Cesta z ČR do SR bez pasu pre dieťa. Hrotia to colníci?

aniska
13. led 2011

Ahoj zeny, dnes mam ist na slovac, akosi som vsak samozrejme, zabudla vybavit malemu cestovny doklad. Neviete, ako moc to colnici hrotia? viem, ze auta nekontroluju, ale ja pojdem vlakom a to myslim chodia... Rodny list samozrejme mam...
Nestalos a niekomu tiez??

beruska2x
13. led 2011

@aniska nech si ho zapsat do sveho pasu.. zatim to staci 😉 a vetsinou po Evrope s tim neni problem..

radka.m.
13. led 2011

a nemáš malého napsaného aspon v tý občance? 😉

jitina
13. led 2011

Tak to slysim poprve!My cestujeme taky casto na Sk a nikdy jsem nepotrebovala nic,ani ten rodny list jsem malemu nebrala.V obcance ho napsaneho nemam!A od 2008 nekontroluji celnici nic!Jen sem tam prochazeji vlakem,ale po nikom nic nechteji,se jen koukaji,ci je vsechno v poradku!Zadny papir nepotrebujes!!!!!! 🙂

radka.m.
13. led 2011

jitina-celníci možná nekontrolují,ale pokud by se něco stalo,nebo jsi jenom prostě narazila na nějakého blbce policajta,tak nějaký doklad musíš mít jak ty,tak dítě 😉 a pokud ho nemáš bud v pase,nebo v občance,tak jak budeš dokazovat jeho identitu? 😕 prostě slovensko je už zahraničí,takže nějaký doklad jsi povinna ze zákonu mít 😉

jitina
13. led 2011

radi-no tak tohle jsem teda nikdy neresila!A to tam jezdime od roku 2008 a z nicim jsem se nikdy nesetkala!Ale jinak pas pro dite mit nemusis,staty evropske unie to nevyzaduji,vem si sebou aspon ten okopirovany rodny list a to myslim staci! 😉

radka.m.
13. led 2011

jitina-pas pro dítě být nemusí,akorát ho musí mít dospělý napsaný bud v pase,nebo v občance 😉 jinak pokud se nic nestane,tak si myslímže tě opravdu nikdo kontrolovat nebude,ale je fakt,že nikdy nevíš 😉

lienka43
13. led 2011

ahojte my chodime na Slovensko pravidelne a malu som asi rok nemala zapisanu v obcianke ani v pase ale nosila som rodny list. urcite je dobre si to dat do poriadku presne ako hovori radka.m pretoze nikdy neviete co sa stane, moze vas nahodne zastavit colna policia a potom je problem a mysli. ze uplne zbytocny.

dzej
14. led 2011

@radka.m.
@jitina
holky, ve vaší občance zapsané dítě nestačí. Musí být zapsané ve vašem pasu, nebo mít svůj pas nebo vozit originál rodného listu nebo ověřenou kopii.
Celníci to nechtějí, ale jak psala Radka, pokud se něco stane, nebo potkáš policajta bez nálady, tak se ti to může vymstít. V občance to nestačí z toho důvodu, že tam nejsou uvedeny všechny povinné údaje o dítěti - a to národnost a občanství. A to je pro unii důležité, rodné číslo je "nic" V případě, že nebudeš mít u sebe žádný z požadovaných dokladů, odvezou tě i s dítětem na policii a dokud se do té země nedostane nějaký doklad, budete tam muset čekat ☹
Proto je lepší si skočit na úřad, kde ti za 50kč na počkání dítě do pasu napíšou. Vyhneš se zbytečným komplikacím 😉

mateson
15. led 2011

originál rodného listu je uplný nesmysl. Zrovna tak oveřená kopie. Buď má díte vlastní pas což na Sk od 5 let povinné nebo zapsané v pase rodiču. Jiná verze neexistuje. A celníci zastavují i auta. Mne například dva týdny do zadu. Na slovensku žiju 21 let a do ČR jezdím každý týden nekdy i víckrát. Syn má 6 let má oboje občanství, má vlastní slovenský pas, já ho mám napsaného ve svém českém pasu. Jestli někdo pojedete přes starý přechod Brodské-Lanžhot tam stojí celní kontrola pravidelne 😉 Většinou je ale zajímá jenom co vezete.

veruska007
19. led 2011

Ahoj, my jeli necekane do SR a byla jsem velmi rada, ze mam syna zapsaneho v pase. Muze se cokoli stat, zastavit vas policie - a jak dokazes, ze vezes sve dite? Pri cestach do zahranici je dite v pase ci pas pro dite nezbytnosti. Kdyz uz nic, vzala bych s sebou aspon rodny list.