucit 🙂