Donio - pomoc

malinkata
22. pro 2022

Ahoj, dobrý den.
Vím, že v dnešní nelehké době je to těžké, ale každá korunka pomůže.
Děkuji moc
https://www.donio.cz/pribeh/8569

niski
22. pro 2022

zkuste se zeptat hasičů, zda by vám nepůjčili svoje výkonné odvlhčovače, mají je pro případ živelných pohrom, nemusíte čekat na výsledek sbírky

hezz17
22. pro 2022

@niski taky nam pujcovali kdyz praskla voda v koupelne.

levandule_k
22. pro 2022

A nebylo by se lepší znovu přestěhovat? Jako vytápět starý vlhký dům elektřinou při dnešních cenách mi přijde jako šílenost, to akorát budete mít velký nedoplatek na elektřině... Možná bych si rozšířila okruh možného místa k životu s tím, že by si manžel začal hledat novou práci, která je lépe placená.
Jako bydlet někde, kde je plíseň je fakt o zdraví.
PS. Omlouvám se za nevyžádané rady.

malinkata
autor
22. pro 2022

@levandule_k v pořádku, ale majitel chtěl nájem dopředu na rok. Těžko nám peníze vrátí v případě odstěhovani. Asi věděl proč ho chce. Každopádně my netušili, jsme tam první zimu.

levandule_k
22. pro 2022

@malinkata To je teda dobrá vyčůranost od něj....nájem na rok by se mi platit dopředu nechtělo....Tak zase, když chtěl nájem takhle dopředu, tak by se měl o tu nemovitost starat a měl by plíseň řešit, prostě mu zkus napsat. (Sice si myslím, že se tě pošle někam, ale zkusit to můžeš.)

Kdy vám končí první rok? Jakou máte podle smlouvy výpovědní lhůtu.

Na druhou stranu on vám zatajil jisté věci, třeba to, že byt je plesnivý, vlhký a nevytopitelný. Docela by mě zajímalo, co by k tomu řekl nějaký právník.

Když manžel spadl platově, máte 3 děti, nedosáhnete třeba na příspěvek na bydlení?

hojda
22. pro 2022

@malinkata I obecní úřady některé mají, pořizovaly je při povodních a půjčují občanům, když je třeba.

malinkata
autor
22. pro 2022

@levandule_k no varovali nás, že se tu dost projede v elektřině, teď už vím proč.
Je tu klasický kotel, ale prý špatný komín.
V létě super. Zahrada, pergola, soukromí, ale ta zima.
No na příspěvek na bydlení bohužel, protože ve smlouvě mám nájem 1,-
Vim, jsme blbci, že jsme na to přistoupili, ale v době, kdy jsme stěhování začali řešit, netušili jsme, že partner přijde o řp, timpadem o lépe placenou práci a já budu na mateřské. Plat mám minimální (zbytek na ruku), tudíž nemocenská, mateřská, vše děs.
Bydlíme za relativně dobré peníze, ale... Ta elektřina je mazec a že bude velký nedoplatek vím dle appky už teď.

veruuu_kubesovic
22. pro 2022

pořádat sbírku na to, že dobrovolně hodláš i nadále žít v nevyhovujícím bydlení????

letalnica
22. pro 2022

@malinkata Manžel je nemocný?

pavicka
22. pro 2022

... takovych 'podvodu' ... 🙉

veruuu_kubesovic
22. pro 2022

@malinkata
byla jsi těhotná a nevěděla jsi, že budeš na mateřské??? muž si našel hůř placenou práci a žijete s plísní v zádech, my se kvůli nevyhovujícímu bytu už jednou stěhovali, zdraví děti mi bylo přednější....
donio sbírka se pořádá pro děti jejíž rodiče jsou dlouhodobě nemocní, po nehodě znevýhodnění, nebo zemřel jeden z nich...
aktuálně jsem totiž přispívala na jinou sbírku zemřelého kamaráda, pro jeho syna a partnerku 😉 a tam je to opravdu důležité, když přišlo dítě o tatínka a o jeho maminka o finanční jistotu...

xleni
22. pro 2022

@veruuu_kubesovic berete mi to přímo z úst. Přispívám ráda, ale na věci které jste vypsala. Tady tato sbírka mě trochu nadzvedla ze židle a čichám někde háček. Napr. proc partner přišel o ŘP...atd, nájem na oko za 1 Kč....

malinkata
autor
22. pro 2022

Vždyť já nikoho nenutím přispět.
Nájem za korunu, protože nechce danit.
Smlouvu jsme podepsali a zaplatili před tím, než mu je sebrali. Vybodoval se, pásy, rychlost. Rozhodně ne za chlast.
Stěhovali jsme se z důvodu, že předešlý majitel bytu, kde jsme bydleli nám nechtěl vrátit a zaprel přeplatek za vodu. Já to zjistila, on nám vzteky zvedl nájem ze 7 na 12.000, tak jsme se rozhodli odejít do baráku, ale bohužel to taky nebyla výhra.

malinkata
autor
22. pro 2022

@veruuu_kubesovic já třeba vím o sbírce na operaci psa a to taky není tragická událost. Dotyčná má dokonce sbírky 2...na obě oči

lachipie
22. pro 2022

@malinkata A proč nejezdil jak se má? Byl takový problém se připoutat a nejezdit jako hovado s prominutím? Ono těch bodů je docela dost... A když ne o body a pokuty, tak jde i o bezpečnost...

veruuu_kubesovic
22. pro 2022

@malinkata to mi je fuk, ty se tady doprošuješ do čeho ses navezla vlastní blbostí, tvou a tvého muže, bodů je tuším 12 což není zrovna málo, můj muž je profesionální řidič....

levandule_k
22. pro 2022

Jak dlouho je manžel bez ŘP, o vrácení ŘP lze zažádat po uplynutí půlky trestu.

Jinak majitel nemovitostí šulí na daních, což je taky dobrej hnus.

Stejně by mě zajímalo, kdybyste teď odešli, jestli by to pro vás nebylo výhodnější. Já si myslím, že ano, ale to věštím z křišťálové koule.

betysch
22. pro 2022

Jakože sorry,ale to už je druhá sbírka na Doniu za týden, o které vím že je mírně jak bych to řekla -křivá.Ve výsledku na tohle opravdu doplatí lidé kteří pomoc potřebují.

me_druhe_ja
22. pro 2022

Holky, v klidu. 🙂 Že se rozčilujete před Vánocemi. 😀 nikdo vás nenutí přispívat a dost pochybuju, že na tohle někdo pošle peníze. Možná výjimky....Takže proč se stresovat. Je spousta lidí, co se dostala do pruseru vlastní vinou a snaží se to řešit nátlakem na lidské city. Mě tohle už nechává klidnou. V životě bych na něco podobného peníze neposlala, ale pokud ji donio sbírku schválilo....🤷

veruuu_kubesovic
22. pro 2022

@me_druhe_ja
a to já jsem v naprostém klidu 😉

betysch
22. pro 2022

@me_druhe_ja To je to, co nechápu. Donio to neprověřuje?Zrovna v té druhé sbírce už je peněz dost.Když tam vidím a čtu některé příběhy, tak mi je do breku.To mají být lidé kterým se má pomáhat.

me_druhe_ja
22. pro 2022

@betysch taky se divím, že to schvalili...🤷 Ale děje se spousta divnych věci....Já sem tam prispeju ráda, ale zásadně přispívam jen na děti s handicapem. Tohle mě vždycky hodně bralo a od té doby, co mám staršího nemocného, se mě to dotýká ještě víc....Ale chápu i sbírky na zvířata, na pomoc rodině při úmrtí rodiče...to dává smysl.
Ale tohle ne... Nicméně je to jak se vším: nabídka, poptávka. Pokud se lidi rozhodnout přispět, je to jejich věc..

hezz17
22. pro 2022

@betysch kde je druha?

betysch
22. pro 2022

@hezz17 druhá je náš kamarád.Celkem jsme doma byli v šoku když nám poslal odkaz ať to sdílíme🙂

hezz17
22. pro 2022

@betysch ahaaa, ja myslela ze pani ma 2 podobne

j.a.n.i
23. pro 2022

@me_druhe_ja my se nerozcilujem, ale zas proc mlcet a nerict, co si o tom myslíme... Nekdo to verejne sdilel, tak se kazdy muze verejne vyjadrit, co si mysli... A klidně se taky vyjadrim tak, ze si myslim, ze je nebetycna drzost zakladat sbírku, protože jsem lempl a necham se vybodovat. A ano, poskodi to i ostatní zadajici, protože když donio neco takoveho schvali, stava se v mych ocich nedůvěryhodné, neni to prvni sbírka, ktera je tu prezentovana, kde by si akteri zaslouzili zcela jiny prispevek.

cikitkapb
23. pro 2022

V tom příběhu je dost děr, tak například, proč je tvůj manžel vůl? Na spoustu prací stále není potřeba ŘP, jako třeba ve fabrikách, a zrovna dělníci v továrnách už dávno nejsou levnou pracovní silou, ale naopak nedostatkové zboží. Další věc, na to, co všechno byste za to chtěli pořídit vybíráš podezřele málo… Před 8 lety nás jen to vyvložkování komína stálo 14000, dnes to, si myslím, těch 20K stát může, a s tím se pojí další věc, tohle je starost majitele, nedohodnete-li se jinak (třeba, že to zainvestujete vy, a on vám odpustí přiměřenou část nájmů). Odvlhčovače vám problém nevyřeší, jen zvednou už takhle vysoký nedoplatek za elektřinu…

lachipie
23. pro 2022

@j.a.n.i ano, poškodí to i ostatní zakládající, rodiny s hendikepovanými nemocnými dětmi, nemocnými rodiči, kteří opravdu vzít práci ve fabrice nemůžou... Starám se o nemocné postižené dítě, jezdíme fakt denně a ne jen do obchodu nebo do práce a zpátky, ale vozíme syna po doktorech, terapiích i na druhou stranu republiky a vybodovat se nám ještě nepodařilo a věřím, že ani nepodaří. Měli jsme jednou sbírku na donio, abychom mohli synovi zaplatit hipoterapie a když vidím, co se tam někdy vybírá, vlastně se ani nedivím té nedůvěře lidí...

me_druhe_ja
23. pro 2022

@j.a.n.i
@lachipie
To máte pravdu, že tyhle a podobné sbírky poškozují dobré jméno donia....

20190418
23. pro 2022

@malinkata takže si to shrňme. Ty jsi ojebávala stát na daních, když jsi dělala ofiko za minimalku a zbytek peněz na ruku. Tvůj muž jezdil jako prase takže přišel o body. Podporujete další ojeb když nemáte řadou smlouvu na byt, ale neměli jste problém zaplatit roční nájem? Asi si peníze a soucit nechám pro jiné.