Cestování do zahraničí. Stačí zapsat mimi do občanky?

lendy1
26. srp 2007

Ahpj,
chtěla jsem se zeptat, jak to mám udělat, když bych chtěla cestovat s miminkem do zahraničí. Jestli stačí si ho zapsat do občanského průkazu (když budeme cestovat v rámci EU), nebo mi mimčo zapíší do mého pasu, nebo mu musím nechat udělat samostatný pas? Děkuji za odpovědi.

miluse
26. kvě 2011

tak jsem je nechala pro letošek ještě nechat zapsat do pasu, jde to do konce června, od července už musí mít vlastní pas a ten zápis platí rok, tudíž do příštího 30.6.2012 🙂, pak už jen vlastní pas. A zápis jednoho dítěte stojí 50 Kč. 😎

benjik
24. čer 2011

ahoj holky,chci se zeptat jak dlouho trvalo vydání cestovního dokladu pro prcka, jeslti se skutečně úřady vejdou do těch avizovaných 30 dní?

martinka81
24. čer 2011

@benjik nám to trvalo 14dní i s tím papírováním ohledně občanství 😉

benjik
24. čer 2011

@martinka81 to potvrzení o občanství tady dávají automaticky,takže to je ok. a kdy jste si to nechávali dělat? já jen jestlis e do té lhůty vejdou i ted v létě.

martinka81
24. čer 2011

@benjik loni v červenci

weri1
24. čer 2011

@benjik 3 týdny se vším všudy

myisiska1
6. črc 2011

Ahojte maminky, určitě mi poradíte. Chystáme se na konci srpna do Itálie. Potřebuju už pro prcky pas? Jedou moji kluci (6měsíců a 2,5let) a pak jedna slečna, které je 15 (občanku má, ale pas ne). Má si ho zařídit i ona? Moc díky za odpovědi

vojtisek2007
6. črc 2011

@myisiska1 na občanku, která je vydaná po roce 2003 se dá cestovat do Itálie, ale pozor musíte mít souhlas rodičů, tvoji kloučci se obávám že budou muset mít svůj pas, protože pokud už je nemáte zapsaný, tak teď (od 1.7.) už do pasu děti nepíší, ale musíš jim nechat vystavit vlastní pas. Dítě které je v pase rodičů zapsáno tak může jezdit do 1.7.2012, pak musí mít také svůj pas.

vojtisek2007
6. črc 2011

@myisiska1 taky pozor, při prvním vydání pasu pro dítě potřebujete - svědčením o státním občanství, které vydává na zvláštní žádost příslušný krajský úřad. Ten má na vydání také svoji lhůtu 30 dnů. Žádost lze podat na krajském úřadu nebo na matrice podle místa trvalého pobytu dítěte, pak nějakou dobu mají taky na vydání samotného cestovního pasu, tak zařizujte radši rychle,ať to stihnete 🙂

myisiska1
7. črc 2011

@vojtisek2007 Moc děkuji za info. Toho staršího chlapáka v pase mám. Mladšího jsem tedy prošvihla o pár dní ☹ V pondělí tedy razím za úřady

myisiska1
7. črc 2011

@vojtisek2007 A ještě nevíš, jak musí vypadat ten souhlas rodičů?

vojtisek2007
7. črc 2011

@myisiska1 zeptej se na úřadě, tam by měli vědět, ale nemyslím, že to nemá nějakou předepsanou právní normu....myslím, že stačí volně, že rodiče (jména,bydliště,RČ) souhlasí s cestou svého dítěte (jméno,bydliště,RČ) do ..........v době........ s ....tam budete napsaný vy......podpisy ověřené na matrice

espanola89
Odpověď byla odstraněná
Zobraz