Cesta do Německa. Musí mít 6měsíční syn svůj doklad?

miskabec
30. říj 2013

Maminky, chtěla bych se zeptat, náš maličkej bude mít v lednu 6měsíců a chystáme se na návštěvu k mojí babičce do Německa. Chci se zeptat, jestli už takhle malinkej má mít svůj doklad, nebo jestli mi ho ještě napíšou do občanky?? Ale to se dnes už prý nedělá. Jsem z toho nějaká na větvi. 🙂 mám první dítko a vůbec nemám ponětí jak to v tomhle chodí. Můžete mi poradit???

ivajaro
30. říj 2013

Musí, každé miminko .... Nejlepší je pas, v něm je pouze fotka a jméno. Na občance, má veškteré udaje stejně jako ty-protě občanka. Pas je v tuhle chvíli nej řešení
Jinak ty ho nikde zapsaný mít nebudeš, malý musí mít svůj cestovní doklad

monasek84
30. říj 2013

Podle narizeni, musi mit kazda osoba svuj doklad, at ji je kolik ji je. Takze musis nechat udelat pas nebo obcanku... oboji je na 5 let, i cena je tusim stejna.

mataharyy
30. říj 2013

Jen občanku musí měnit při každé výrazné změně vzhledu (takže skoro pořád) a může s ní cestovat jen v rámci EU, takže pas je v tomto případě lepší a v konečném důsledku i levnější 😉

j.a.n.i
31. říj 2013

@mataharyy I pas se musí měnit při každé výrazné změně vzhledu, takže v tomhle ohledu to vyjde úplně nastejno s občankou... Jinak já taky nechala udělat pas, protože je univerzálnější a cizinci ho lépe znají, pro OP bych se rozhodla pouze v případě, že bych bydlela u hranic, neb je skladnější do peněženky.

mysplys
31. říj 2013

musí, já nechala dělat občanku, bydlíme u německých hranic a OP stačí, kdybych plánovala třeba Itálii, volila bych pas

luciebx
31. říj 2013

urcite pas.. my delali malymu pas kdyz mu byli 3 mesice.. .a od ty doby na nej litame... a to jsou malymu uz 3 roky ... pas ma na 5 let
@j.a.n.i pas urcite menit nemusis.. platnost na x let. ja se ptala ze kor deti behem par mesicu vypadaj jinak. a bylo mi receno ze to nevadi.. ze u deti se stimhle pocita.

copa
31. říj 2013

cestovní doklad pozbývá platnosti mimo jiné když "jeho držitel podstatně změnil podobu"
naše děti mají letos nový pas, ale radši příští rok udělám nový, pokud by se fotka hodně lišila od skutečnosti, paní na úřadě může tvrdit cokoli, ale až se pas nebude líbit celníkům na letišti, tak mi názor úřednice bude na houby