Cestování s kojencem do SR. Co potřebuji pro dítě?

alzbeta.hod
16. únor 2011

zdravím všechny maminky a chtěla bych se zeptat co potřebuji pro půlroční dítě na cestu na slovensko... jako doklady myslím. Někdo říká pas jiný zas že stačí rodný list. Jedeme už za necelý měsíc takže asi tak.

eustoma
16. únor 2011

@alzbeta.hod ja planujem ist na slovensko s 3 mesacnym babom a ked som zistovala ci potrebuje svoj doklad bolo mi povedane, ze ano. takze ja mam v plane zariadzovat vlastny pas.

alzbeta.hod
autor
16. únor 2011

@eustoma no vida, kamarádka cestuje s malým od narození jen s RL. Bojím se že pas už vyběhat nestihneme

eustoma
16. únor 2011

@alzbeta.hod neviem ci to ide, mozno ano. ako mne pride ze kam si zavolam, tak podla toho aky uradnik to zdvihne tak to mi povedia 😉. ale vzhladom k tomu ze budeme cestovat aj inde, tak ten pas sa hodit bude. normalan doba pre vianie pasu je 30 dni, ale existuju aj kratsie varianty (neviem co to stoji).

eustoma
16. únor 2011

nasla som tuna o pasoch: http://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady.aspx?q...
su ta aj poplatky s tym spojene.

eustoma
16. únor 2011

pardon za preklepy v predchodzom prispevku 😢

alzbeta.hod
autor
16. únor 2011

děkuji ale bohužel mi to moc neřeklo. Je tam vše ole o kojencích nic moc ☹

eustoma
16. únor 2011

mna by zaujimalo ako s kojencom cestujete? idete vlakom? alebo autom a teda davate si prestavky?
v autosedacke by malo male babo byt 3 hodky, takze nejaka 8 hodinova cesta sa zvladnut len tak, bez prestavky, neda.

eustoma
16. únor 2011

tuna je clanok aj o malych detoch: http://www.chytrazena.cz/rodina/finance/potrebu...

alzbeta.hod
autor
16. únor 2011

@eustoma jedeme autem s přestávkami...

alzbeta.hod
autor
16. únor 2011

@eustoma hmmm takže pas ani nestihnem jak na to koukám

beruska2x
16. únor 2011

@alzbeta.hod nech si prcka zapsat do sveho pasu, staci to a udelaji to na pockani za 50,- Kc 😉

alzbeta.hod
autor
16. únor 2011

@beruska2x já pas nemám nikdy jsem ho nepotřebovala, manžel má ale prošlý

beruska2x
16. únor 2011

@alzbeta.hod tak si muzes nechat udelat zrychlenou verzi - je do dalsiho uredniho dne a ditko ti tam zapisou taky.. bez dokladu bych necestovala... zbytecne trable i pri obycejne kontrole..

alzbeta.hod
autor
16. únor 2011

@beruska2x to je ale nějak za 1500 a to je trošku moc bohužel jsme to nevěděli dřív. KAždý říká že cestuje s RL.

beruska2x
16. únor 2011

@alzbeta.hod to je... rodny list v zahranici - zadnem jako doklad neplati - to bys ho musela mit uredne prelozeny ale myslim ze ani tak.. jet do zahranici s ditetem bez dokladu 😅 bych si teda neriskla..

no kdyz uz nekam jedu tak 1500 snad nikoho nazabije - navic na pas pro dite musis mit overeni o statnim obcanstvi , takze to bys asi nestihla urcite...

alzbeta.hod
autor
16. únor 2011

@beruska2x no přesně to bych stejně nestihla... no věř mi 1500 by nás zabilo, cestu nám paltí tchýně ale tohle už je hodně no. Máme na měsíc na vyžití 4000

beruska2x
16. únor 2011

@alzbeta.hod no tak obych pas stejne stoji 600/dospely a 100/dite + 100/poplatek za to overeni o statnim obcanstvi...

v tom pripade bych to odlozila a vyridila si doklad k diteti - aspon jeden z rodicu - aspon si ho nechat zapsat do Op, to stoji tusim 100,-

jsou to zbytecne problemy i pri bezne silnicni kontrole - nahoda je blbec nachomytnete se k nehode .. to pak vymluvy mc neplati..
zalezi to na vas...ale ty nasledny vas muzou vyjit podstatne draz..

alzbeta.hod
autor
16. únor 2011

@beruska2x no tak to abysme malou raději nechali po tu dobu hlídat u našich... odložit to bohužel nejde...jde o zkoušky ve škole

eustoma
16. únor 2011

@alzbeta.hod ja by som skusila zriadit ten pas, ono sice pisu 30 dni, ale manzelovi vydali pas za 18 dni. takze je mozne ze bude aj skor. ved za pokus nic nedas a vyjde to na 50 kc. skus am zajst este dnes a uvidis co a ako.

alzbeta.hod
autor
16. únor 2011

@eustoma no asi to zkusíme se optat a uvidíme no... jako pas pro malou???

beruska2x
16. únor 2011

@eustoma pas vyjde na 50Kc? to asi sotva 😀

pas pro dite stoji 100Kc , plati 5 let a musis mit osvedceni o statnim obcanstvi ditete - vydava Krajsky urad na pockani za 100Kc poplatek - potrebujes Rl Ditete, RL svuj a OP

eustoma
16. únor 2011

@beruska2x pas pre batola, je vydavany iba na rok a plati sa zan 50 kc.

beruska2x
16. únor 2011

@eustoma jo + 100Kc za poplatek KU 😀

simonceli
16. únor 2011

@beruska2x @alzbeta.hod 50kč stojí zapsaní dítěte do pasu, já jsem si to nechal dělat a je to na počkání, ale od ruku 2012 myslím (je to ještě v jednání) bude muset mít každé dítě při cestování vlastní pas. Jinak pas stojí 700kč.
@alzbeta.hod jinak když jsme jeli s malou na slovensko poprvé a neměla jaem jí v pase, tak jsem měla sebou rodný list a zdravotní průkaz, totéž mi stačilo i do Rakouska, ale pak jsem si ji nechala napsat do občanky a do pasu, kdybych náhodou nějakej doklad nechala doma.

simonceli
16. únor 2011

@beruska2x
@eustoma mě v listopadu paní na pasovým řekla, že stojí 700kč a jsou v něm ty elektronicky čitelný údaje, tak teď nevim

beruska2x
16. únor 2011

@simonceli pas stoji 600Kc / dospely s platnisti 10 let za 100Kc /dite na 5 let - dite ti zapisou do pasu za 50,§ do cervence - pak uz to delat nebudou , samostane detske pasy musi mit ditko do tusim 2012...

jenze kdy pas nemaji tak to je off 😉

beruska2x
16. únor 2011

@simonceli 700 stoji rychlopas pro dite (pro dospeeho 1500) a je hotovy do dalsiho uredniho dne, plati rok a je bz elkt. udaju 😉

simonceli
16. únor 2011

@beruska2x no zapsanou ji mám, ale stejně budem dělat malé její vlastní je to lepší. Takže za 100, tak to je super. Jsem totiž na paní koukala jak magor, že za 700 pro dítě na 5 let..... tak jse´m se s ní asi špatně pochopila.

simonceli
16. únor 2011

@beruska2x super tak jsem chytřejší, díky

beata.n
16. únor 2011

my s prckem cestujeme od jeho půl roku na Slovensko a opravdu musí být zapsaný aspon v pase rodičů-nebo občance-ale pas je určitě lepší 😉 já sem tenkrát taky chtěla cestovat jen s jeho rodným listem,ale představa,že nás třeba v Rakousku chytnou,dítě mi zabaví,než by ověřili že je opravdu můj,mno bbbrrrr to bych nedala,zapsání mi dělali v den odjezdu za 50kč na počkání 😉 letos už to jdu řešit jeho vlastním pasem,ať je klid