Cestovní doklad pro 6ti měsíční mimčo. Co musí mít?

natalie77
7. led 2008

Ahoj, prosím, můžete mi někdo poradit?
Koncem února se chystáme na týden do Rakouska.
Marka nemám zapsaného v OP ani nemá pas...nemáte někdo zkušenost, co tak malé dítě musí na cestu mít? Musí mít pas nebo ho stačí mít zapsaného v OP? I když už jsou hranice volné, tak pro případnou kontrolu nebo návštěvu lékaře....

Moc děkuju za každou radu.

natalie77
autor
7. led 2008

Tak jsem to zjistila 🙂 .
Do 29.2.2008 musí mít dítě vlastní pas, od 1.3.2008 může být zapsáno u svých rodičů.
Dnes jsem to vyřizovala a pas bude již ve středu...ale je to na úřadech pěkný opruz....nejdříve osvědčení, že je dítě občan ČR, pak další okýnko.....a nejzábavnější je focení 😀 😉

kacka79
7. led 2008

Taky nás to čeká, letíme na dovču 1.3. takže Fífíček musí mít svůj passport 🙂)))

schnek
7. led 2008

natalie, musíte mít pas. Zajděte k fotografovi, pak na matriku pro potvrzení o státním občanství (100Kč) a pak s tím vším a tvojí občankou na magistrát s 50Kč a vypněnou žádostí a za 15 dní máte pas 😉

listicka20
7. led 2008

Ahoj, jen podotknu k focení miminek - pokud nemáte andílka, který se fotografovi krásně nastaví a nebude se ani hýbat ani řvát, můžete dítko vyfotit sami doma (větší pravděpodobnost, že ho zachytíte v požadovaném nastavení) a nechat udělat fotky z cd. Důležitý je, aby mělo otevřený oči a bílý pozadí (prostěradlo, polštář...) Udělali jsme to takhle s naší Katrinkou, protože u fotografky strašně vyváděla a nemohla jsem ji sklidnit 😒

m.c.
11. led 2008

Zrovna tohle téma řešili tuším předevčírem v Sama doma, pokud cestujete v rámci Šengenu, tak stačí když je dítě zapsaný v občance.

luucia
11. led 2008

Holky, já myslela, že stačí, když si nechám malou napsat k sobě do pasu nebo už se to nedělá?

med
11. led 2008

Luucia, tohle ty chytrolíni právě asi před 2 lety zrušili... 😀 ...ale brzy přišli na to, že je to kravina, takže od 1.3. se to znovu obnovuje. Taky si malou nechám zapsat do pasu, při té příležitosti si ho konečně vyměním za pas s platným jménem 🙂)) Od svatby jsem nebyla schopná si tam dojít 😉

luucia
12. led 2008

med, díky, sme na tom podobně 😅 ještě sem si taky pas nenechala po svatbě změnit 😀