Cestovní doklady pro miminko. Jak vypadá fotografie?

binki
21. lis 2007

Vite nekdo, jak ma vypadat fotografie na pas pro mimino?

natalien
21. lis 2007

Ahoj, miminko musí mít otevřený očička a dívat se zpříma do objektivu, zavřenou pusinku, nesmí mít čepičku, nic bílého na sobě (myslím vršek) a na fotografii nesmí být ani tvoje prsty. Je to trochu náročný, ale šikovný a trpělivý fotograf to zvládne. Taky to máme zasebou, asi na 6. pokus se podařilo 🙂

aniska
21. lis 2007

to ma tez zaujima. neviete ci staci maat male zapisane do vlastneho pasu alebo mu musim dat bez milosti spravit svoj?

nikka.vo
21. lis 2007

no s tou pusinkou jsem byla vybobkovaná, páč syn jí má dokořán neustále 😅 , ale nakonec jí má polozavřenou a v pohodě nám to vzaly ... 😝
pas bez strojově čitelných údajů je hotový kolem 14. dnů 😎
Jediné co po nás chtěli, tak potvrzení o státním občanství, nechápu proč, když to je na RL, ne? 😒 Takže o to se nám to protáhlo...

nikka.vo
21. lis 2007

zatim platí že musí mít dítě svůj, ale někdy kolem nového roku se to ruší, jelikož platí ta dohoda, kdy se bude hranicemi volně projíždět...

nikka.vo
21. lis 2007

v rámci EU - samozřejmě 😅

prada
21. lis 2007

taky jsem byla zjišťovat, jak to je s pasem pro dítě.
dostala jsem tiskopis, který bych vyplněný musela poslat do Ústí(právě kvůli tomu potvrzení občanství)-to by trvalo cca tři týdny a pak teprve vyřízení pasu. ale od března 2008 lze dítě zapsat do mého pasu(takže já si počkám a nebudu muset podstupovat focení noší malé).

natalien
21. lis 2007

My bydlíme u hranic s Polskem a malé jsem nechala udělat cestovní přílohu. Nic to nestojí a bylo to do druhého dne hotový 😉

hanzuli
21. lis 2007

nikka.vo: V rodném listě státní občanství není. Proto musíš mít potvrzení, aby úřady nevystavily pas osobě, která není občanem ČR 😉

kacka79
21. lis 2007

Ahojky, já myslela že na pas už fotí přímo tam?? Nás příští týden pasy čekaj taky, ale pojedeme mimo EU, tak musí mít mimčo 5 měs svůj pas?? Vadí mi že platí jen rok, my hodně cestujeme a představa že každý rok trávím čas na úřadě kvuli pasu mě děsííí

kralik
21. lis 2007

Ahojky, taky mě dost zaráželo, že je nutné mít doklad o státní příslušnosti, když má RL 😒 . Zase další blbina a další peníze (my za toto platili 100,- Kč a za pas pak 50 Kč).
Jinak Kačko je sice na rok, ale jak tu holky psaly, tak od března stačí když si malého necháš zapsat do svého pasu a nebudeš to muset každý rok měnit. Tedy pokud nebude jezdit do zahraničí s někým jiným než s tebou 😉 . Takže to bude tak jak to bývalo 🙂 . A takto malé děti oni tam nefotí, musíš si fotku přinést svoji 😠 .

nikka.vo
21. lis 2007

pokud je na pasovce fotograf, tak ho tam vyfotí, ne? 😕 Já teda byla u normálního fotografa, ale v podstatě na tom nic není, jen si přes prsa hodíš bílou plenu a dítě máš na klíně...

hanzuli...no vidíš, to jsem nekoukala, že to na RL není 😲

mě potvrzení občanstvý udělali do pár dnů, pani úřednice si to nechala nafaxovat, aby to bylo rychlejší. můžete zkusit říct, že na to spěcháte, jestli by to nešlo odfaxnout...

Ale teda stejně nechápu, k čemu to je, někde jsem četla, že kvůli únosům dětí do zahraničí - ale já když přijdu na pasovou s RL syna a necháme pak vyfotit cizí dítě, které bych chtěla ukrást , tak zjistí prd.
Nedávno si tchýně odvážela na týden mého synovce, který je Němec na týden do Čech a celníkům nepřišlo vůbec podezřelý, že starší lidi s českým pasem odvážejí německé dítě. Beztak je to k ničemu 😒

morusa
21. lis 2007

HOlky, co jsem ale četla, tak už je schválené, že od 1.3.2008 už dítě zase může být napsané v pase rodičů. 😉

nikka.vo
21. lis 2007

Moruso...myslim, že už to tady někdo psal. 😉

U nás je to ale tak, že máme v Německu příbuzné a nejet za nimi a vymluvit se na pas, že jsem líná ho dělat, když za nějakou chvíli ho nebude třeba, je hloupý, tak se nedá nic dělat. 😒
Taky bych nejradši žádný nedělala. Ale tak jako tak, by člověk na úřad musel...ale alespoň mu platí dýl než rok, no 🙄

kristi
21. lis 2007

kde se zada o to potvrzeni obcanstvi??

kacka79
21. lis 2007

Tak to mám smůlu, my 28.2. odlétáme... takže se tomu pasu nevyhnu... ale hned pak si ho tam nechám zapsat..

binki
autor
21. lis 2007

Super, diky za pomoc 😀

kristi
21. lis 2007

Kacko, my taky tak nejak poletime...asi o mesic driv, tak to bzudu muset nejak tedka zaridit...

morusa
21. lis 2007

Nikka: Soráč, sem nedočítala. 😉

Jinak tady jsou nějaké informace:

http://www.mvcr.cz/rady/zakladni/doklady.html

paolin
21. lis 2007

potvrzeni statniho obcanstvi vyridi kazda matrika.
jinak od 1.1.2008 uz male deti nemusi mit svuj pas. staci je mit napsane v obcance nebo ve vlastnim pase - v ramci EU, samozrejme.

kralik
21. lis 2007

Kristy my žádali na matrice. U nás to nedělají na počkání a prý to trvá cca 3 týdny, tak nás paní poslala do Pardubic. Tam nám to udělali hned, ale prý všechny žádosti zpracovávají okamžitě, takže 3 týdny to není. Ale asi jak kde 😉 .

kristi
21. lis 2007

no,to ja budu muset asi do Prahy....uz jsem se na to ptala..

zevina
21. lis 2007

Kristi, zažádáš si u vás na matrice, správní poplatek 100,- posílají to na krajský úřad a vyřízení trvá asi měsíc 😝 přijde ti poštou domů 😉 potřebuješ rodný list svůj, manžův a malé (anebo zajet přímo na KÚ a zkusit to vyškemrat na počkání)
Pas nám udělali na počkání (záleží na jak ochotnou úřednici kápneš)
Na pasovém dítko nevyfotí, páč na nových pasech jsou čb nascanované fotky, zatímco dítku se lepí klasická barevná 😉

elly
21. lis 2007

Jinak k tomu pasu..my jsme nasemu malemu nechali pas udelat..kdyby se cokoliv stalo..maly muze byt zapsanyjen u jednoho z rodicu...takze muze odcestovat vzdycky, kdyby neco 😉 u nas v NL je pas s cipem na 5 let.

kralik
21. lis 2007

Ještě pozor s tou žádostí o státní příslušnost. Pokud máte rodiče narozené po roce 53 tak jsou potřeba i jejich RL 😠 😠 . Já měla sebou jen RL táty a paní mi to nechtěla udělat, že potřebuje i mamky 🙄 . Nakonec to, ale udělala.

aniska
21. lis 2007

bpze odkedy sa maly narodil my stale len nieco zarizujeme uz sa tesim az to opadne. mna caka vybavit si pre maleho dvojite obcianstvo aby sm si ho mohla nechat zapista do svojho sk pasu