Zavinovačka do autosedačky Emitex

mirka755
29. dub 2009

ahojky maminky
máte některá tuto zavinovačku - v letní verzi? Ondrášek se má narodit začátkem července, přeci jenom pořád teplo nebude. Vím, že se dá použít i deka, ale tak nějak furt dumám nad touto zavinovačkou 😉. Může se použít i do kočárku

ivika18
4. bře 2010

renabr, my jsme měli první sedačku roan s 3bod. pásama, asi to mají ty obyčejnější. Ale být tebou, tak bych se té zavin. asi zbavila, náš malý se narodil přesně jak máš termín a přikrývali jsme jenom dekou, sice byl nabalený v kominéze. Vždyť ta sedačka je vycpaná polystyrenem, tak odspodu to izoluje na tu chvilku co přeběhneš do auta, první týdny stejně určitě pojedete max. k doktorce a za chvilku už bude venku dobře. A na podzim už se stejně nevlezete, myslím do té zavinovačky. No možná ani do straty 😉

baca
4. bře 2010

Já teda mám letní i zimní verzi. Do autosedačky to moc necpu a když už, tak tu letní. Asi mám nějakou úzkou sedačku (inglesina) bo co! 😖 Používám je spíš do kočárku a tam mě štve, že to mají mezi nohama celkem dost vysoko vykrojený, takže je nám to jaksi divně ☹ A taky by tím pádem mohly být víc ke krku, což taky nejsou. Nemůžu říct, že bych z nich byla úplně zklamaná, ale čekala jsem víc. Dobré je, že malé můžu prostrčit ruce ven a na ramenách má vrstvu fleecu.

renabr
4. bře 2010

No asi ju teda predám lebo ju fakt nemám ako využiť...sakra...nechcete kúpiť???

http://www.maderna.sk/zavinovacky-fusaky/zavino...

http://www.maderna.sk/wdengine/thumbgen/open-im...

farba tá v druhom odkaze, šedá+svetlomodrá

na cene sa dohodneme 😉

renabr
5. bře 2010

Tak baby zatial si ju nechám, dnes som bola pri starkej a prešili sme to, urobili sme otvory na pásy, aj suché zipsy sme tam našili a teraz je to ok dúfam, tak z porodnice prídeme v nej 😉

renabr
7. bře 2010

didiana teraz som pozerala na nete, tak tebe sa tam vojde lebo aj cam maju 3 bodové pásy...

andzi
7. bře 2010

Aj ja som si kúpila zavinovačku aj fusak zn. Emitex, kočík ešte nemáme, ale sme viacmenej rozhodnutí pre Jané, avšak rozmýšľam, že kúpime len korbičku a šporťák bez vaničky Strata, lebo som počula veľa mamičiek sa sťažovať, že Jané Strata je maličká.

renabr
7. bře 2010

strata nie je vanička, strata je autosedačka, podla vnutorných rozmerov na nete nie je menšia ako ostatné vajíčka...ale emitex robí zavinovačky ktoré do autosedačiek s 5bodovými pásmi nepasuju...

marikaj
8. bře 2010

Ahojte, mamičky,
rada by som Vás požiadala o radu: Začiatkom apríla sa nám má narodiť baby a ja sa neviem rozhodnúť, čo kúpiť pre toto ročné obdobie: prechodnú zavinovačku do autosedačky, alebo letný/prechodný fusak (oboje Emitex). Určite už nechcem kupovať zimnú verziu, myslím, že stačí, ak malého pod prechodnú verziu viac naobliekam.
Fusak sa mi zdá byť praktickejší, keďže má odzipsovateľný spodný diel, ktorý mi predlží využitie fusaku o 1 rok + dá sa využiť aj ako podložka a prikrívka do kočíka. Na druhej strane zavinovačka stojí o 1/2 menej a o trochu viac mi vyhovujú aj ponúkané farby.

Čo myslíte, oplatí sa mi investovať do takéhoto fusaku? Máte niekto skúsenosti?

beruskanula
8. bře 2010

🙂 holky ahojík.... chci se zeptat... jaký je rozdíl mezi zavinovačkou na přechodné období a letní či zimní? 😀 beru letní na léto, zimní na chladnější , ale ta na přechodový období???? 😝

uvažujeme jak o letní, tak i zimní verzi - jak dlouho se dítko vejde do té zavinky?

renabr
8. bře 2010

no ja mám zimnu a je ozaj zimná, je to dvojitý flis a vnutry je aj futro, je fakt hrubá, predpokladám že prechodná bude bez toho futra hrubého a letná len nejaká bavlna???

tinnka9
8. bře 2010

beruskanula, nas maly ma 70cm, je dost velky, a stale sa mi vojde do tej zimnej. my sme celu zimu fusak ani nepouzili, davala som ho do nej v autosedacke aj kociku.

renabr
8. bře 2010

baby dajte pozor, tieto zavinovačky su dva druhy, jedne su robené len na trojbodové pásy a jedne su aj na paťbodové pásy, ale akosi to nikde nepíšu, len jedna manička mi to fotila, máme také isté zavinovačky zimné emitexové a moja je len na trojbodové a ona má na paťbodové...

mirka285
8. bře 2010

letna ja hruba asi ako deka 🙂

pralinkaaa
8. bře 2010

ahojte - ja mám zimnú verziu 5 bod. pásy - hrubá je teda a teplá riadne, myslím...je aj dosť veľká pravdupovediac je našej malej veľká /má 4mes/ takže moc nepoužívam...iba keď boli veľké zimy, som dávala ešte do fusaku a tohto...viacej rátam že budeme používať bud. zimu 🙂
k tým 5 bodovým inak - ja mám vajíčko na 5bod. pásy, preto som aj takúto kupovala, ale - otovry síce sú, ale aj tak sa to tam nedá dať lebo ako? - rozrežem tie pásy??? to som si uvedomila až naživo, čiže ani zavinovačka ani fusak emitex do vajíčka nedám ☹
ak ste niektorá dala fusak či zavinovačku na 5bod. pásy, pls...ako???

renabr
8. bře 2010

táto mamička mi to pofotila, kukni, ona má tu na 5 bodové pásy a bezproblémov jej to tam ide, je to na cvoky, ja som si prerobila moju na suché zipsy...

https://www.modrykonik.sk/photos/veverka84

a ak máš ešte inu, tak ešte som videla aj taku, že to musíš nastrihnuť normálne po vyznačenom, že je tam vraj predpríprava...a ak ani tak tak potom musíš pásy vzadu rozobrať a tak prestrčiť...ale to je nepraktické, lebo ju nemožeš prekladať a máš ju tam nastálo...

pralinkaaa
8. bře 2010

jeeeee díkes - to s tými cvokmi je dobré že ma to nenapadlo 😅
no hej, fusak mám tie vyznačené otovry čo sa prestrihávajú čiže nehrozí - to by som presne musela tam dať iba nastálo alebo jedine žeby som na pásoch mala cvoky aby sa dali "rozoberať" čo asi nehrozí ☹ čiže sa to nedá používať, čo ma mrzelo....
a tú zavinovačku to si sama tam ešte "dovystrihla"? to by som mohla nejak upraviť tú moju, nech je použiteľná...

renabr
8. bře 2010

nie ona ju má tak originál, ale moja nemala ani tie otvory na prestrihnutie, mne to starká prestrihla od tých otvorov na ruky smerom dole tam urobila otvor na pás obšila to a našili sme tam suché zipsy, čiže to mám podobne ako ona len smerom dole mám suché zipsy a dá sa mi to v pohode vyberať...

pralinkaaa
8. bře 2010

no hej, ani ja to tam nemám, tak dík moc - presne tak to musím vystrihnúť aj ja....dobrá rada nad zlato 🙂

mirka755
autor
8. dub 2010

ahoj
naše letní má 5 bodovou možnost upínání a je teplá o něco víc jak deka, protože jsem jí používala pomalu do listopadu než začlo mrznout a vešel se mi do ní Ondráš teď v zimě ve vajíčku (7-8 měs.)

mirka755
autor
8. dub 2010

a to v těch 8 měs. měl 74cm 🙂

pimpa
10. dub 2010

my sme ju pouzivali tiez asi do tych 74 cm, a to mal Patko v 13tich mesiacoch, tak spolu s vajickom sme ju potom odlozili, ale dost dlho sme ju pouzivali 😉

medyna
26. kvě 2010

ahojte, chcem sa opytat, je do autosedacky lepsi fusak alebo zavinovacka emitex? Zvazujem kupu a neviem, co bude lepsie a praktickejsie..... diky

tinnka9
27. kvě 2010

Medyna, ja som napriklad pri malom nepouzila fusak ani raz, dokonca aj v kociku som pouzivala tuto zavinovacku do autosedacky - super vec. Fusak mame odlozeny az na tuto zimu. Zavinovacku budem predavat, tak ak by si chcela, ozvi sa cez IP.

medyna
27. kvě 2010

@tinnka9 a pouzivala si tu autosedackovu zavinovacku aj v zime? Ja len, ci to bude stacit, nemam vobec predstavu, do coho budem to moje babo navliekat..... 😅 🙂

winas
27. kvě 2010

Ahoj medyna muzu tuto zaviovacku take doporucit ja jsem ji pouyivala take v zime do kocarku misto fusaku mali se narodil v zime 2009 a fakt jsem zimni pytel vubec nepotrebovala.

tinnka9
27. kvě 2010

Ano, medyna, od septembra az do cca marca? tak nejako. V zime mal oblecene dupacky, potom teply zimny overal, a v tom sup do tej zimnej zavinovacky do autosedacky, do kocika a na to este deku a nanoznik. Fusak sme skusali raz, ale maly v nom bol strasne spoteny, tak sme ho odlozili.

medyna
27. kvě 2010

diky winas, zvazujem, co kupit, takze ste mi trosku pomohli s rozhodovanim. Chcem sa vyhnut nakupovaniu veci, ktore nevyuzijem alebo vyuzijem len malo, aj do penazi to lezie a tak...... 🙂
Spociatku som vobec o autozavinovacke ani nepremyslala, chcela som len fusak, ale citala som si rozne prispevky, tak som trosku zmenila nazor..... a ta zavinovacka je aj kusok lacnejsia ako fusak, a aj jedno aj druhe urcite nechcem 😎

medyna
27. kvě 2010

tinka, a akej farby mas tu zavinovacku? Ja mam totiz taky bordovo-fialovy kocik, tak aby mi tam nejako blaznivo nekricala farba.... 😅

tinnka9
27. kvě 2010

Zlta, ale nie kriklava, skor taka jemna bananovo-zlta. A mala som cerveny kocik. Ale v podstate ked to prikryjes este dekou a nanoznikom, tak ju ani velmi nevidno 🙂

winas
27. kvě 2010

Ahoj Medyna no sice jsme meli ze zacatku jen emitex,ale letos jsem kupovala od emitexu kombi zimni pytel, protoze opravdu byla velka zima a do zavinovacky se nevesel. Takze asi takto ted kdybych byla znovu tehotna necham si jen pytel jelikoz ten kombi se da pouzit i do autosedacky a kdyz je mimco malicke tak se da odepnout ta nastavovaci cast tak pokud muzu z vlastni zkusenosti poradit kup jen od emitexu kombi zimni pytel a vydrzi ti do 3 let a nemusis nic vic kupovat ja mam ,ale oboji a byla jsem take spokojena,ale urcite kdyz koupis jen pytel setris..... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉