Využily jste možnost připnutí autosedačky na kočárek?

grej
18. led 2009

Ahoj, zvažuju nákup autosedačky. Vybrali jsme Recaro, ale to zas nejde připnout na konstukci kočárku (např. při nakupování a tak).
Tak mě napadlo, jestli je to vůbec využitelná možnost. Stejně se musí koupit adaptér, který stojí kolem tisícovky. Tak jestli to není zbytečná investice.
Využívaly jste tuhle vymoženost často? Díky za odpověď.

luucia
18. led 2009

grej, využila jsem to 1x 😉 pak jsem zjistila, že hluboká korba slouží jako autosedačka a vajíčko sme už nepoužili 😅 Přijde mi, že to je ted moda, jezdi s vajíčkem místo korby 😖 chudáci děti 😝

kolca
18. led 2009

ahojky, já to využila jedině na cestu z parkoviště k dr. Jinak ne. Myslím,že se bez toho člověk obejde.

eps
18. led 2009

Já mám ROAN, tam je i autosedačka (vajíčko), adaptér stál pár stovek. Já ho využívala celou dobu, co se mi do ní vlezla, k doktorovi, do města, na nákupy. Sice na mě koukali, s čím to jezdím (Znojmo je malé město 😅 ), ale než tahat těžký kočár celý, tak radši jen hodit do kufru podvozek a mohla jsem jet. Záleží, jak často chceš/budeš muset jezdit, jak je kočár těžký...

tereziep
18. led 2009

Ahoj, já to využívám hlavně když jdu k doktoru. Před ordinací naší paní doktorky se někdy těžko zaparkuje a nosit mimčo které má s autosedačkou skoro 12kg je děs. Jinak já mám Inglesinu a na tu adaptér nepotřebuješ. Jinak jí nepoužívám.

beruska2x
18. led 2009

mam jinou sedacku nez na pripnuti na kocar a ani jednou mi neprislo ze mi to chybi.... 😀 v aute malej v 90% spi takze ho i s korbou dam na sedacku, pripnu pasem a je to a do sedajdy na ven ho s fusakem stejne nedam, to by byl jak housenka 😉

tereziep
18. led 2009

Ty ho dáváš s korbou na sedačku - já myslela, že to nejde. Teda podle zákona má být dítě přece v autosedačce? Občas by mi to docela vyhovovalo, kdyby malá byla v korbě - teda hlavně když jedeme dál.

marci
18. led 2009

My máme Jané slalom pro a sedačku připínáme na podvozek často - cesta k dr., v nákupním centru - tam sebou korbu, která se nám stejně do kufru auta nevleze nevozíme 🙂

beruska2x
18. led 2009

ja mam pevnou korbicku, dam ho na zadni sedacku a zapnu pas ale je fakt ze mi jezdime jen cca 1x za 14 dni s nasima a to jeste cca 12km jinak po meste a tak porad jezdim s kocarem, chodim hodne pesky s nim takze autosedajdu jsem pouzila asi 5x....
a kdyz potrebuju do kramu nadyl tak ho necham u mamky, nebavi ho to je mu hic a nerada ho tam taham, samy lidi a chripkova epidemie 😝

a.j.a.
18. led 2009

My máme Casualplay a ta má polohovatelné vajíčko až do lehu, takže mimi v něm může být neomezeně a tudíž jsem toho využívala velmi často. Na nákupy, k dr., na návštěvy, při cestování atd.

kolca
18. led 2009

teda nevím nevím s tou korbičkou....možná by stálo za to pustit si nějaký crash test....

beruska2x
18. led 2009

crash testy znam a myslim ze korbicka je = pokud je kvalitni a pevna = bezpecnejsi nez sedajda ale o to tady nejde...

helenkaa
18. led 2009

My jsme autosedačku na podvozku využili maximálně. Před ordinací se nedá zaparkovat a nemusela jsem tahat těžkou sedačku s dítětem v ruce 😝 , nákupy.

Berusko, to Tě obdivuju jak jsi klidná a ještě toto napíšeš. víš, ono kolikrát stačí jet jen kousíček a katastrofa je na světě(vy opatrně jet můžete, ale ostatní ne).
a toto jsi snad nemyslela vážně 😲 😕 😕 :

crash testy znam a myslim ze korbicka je = pokud je kvalitni a pevna = bezpecnejsi nez sedajda ale o to tady nejde...

beruska2x
18. led 2009

proc myslis?? tohle je prece diskuse uplne o necem jinem....

helenkaa
18. led 2009

máš pravdu o to tady nejde. 😉 🤐

kousinka
18. led 2009

pro grej - to asi fakt záleží na tobě

- pokud jezdíte hodně autem, tak je to skvělá věc, pro mě třeba i nákup příjemnější než dávat malýho do košíku v autosedačce (zase ale musíme jet dvá, nebo beru jen málo věcí do ručního košíku)

- pokud pojedete autem jen někam občas, kde malou stejně přendáte do korby, tak ti je možnost připnutí skoro naprd 😉

za nás říkám - využívám maximálně, každá vteřina kdy nemusim nýst autosedačku se pro mě počítá - mám ráda svý šlachy 😀 a to mám lehoučký mimi ...

schnek
18. led 2009

využila jsem a zase budu. Prvně jsem měla Xlander, tam to šlo na podvozek, teď mám jiný kočárek a na autosedačku jsem pořídila golfky s adaptéry. Momentálně v nich jezdí starší, pak se bude vozit prcek v sedačce a pak zase v golfkách 😉

yanna.o
18. led 2009

Mám Inglesinu, adaptéry nepotřebuju, nacvakává se to přímo na podvozek 😉 Využila jsem maximálně a velmi často. Kousinka to vystihla přesně. Je to o tom, zda už teď jezdíš často autem. Např. já bydlím v Praze, ale na bus to mám z velkého kopce. Do práce jsem sice MHD jezdila, ale trvalo mi to hodinu se všema přestupama a nčež jsem dolezla na autobus a pak zpátky do toho krpálu.. 🙄 Takže jak jsem mohla, jezdila jsem autem. A tak je to i s dítětem. Já v okolí nemám pořádný krám, ani doktora, hřiště, dětské koutky, park.. všude se musím nějak dopravit. A autem je to s dítětem samozřejmě 100x lepší. Takže pochopitelně tuto možnost hojně využívám, resp. využívala jsem. Navíc mimčo v autě zpravidla usne (pokud nemá k ježdění nějakou averzi, což většinou nemá) a pak stačí vystoupit, nakliknout na podvozek (náš bezadaptérový) a ve spánku pokračovat. V případě, že se nespí, tak nakliknu normálně korbičku/sedačku kočárku a autosedačku nechám v autě. 😉 Kdo auto nemá, krámy a ostatní občanskou vybavenost má v místě bydliště, tak autosedačku moc nevyužije. Takže zvaž tohle 😉 Existují kočárky, které mají povoleno vozit korbičky místo autosedačky. Ale kratší dobu než vejce a v crash testech je to méně bezpečné. Není to každá pevná korba, ale pouze některé. Např. Jané - jejich korbička lze vozit na zadním sedadle nebo i Romer (výrobce kvalitních autosedaček) vyrábí pro první půl rok nějakou malou vaničku. http://www.britax-roemer.de/ Jmenuje se to RÖMER BABY-SAFE SLEEPER
Jinak adaptéry by mě asi otravovaly, neb já si mohu vybrat dle potřeby, zda nacvaknu sedačku nebo autosedačku, ale v mém případě bych samozřejmě šla a pokud bych měla kočár, který musí mít adaptéry a např. autosedačku od Romera nebo Maxi Cosi, tak bych do toho určitě šla, protože já bych přenášení z auta na podvozek využila hojně vzhledem k tomu, kde bydlím a jak mám všechno daleko. K doktorovi bych pěšky opravdu dojít nemohla (po 4proudce 15 km 😉 ). Jedině busem, ale to je na palici, když to srovnám s tím, že autem jsem tam rychleji, pohodlněji a dítě se cestou v pohodě prospí a nejedu v zachrchlaný MHD.

yanna.o
18. led 2009

RÖMER BABY-SAFE SLEEPER má samozřejmě uvnitř vaničky pásy na připásání dítěte. 😉

beruska2x
18. led 2009

yanna...to je spravne vylozeno 😉 ja mam do mesta cca 15 minut pesky, MHD 5 minut a DR asi polovinu, kramy a vse v dosahu a kdyz ne tak to vetsinou tak nepospicha nebo ho dam na hlidani, proto to nevyuziju....
je to hodne o zivotnim stylu a bydlisti... 😎

kousinka
18. led 2009

jo vidíš - to je taky pravda - my máme taky rovnou nacvakávací bez adaptérů.. to asi taky hraje svojí roli.. jooo uznávám já jsem lenoch 😀
jo a to s tim spícím dítětem je další pravdivý plus - nám prochrní celej nákup...

schnek
18. led 2009

na některých kočárech jsou adaptéry stejný na oboje, korbu i sedačku 😉 a jinak sedačka je skvělá i BeSafe izisleep, která jde položit do lehu přicvaknutá na kočár a sedí na ty kočáry a ty samé adaptéry jako maxi cosi 😉

kapulet
18. led 2009

taky se přidám, my jsme při první neměli podvozek na vajíčko, říkali jsme si, že zas tak často nejezdíme, ale ono to mimi je ve vajíčku min. 9 měsíců a to už se řádně pronese, často nastávali situace kdy jsme si říkali, že jsme nepořídíli kombinaci s vajíčkem. No u druhé berušky jsme koupili jiný sporťák, páč nám u předchozího kočáru u sporťáku praskla zádová pružina. To už jsme koupili kočár který pasoval k autosedačce a dokoupili adaptéry a musím říct, že jsme to využívali maximálně a poměrně často. Malá vždy usla na začátku cesty a při přendávání do kočáru se vždy probudila a bylo po všem. Takhle jsem vypla vajíčko, nasadila na podvozek a tradá na nákupy k našim atd... no prostě využito na plno
máme Maxi cosi cabrio a sporťák Moon s4

mikulenka
18. led 2009

Zdravím, já mám x-lander s adaptéry, které stály pár stovek, využívala jsem hodně dokud nebylo potřeba fusak - k doktorce, na nákup, na návštěvu (kde jsem samozřejmě malou vyndala), do banky, za kolegama do práce i na krátké kafíčko s kamarádkou

bydlím v malé vesnici, kde nic není, takže jezdíme hodně a fakt jsem tuto možnost využila

teď když už je malé skoro 10 měsíců a je potřeba fusak, tak už jsem na podvozek nainstalovala sportovní sedačku a teď už jí nebudu pořád odpínat, abych tam mohla dát adaptér na autosedačku, takže už budu vozit celý kočík a malou budu z auta přendávat do kočárku (a budu doufat, že mi autosedačku z auta někdo neukradne)

kubinkov
19. led 2009

My máme Mikrus a adaptéry byly v ceně. Využila jsem je opravdu často. Nemusela jsem všude vozit celý kočárek, stačil jen podvozek. Když byla zima, k boudičce jsem přidala nánožník a třeba i deku. V mrazech jsem nainstalovala fusak a víkend v zimě u rodičů jsme tak zvládli taky. Bylo mi opravdu líto, že malý musel do větší autosedačky. ☹ Další výhoda byla, že když malý v autě usnul, tak se při dávání na podvozek nebudil. Teď když ho přendávám do golfek, tak ho téměř vždycky vzbudím. Je to opravdu užitečná věc, vřele doporučuji. 😅

grej
autor
19. led 2009

Holky všem Vám moc díky za názory.
Přesvědčily jste mě, že to je prostě dobrá věc. Sice budu mít doma peklo, protože manžel si myslí, že to je na nic, ale vzhledem k tomu, že budu fakt hodně jezdit autem, tak to určitě využiju...

Fakt díky moc!!

mkr
19. led 2009

grej doporučuji, malá když byla malá tak jsem ji vytáhla z auta hodila na podvozek a jelo se a nemusela jsem ji budit a když ještě neuměla sedět a chtěla koukat tak byl problém vyřešený, manžel pak uzná, že to byl supr nápad 🙂

sylvar
19. led 2009

my měli chicco a využívali jsme sedačku při nákupech, jak už tu někdo psal, dítko se vyndá z auta, nemusí se budit, nacvakne se na podvozek a jede se 😉

kacka.va
19. led 2009

záleží, jestli bydlíš ve městě, kde můžeš

evicka7
19. led 2009

grej, jde čistě jen o to, jak často budeš jezditm(a to si psala, že často, takže je to jasné), my ze začátku jezdili hodně, takže jsme sedačku na podvozku opravdu plně využili, je to opravdu milý pomocník, protože jsem si několikrát vyzkoušela jaké to je, nést 6kg holčičku+ sedačku v ruce, byť i pár metrů, od té doby opravdu nejsem líná jít si nacpat kolečka do kufru 😀