Využily jste možnost připnutí autosedačky na kočárek?

grej
18. led 2009

Ahoj, zvažuju nákup autosedačky. Vybrali jsme Recaro, ale to zas nejde připnout na konstukci kočárku (např. při nakupování a tak).
Tak mě napadlo, jestli je to vůbec využitelná možnost. Stejně se musí koupit adaptér, který stojí kolem tisícovky. Tak jestli to není zbytečná investice.
Využívaly jste tuhle vymoženost často? Díky za odpověď.

bertica.h
19. led 2009

nie,my sme to nepotrebovali a nevyužívali🙂

kikimaruska
19. led 2009

My to využívali...hlavně pokud jsem jezdila sama po doktorech a pak musela nakoupit... Autosedačka kterou máme se nevejde skoro do žádného nákupního vozíku, a než malého rvát v ruce a v druhé tlačit nákupní koš...je jednodušší nacvaknout a jedem.. (u nás korbička jako autokorbička certifikovaná nebyla). Ale jinak kamkoli na delší dobu, přendavala sem malého do korbičky, kterou jsme vezli sebou. jako náhradu za korbu bych to nikdy nepoužívala... 😉

makinka.1
19. led 2009

My mame Quinny Speedi,vajicko Maxi Cosi jsme vyuzivali moc,bydlime dal od mesta a autem jezdime porad,takze kdyz maly usnul v aute,nemusel se prendaval do kocaru kvuli kazdymu byt sebekratsimu nakupu nebo pochuzce.Jen cvak a jelo se.Vyborna vec!!!Ted uz mame sportak a moc mi to chybi (sundavat to,abych naklikla vajicko se mi fakt nechce).Ja kazdopadne doporucuju!

aponchie
19. led 2009

jeee me to ani nenapadlo to mit 😀 zaprve bych nic nenakoupila a za druhe to vypada udesne 😀

lucinecka
19. led 2009

My máme Inglesinu a autosedačku na podvozek jsme teda využívali hodně, hlavně na nákupy nebo nějaké kratší cesty, kdy se nám nechtělo tahat s celým kočárem. Určitě bych šla do toho příště zas, pro nás to byla velmi užitečná věc 🙂

grej
autor
20. led 2009

Tak do pátku snad sedačka dorazí, tak už se těším 😉

Ještě by mě zajímalo, když jezdíte s tím vajíčkem nakupovat - to si zboží dáváte dolů do košíku pod kočár? Protože nepředpokládám, že jezdíte vždy ve dvou...

andy80
20. led 2009

naprosto maximálně jsme to využili. Nákupy, návštěvy, poradny, ale i půldenní výlety.

bertica.h
20. led 2009

okrem toho..ja si mylsím,že to na ten chrbátik naozaj nieje dobré,takto prehnuté aby bolo dietatko niekolko hodín.aj koli tomu sme mali autosed.v aute,jazdili sme málinko.je to uplne neprirodzená poloha,zádička su zatažené... 😒

andy80
20. led 2009

graj: autosedačku dávám na vozík, pokud jedu sama

berica.h: autosedačky tipu vajíčko nejsou pro děti špatné. Byli vyvinuty tak, aby se v nich mimčo cítilo pohodlně a aby neškodilo zádíčkům

petua
20. led 2009

Tak my máme k autosedačce taky adaptér na připnutí ke kočárku a myslim, že to využiju, když půjdem k Dr. nebo tak 😉 . Na nějakej rychlej nákup taky, ale myslim si, že na nějaký ježdění po nákupním centru to vhodný neni, přece jen když to miminko je malý, tak v tý hluboký korbičce je trochu krytý, kdežto ta autosedačka je úplně otevřená a aby mi na něj chrchlal každej chrchla, co kolem nás projde, to bych teda nerada..

Nehledě na to, že delší "pobyt" v tý autosedačce těm malým miminkům opravdu neprospívá co se týče páteře, Andy fakt 😉 - je to primárně určený na krátkou dobu, kdy to neublíží, ale delší dobu ho tam nechat, to se rozhodně nedoporučuje, to tvrdí i výrobci 😨

bertica.h
20. led 2009

andy,moj manžel je ortoped,povedal by ti na to niečo uplne iné.
tá poloha je pre deti uplne neprirodzená.

helenkaa
20. led 2009

Já jsem zase četla, že v autosedačce vajíčku max. 2 hodiny, dýl to není zdravé na zádíčka 😉

kacka.va
20. led 2009

teď koukám, že se mi včera odeslalo jen část příspěvku ☹, mělo tam být:
záleží na tom, kde bydlíš. Jestli ve městě, kde všude dojedeš kočárem a nebo se potřebuješ nablížit autem. Pak je ta možnost miliónová. My jsme toho najezdili možná víc v nacvaklé sedačce než v korbičce, protože pořád něco vyřizujeme a na to rychlé přemístění je to ideální

kacka.va
20. led 2009

grej: buď jsem dala malou i sedačkou do košíku a nákupy dávala okolo a nebo sedačku nahoru a pak jsem měla celý košík k dispozici a nebo nakliknout na podvozek a normální košík do ruky
bertica: kdo říká, že v tom musí být dítě několik hodin, já teda jezdím na rychlé nákupy, žádné zdržování. 🙂
jinak obecně se vždycky udávalo, že dítě je ideální nepřekročit 2-3 hodiny denně v sedačce, ale o tom tady ta debata není ne?

bertica.h
20. led 2009

ved áno,2hodky občas neublížia,ale napr.poldenný výlet je predsa len poldenný výlet 😉
nie,debata o tom nieje,ale snád to nevadí,že som si svoj názor povedala 😕 😉

andy80
20. led 2009

bertica.h: každý ortoped bude mít na věc jiný názor. Specielně na autosedačku jsem se ptala ortopeda, když jsme byli na kyčlích a řekl, že jsou teď tak dobře dělané, že dětem neublíží. Každý doktor má taky jiný názor na nošení v šátku. Někteří ti řeknou, že je to pro dítě nejlepší a v porodnici pediatrička řekla, že by do toho dítě ani náhodou nedala, že je to nepřirozená poloha pro dítě, že byla přirozená v bříšku, ale venku už ne, takže tak. A na polodenní výlet jsme nejezdili každý den, tak myslím, že se zas tolik nestalo. Nemáme velké auto a ani na něj nemáme peníze, tak jsme nemohli všude vozit korbu ke kočárku.

bertica.h
20. led 2009

samozrejme,každá mamička si urobí podľa svojho najl.svedomia a vedomia,žiadna by nechcela ublížiť miminku. 😵

kacka.va
20. led 2009

souhlasím s Andy, že dneska už jsou jiné sedačky, než třeba před 10 lety, když dneska vidím, že v tom ještě některé maminy děti vozí, tak se mi ježí vlasy. ale neznamená to, že souhlasím s tím, aby měl někdo celý den dítě v sedačce. 🙂

kapulet
20. led 2009

grej on to manžel ocení až mimčo povyroste a měl by tahat sedačku i s ním. manžel byl zprvu taky proti, a pak si jen pochvaloval a pořád s ní jezdil, musím říct, že si to užíval. Mimčo se fakt pronese 😉

minda
20. led 2009

Využili jsme maximálně ! K lékaři, na nákupy, na návštěvy ..... Když jezdíte autem, je to velké +. Autosedačku musíte vzít vždycky a potom stačí jen podvozek. Ono nosit v ruce autosedačku, která sama má +- 4 kg (jak která) a potom už s větším dítkem není žádná sranda.

aponchie
20. led 2009

bertica ma pravdu...je to na mimimalni dobu vhodne ono to prave svadi k delsimu uzivani..ja nemela ani lehatko na doma xchoditko nic..je to vetsi makacka nez to nekam "odlozit"to dite,ale ... 😎

evicka7
20. led 2009

grej, nákup jsem dávala pod kočár, máme Jané Nomad, takže s korbou se tam dostanu špatně, ale když jsem jezdila s autosedačkou, tak s tím nebyl problém

zuzik03
20. led 2009

grej, ja si misto toho poridila nositko a prijde mi to mnohem praktictejsi 😉 prendani ditete z autosedacky do nositka trva asi 30 sekund, kdyz jeste byla klarka mala a v aute spala, tak se pritom ani nevzbudila, ted uz dlouho autosedacku nesnasi, takze je rada, ze ji z ni vytahnu do nositka. na zarizovani zcela idealni, protoze si mnohem flexibilnejsi a rychlejsi, muzes vybehnout i po schodek a necekat vsude jen na vytah. podvozek mi prijde jen jako dalsi kram do bytu 😅 ale je to o zvyku, nekdo na nej neda dopustit, asi jde o to, na co si zvyknes.

kyri
21. led 2009

grej, my to používali hodně. dost jsme jezdili na výlety a bylo to fakt super, že nemusíš dítě budit, když ho chceš dát z auta do kočáru atp.
(my jsme teda hodně šátkovali, ale když byl dobrý terén a dítě v sedačce spokojený, tak jsme ho nechávali v ní)
nebyla jsem si taky jistá, jeslti to není zbytečný, ale teď už bych jinou autosedačku, než kompatibilní s podvozkem a ni nekupovala...

winifred
21. led 2009

Ahoj možnost připnutí autosedačky na podvozek kočárku beru pokud jdu nakoupit do obchodu.Ale jak vidím že maminy mají malé miminko v autosedačce a chodí s ním celý den venku a miminka nejsou chráněná tak je nechápu.Vždyď to msuí být pro ty maličké hodně nepohodlné.A rozhodně si mslím že nejsou normální.Ničit dítětitakhle páteř.

kubinkov
21. led 2009

ˇím se v autosedačce ničí dítěti páteř? 😝

schnek
21. led 2009

kubinkov, dítě je v sedačce v nepřirozené poloze, není to vhodné pro záda 😉 my jsme proto investovali do drahé sedačky, která jde po nasazení na kočár položit a mělo by to být ok, ale stejně jsme to na delší dobu (třeba půlden) nevyužívali 😉

aponchie
21. led 2009

kubinkov nici se mu tim,ze je tam delsi dobu nez ma nezbytne nutne bejt 😉

kacka.va
21. led 2009

zuzik: ne každý kupuje speciální podvozek jen kvůli autosedačce, hodně lidí to má, že vyměňuje sedačku, korbičku a pak sporťák, takže další krám do bytu to není, je to právě výhoda v tom, že máš doma jeden podvozek a ne víc kočárů 😉

kubinkov
21. led 2009

Musím říct, že vajíčko na Mikrusu je v poloze ležmo a není u něj žádná extra funkce na polohování. 😉 Autosedačky se snad vyrábějí tak, aby poloha byla fyziologická.
aponchie: Jaká doba je delší než nutná? 😀 😀 😀 😀