Hiporehabilitační pobyt pro Martínka

lachipie
11. bře 2021

Najdou se dobré duše, které by přispěly i v této pro všechny obtížné době malou korunkou na hiporehabilitační pobyt pro mého syna Martínka? V odkazu si můžete přečíst jeho příběh. Další informace o něm jsou na stránce www.martinjanhavel.cz, kde je náš příběh více rozepsaný. Snažíme se pro něj dělat co můžeme, jezdíme na kompletně samoplátecký program Reha Motion do Sanatoria Klimkovice, denně se doma věnujeme logopedii i ergoterapii a neurovývojové terapii, přidali jsme i ABA terapie. Loni jsme poprvé vyjeli na hiporehabilitační pobyt, který Martínkovi hodně pomohl a navíc tam byl moc šťastný a celý pobyt se usmíval, a proto se na něj chystáme i letos. Je to ale bohužel už nad naše finanční možnosti. A proto jsem požádala Patrona dětí o vyhlášení veřejné sbírky na hiporehabilitační pobyt s logopedií.

https://patrondeti.cz/pribeh/martovi-intenzivni...

zelenaesmolda
11. bře 2021

@sudylichozrout nechces nspsat clanek o tom,ze si cely zivot platime zdravotni pojisteni a pak se na vetsinu vetsich zakroku ci rehabilitaci musi delat sbirky?

sudylichozrout
11. bře 2021

@zelenaesmolda Ja bych rada, ale nemela bych to kde publikovat. Mista, kam pisu, jsou tematicky vylozene mimo zaber. V beznem zpravodajstvi/publicistice se uz nepohybuji roky...

zelenaesmolda
11. bře 2021

@sudylichozrout nedalo by se to napsat tak,aby z toho vznikla kauza?Verim,ze nejaky pripad by se urco nasel 🙂

verdos
11. bře 2021

@zelenaesmolda Nebo o tom, že když se rodiče snaží své dítě někam dostat a dělají vše pro to, aby se zlepšilo, tak pak přicházejí o dávky a příspěvky... že? Ne, že by šlo o ty peníze, ale je to takový paradox... (ne jediný)... že rodiče mají větší výdaje, pro dítě je to lepší, ale stát jim dá nakonec méně (stát se chová tak, že by vlastně finančně nejvíce a nejlépe podpořil to, aby rodiče nedělali nic, neplatili nic, na všechno se vykašlali a dítě bylo na tom hůře...). Jenže z toho by žádná kauza nebyla, to se ví a jen tak se s tím asi nic neudělá. Jen je to smutné...

sudylichozrout
11. bře 2021

@zelenaesmolda Dalo, urcite ano, ale ja fakt nemam kam. Pisu do odbornych titulu uplne mimo tuhle sferu. Na to by bylo nejlepsi kontaktovat pres Seznam.cz Klimu.

lachipie
autor
12. bře 2021

@sudylichozrout kontaktovat Klímu mě už jednou napadlo, ale já na to nemám čas ani sílu, náladu upřímně něco řešit, už jsem z toho všeho otrávená a unavená. Covid navíc zrušil velkou část terapií co jsme se synem měli, protože zapomněli jaksi že tu je i něco jiného než covid... A na synovi to je dost vidět, za poslední rok se neposunul víceméně nikam. A nedávno zatím poslední zpráva, zrušili nám letos Klimkovice. Jsme biti na tom, že jsme samoplátci, že Klimkovice nemají s naší pojišťovnou smlouvu, nikoho nezajímá že tam nejedu na dovolenou, ale že ten pobyt syn potřebuje... Ale to je házení hrachu na zeď...