Pomoc pro maminku a malé chlapce, otec nám odešel

lenocipreolac259
23. říj 2022

Prosim o pomoc pre mojich syncekov , nas tato nas uz opustil😥,zostali sme celkom sami dakujeme aj za zdielanie 💜 🙏

https://www.ludialudom.sk/vyzvy/13772

barmil
23. říj 2022

@lenocipreolac259 fakt čekáš, že na nove založený profil bude někdo reagovat a posílat peníze? Rodinu nemáš? Víš, kolik je ženských, co jsou samy s dětmi a nikde nezebraji? Známe z práce umřel manžel ze dne na den, jel na motorce pryč a už se nevrátil, kamarádce se zabil manžel v autě v cestě z porodnice. A nemusely nidke zebrat, postarala se o ně rodina, kamarádi.

lenocipreolac259
autor
23. říj 2022

@barmil ja nemam rodinu ani znamych ,zobranie vyzera inak.. Vies kolko je takych zbierok... Podte mi posttazit deti a ja pojdem do prace

bara88
23. říj 2022

@barmil myslím že v téhle chvíli by si měla držet hubu radši, posílat peníze nemusíš

sudylichozrout
23. říj 2022

@barmil Hele, precetla sis popis te sbirky?

somalicats
23. říj 2022

@barmil Lískni si jednu přes papulu a mlč.

mimco
23. říj 2022

@barmil chováš se jako hovado - sorry, nejsem diplomat👍

carmenz
23. říj 2022

@barmil No fuj.

rickym
23. říj 2022

@barmil mlčeti zlato....

sinicka
23. říj 2022

@barmil uff tolik zlosti a hnusu v jednom prispevku. Jdu blejt velebnosti..

me_druhe_ja
23. říj 2022

@barmil Většinou píšeš do diskuzí píčoviny, ale tohle je fakt ubohost.

chemisterka
23. říj 2022

@barmil milá paní, přeji Vám ať Vás nikdy nepotkalo takové neštěstí jako zakladatelku a nepotřebovala jste pak pomoc od cizích lidí

chemisterka
23. říj 2022

@lenocipreolac259 držte se, něco málo jsem vám poslala

biedronka10
23. říj 2022

@barmil tak se modli, ať jednou, až budeš potřebovat, tě neposlou lidi do prde*le. Já obyčejné jsem proti násilí, ale ty by jsi potřebovala lísknout.

lenocipreolac259
autor
23. říj 2022

@chemisterka dakujem za syncekov z celeho srdca prajem pevne zdravie

zelenaesmolda
23. říj 2022

@lenocipreolac259
me teda unika na co je ta sbirka teda ted?
Manzel zemrel,je to tragedie pro celou rodinu,to nepochybne.
Mozna to ted bude znit cynicky ale shrnu fakta:
Pece o manzela uz neni,muzes nastoupit do prace protoze deti mas ve skolkovem veku.Chapu,ze kvuli peci o manzela to neslo.
Budes pobirat vdovsky,deti sirotci duchod.
Muzes pozadat o prispevek na bydleni,mozna hmotnou nouzi.

krtcice
23. říj 2022

@barmil jak může bejt někdo tak zlej? Zvlášť žena k ženě? Neskutečný... Styď se.

lenocipreolac259
autor
23. říj 2022

@zelenaesmolda sirotský vdovský mi zamietli, príspevok na bývanie tiež nie som majiteľ domu, dávky poberám 179€ na 6 h.pracu nemôžem zatiaľ nájsť hľadám ako zomrel , pretože v obchode ale aj inde vyžadujú aj prácu cez víkend,a kde budú deti?

zelenaesmolda
23. říj 2022

@lenocipreolac259
jak ti mohli zamitnout vdovsky a sirotci duchod?

krtcice
23. říj 2022

@lenocipreolac259 nevím jak to chodí na Slovensku, sirotčí ale je nesmysl zamitnout dle mého, ale je pravda, že teta na něj kdysi čekala půl roku na schválení a nikoho nezajímalo z čeho má s dětmi žít a platit vše... U kamarádky taky, žádala před 3 lety a čekala měsíce...

krtcice
23. říj 2022

@lenocipreolac259 jinak samozřejmě upřímnou soustrast a držte se.

sinicka
23. říj 2022

Vdovsky se vyplaci az kdyz je vdovec v duchodovem veku, ne?

lenocipreolac259
autor
23. říj 2022

@krtcice Dakujem ....ano budem aj ja cakat este necely polroka,ale pani mi uz vopred povedala na socialnej poistovni ze mi oba dochodky zamietnu,manzel tam pravdepodobne velky dlh ,este ked som ho ja ani nepoznala

@zelenaesmolda dlh velky voci poistovni socialnej

@sinicka ano,on este nemal schvaleny

somalicats
23. říj 2022

@sinicka Ne, vyplaci se i vdove v takovychto pripadech, ale ten zemrely musel splnovat podminky na starobni nebo invalidni duchod.

sinicka
23. říj 2022

Jo, pardon, uz jsem si to vygooglila 🙂

journals
23. říj 2022

@lenocipreolac259 uprimnou soustrast 😞
urcite sis dobre zjistila podminky vdovskeho a sirotciho duchodu? Me se tvuj popis zda nejaky divoky…

somalicats
23. říj 2022

@journals Divoke to neni. Pro sirotci duchod musi zemrely taky splnovat urcite podminky, nevim, jak to maji na SK, ale u nas musi alespon 2 roky platit socialni pojisteni. Pokud ma jeji zemrely manzel dluhy na pojistnem, tak to nevim, jak se posuzuje u nas, natoz na SK.

journals
23. říj 2022

@somalicats ok, ja mela za to, ze u sirotciho to takhle “prisne” neni, ale samozrejme neznam socialni politiku na SK. Pokud tam neco takoveho je, pak to je teda pekna prekerka 😞

zelenaesmolda
23. říj 2022

@journals
a hlavne je to nefer vuci detem protoze ty za dluh sveho rodice opravdu nemuzou ale ty penize jim budou chybet.

somalicats
23. říj 2022

@journals je to mirnejsi nez u vdovskeho, tam musi ke dni umrti dotycny splnovat narok na starobni nebo invalidni duchod, u sirotciho nemusi. Ale tuhle situaci by posoudil nejlip nekdo, kdo umi socialni pravo SK, takze zakladatelce bych doporucila obratit se na nejakou bezplatnou pravni poradnu v miste bydliste.

snehurka845
23. říj 2022

@zelenaesmolda bohužiaľ mohli.Manzel vy musel spĺňať podmienky,aby mu mohli určiť dôchodok a z toho sa vypočíta sirotský a vdovský. A navyše tie dlhý sa musia doplatiť.A na SK neexistuje samostatný príspevok na bývanie. Je súčasťou dávky v hmotnej núdzi.Prilis malo informácií,aby sa dalo zistiť či vôbec spĺňal podmienky na dôchodok.