Zavinovačka do autosedačky Emitex

mirka755
29. dub 2009

ahojky maminky
máte některá tuto zavinovačku - v letní verzi? Ondrášek se má narodit začátkem července, přeci jenom pořád teplo nebude. Vím, že se dá použít i deka, ale tak nějak furt dumám nad touto zavinovačkou 😉. Může se použít i do kočárku

dana3262
9. črc 2010

Nas pasik se narodil v pulce unora a pouzivala jsem pouze zimni emitex. Pak ale prislo teplo a ja koupila i letni emitex. Byl v ni uplne vsude (kocarek, postylka, sedacka) protoze v postylce se odkopaval. Pak jsem se dostala do faze, ze jsem ji ani vyprat nemohla jak jsme ji pouzivali, tak jsem koupila jeste jednu letni. Az se bude v zime topit uzijeme je v postylce. No a kdyz uz jsem to objednavala, popremyslela jsem, co bude v zime az bude sedet a koupila rovnou combi fusak emitex. Takze jsme skoncili na 2letnich, 1zimni, 1combi fusak jo a jeste ma emitex upletove deky (obyc decka, proste obdelnik) a to je bezvadna vec. Pouzivame i ted proti slunci na kocar. A taky vlozku do sedacky a kocaru. To je taky skvely, ze nelezi primo na tom. Z jedne strany je bavlna a z druhe fleece. A taky ksilt proti slunci a vetru na boudu kocaru, taky skvela vec a navleky na boticky do fusaku-ty jsme jeste nepouzili. Sice to vsechno prislo asi na 4000kc, ale uzijem to urcite i u druheho ditete a je to fakt prakticke a pohodlne! 🙂 (to je jak reklama na emitex 😅 )

karaoke09
29. črc 2010

Ahojte, tiez uvazujem na emitex zavinovackou, ale nemozem najst jednoznacnu odpoved ze sa bude dat pouzit aj do autosedacky / vajicka s 5 bodovym pasom bez nejakzch dodatocnych a svojpomocnych uprav. Da sa to? dakujem

och
29. črc 2010

@karaoke09 ano da sa pouzit bez dodatocnych uprav, Rebeka je decembrove babo a v tej zavinovacke prezila svoje prve mesiace, zo sedacky rovno do kocika a spat, dokonca som ju rada pouzivala aj mimo sedacky len v kociku, pripajam foto (to ruzovo sive je emitexova zavinovacka) sice je tu taka naobliekana ale vonku bolo hoooodne pod nulou, ak si pamatas januarove mrazy 😀

karaoke09
29. črc 2010

@och dakujem za odpoved, tak si ju idem objednat.. a mala je na tej fotke rozkosna 😀 taka nababusena..

avanka
29. črc 2010

@karaoke09 pozor na to, lebo nie vsetky zavinovacky su vhodne aj na 5 bodove pasy..
ja som musela dlho hladat, nez som nasla, mame Concord Neo..

momoyka
29. črc 2010

@karaoke09 ahoj, ja tiez prave hladam nazory a skusenosti na tuto zavinovacku, tiez budeme mat v septembri mimco... odkial ju ides objednavat?

bufina
29. črc 2010

Taky jsem tu zavinovačku pořídila a byla jsem s ní moc spokojená, malýmu bylo v zimě hezký teploučko, když jsme vyrazili do města a měla jsem autosedačku na podvozku, takže můžu jen doporučit.

och
29. črc 2010

@karaoke09 noo mala tam ma tri tyzdne a vonku hnusne pod nulou 😉 a mozem zodpovedne povedat, ze aj vdaka nej sme prezili zimu bez soplikov 😀 😀 😀

inak na 100% ide na 5bodovu, mame autosedacku romer baby safe plus

avanka
31. črc 2010

@och nemas pravdu, mozno si natrafila na tu, ktora sadne aj na 5 bodovu autosedacku, ale pozri napr. tuto
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9091237&tab=3
ked si otvoris detail, tak vidis, ze je len na 3 bodove pasy.....a taketo boli skoro vsetky, ked som ja zhanala asi pred mesiacom.... 😉
takze si pri kupe treba dat na to pozor..

a inak bolo to rozoberane aj tu na diskusii, baby tam davali aj nejake vychytavky, ako z 3 bodovej urobit 5 😉

karaoke09
31. črc 2010

fuha, nechapem to vyrabaju rozdielne tipy? to velmi nedava zmysel. Chcem objednat cez niektory e.shop, ako vacsinu veci, takze realne to skontrolvat ani nemozem. nemozem velmi obehavat obchody a ked som sa asi pred mesiacom pytala v jednom /vsetko pre deti v BA, tak ze fusaky a spol. budu mat az tak v septembri a to by som uz ju rada mala doma. skusim sa asi pred objednanim zaslat otazku na predajcu. hm.. ale je to cele divne. Inac aj my mame romer autosedacku .
pre momoyka , zatal som objednavala hlavne z babetkovo.sk, vsetko doslo ok, ale v tomto este nemam rozhodnute, este som si nepresla za kolko ju kde predavaju..

hobit
31. črc 2010

ahojte....aj ja chcem kupit tuto zavinovacku, ale neviem ci zvolit letnu, zimnu alebo prechodnu verziu? ake su asi hrube?

karaoke09
31. črc 2010

pozerala som to na stranke vyrobcu / emitexu, cz a je tam k tejto zavinovacke uvedne ze je vhodna aj na 5 bodove upinanie, s tym ze je potrebne prestrihnut svy manikurovymi noznickami. tak to je myslim ok. Inac tiez som uvazovala aj nad tou prechodnou, ale chcelo by to asi osobne vyskusat. v katalogu emitexu na ich www. stranke je trochu podrobnejsi popis, tak ti to mozno pomoze.

hobit
1. srp 2010

@karaoke09 ved osobne vyskusat by to bolo najlepsie...musim zistit ci ich niekde v BA predavaju...

slavkah
2. srp 2010

mam dotaz ohledne zavinovacky emitex, malej se narodil v zacatkem cervence a uvazuju ze budu potrebovat neco na zimu do kocarku a do sedacky, co se vam vic osvedcilo zavinovacka nebo zimni pytel? ziju v Holandsku a v zime tu nejsou takovy mrazy jako v cr

winas
2. srp 2010

Slavkah ja mam chlapecka narozeneho v Lednu 2009 nejdriv jsem pouyivala jen zavinovacku a letos jsem kupovala zimni pytel zima byla fakt hrozna a myslim ze 5 měsíční mimco se sice vejde do zavinovacky,ale pokud bude trosku vetsi tak budes mit mozna problem. Ja mam teda oboje a maximalni spokojenost. 🙂

slavkah
2. srp 2010

@winas diky za radu, v tom pripade pujdu asi do toho pytle combi nebo combi exlusive, malej uz ma ted 5 kg 😀

winas
2. srp 2010

slavkah pokud chces vic investovat tak se podivej na Lodger fusak myslim ze to je uplne nejlepsi vec 🙂

hobit
3. srp 2010

@momoyka a ktoru ides kupovat? zimnu ci prechodnu? ja som myslela, ze z babetkova objednam aj s fusakom...

marion
3. srp 2010

Kocky riesite tu zavinovacky, aj tato deka je do vajicka, ale da sa pouzit na 5 bodove a netreba dalsie otvory. 🙂

jitulisek
3. srp 2010

ahoj holky, tak já jsem koupila od emitexu tu letní verzi a když jsme jeli z porodnice,tak jsem ji nemohla v autosedačce vůbec zapnout. Máme jané strata. Je tam tedy ta novorozenecká vložka,takže možná vadilo i to. Ale odjezd z porodnice byla hrůza, nemohli jsme to zapnout,tak jsem jí nakonec musela ze zavinovačky vyndat a dát jen deku. takže jsem jí nakonec nikdy v autosedačce nevyužila,ale do kočárku je super. Možná by taky nebylo špatné Lodger nosítko shelter, které lze dát i do autosedačky. Máte vlastně 2v1. Ale nemám s tím osobní zkušenost. 🙂

momoyka
3. srp 2010

@hobit ahoj
ja rozmyslam nad zimnou verziou, lebo to uz v oktobri moze byt zimka....
my sme mali prve mimi presne tak isto, vtedy som ju nekupila a velmi by sa mi zisla, tak si teraz chceme urobit radost..., myslim, ze ju vyuzijem velmi, lebo sme casto v pohybe..

momoyka
3. srp 2010

a inac, tiez som rozmyslala o babetkove..

hobit
3. srp 2010

@momoyka a videla si ich "nazivo", ze ake je to hrube? lebo zase v aute aj kuris v zime a ja krpca nechcem prehrievat...

mirka285
3. srp 2010

ja som ich videla nazivo vsetky tri,no podla mna ta zimna verzie je do auta nevhodna,lebo ako pisala Hobit v aute v zime kuris a to by sa v nej dieta asi uvarilo...ked tak ta prechodna,ale ja som si kupila letnu,do auta aj v zime uplne staci 🙂

hobit
3. srp 2010

@mirka285 dakujem, presne toto som si myslela a som rada, ze mi to niekto potvrdil 🙂

slavkah
3. srp 2010

@winas zda se ti lodger lepsi? ja mam lodger shelter a moc s nim spokojena nejsem, rozhodne ne co se tyce vyuziti na noseni mimi

winas
3. srp 2010

Slavkah no na noseni nevim nemam zkusenost ,ale co se tyce do kocarku tak bude urcite fajn,ale jak rikam s Emitexem jsem spokojena a urcite ti bude stacit combi zbytecne utracet za exlusive.

avanka
4. srp 2010

@jitulisek tak to si ma prekvapila, ze ti tam mala nesla dat...a keby sa vybrala ta novorodenecka vlozka? ved ta zavinovacka svojim sposobom nahradza aj tu vlozku, ci nie?

ja som si na prechodne obdobie objednala tento prechodny fusak
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9101711&tab=5
pride mi praktickejsi ako zavinovacka, nakolko je cca do 3 rokov, nemate ho niekto?

momoyka
4. srp 2010

ahojte, ja som tu zimnu chcela preto, lebo my sme casto v pohybe, ale na kratku trasu, teda mne sa velmi auto nestihne vykurit... a mimi prehriat... a chcem ju vyuzit aj inak len ako v autosedacke, uz ked ju budem mat..

tinnka9
4. srp 2010

@momoyka urcite ju vyuzijes. Ja som ju pouzivala aj do kocika. Malemu som obliekla zimny overal, dala do zimnej zavinky od emitexu a sup s nim do kocika 🙂 . Bolo mu teplucko ale zas nie tak, aby sa potil. Do autosedacky som ho v nej davala tiez, ale to som ho uz nemohla nejako naobliekat, lebo sa dost potil na chrbatiku.