• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chci změnit synovo příjmení, kam musím zajít?

14. října 2013 
Maminky poradte,maly ma prijmeni po otcovy,nejsme vziti,ale rozesli jsme se a chci aby prijmeni napsali na me,kam musim zajit?a jestli u toho musi byt i byvali
11. říj 2013 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
staci vzit rodny list a vyrazit na matriku. Tatinek u toho byt nemusi :wink:
11. říj 2013 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
já myslm,že s tím tatínek musí souhasit
11. říj 2013 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
pokud tatínek nesouhlasí se změnou, tak máš bohužel smůlu
11. říj 2013 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Byt tam nemusi, ale musi podepsat souhlas. Proti jeho prani diteti nikdo prijmeni nezmeni.
11. říj 2013 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivabend No, pokud má dítko příjmení po otci, tak z toho je zřejmé, že je otec v RL a tedy se změnou musí souhlasit, pouze matce žádná matrika změnu neprovede... resp. provedla by, ale musela by mít úředně ověřený souhlas otce.
12. říj 2013 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@j.a.n.i Nez se dcera narodila a my byli na matrice kvuli jmene (neni v kalendari), tak jsem se na to ptala, ze kdybych chtela zmenit prijmeni co k tomu potrebuji a pani mi rekla, ze pouze rodny list a jmeno muze zmenit kterykoliv z rodicu...sam. :confused:
12. říj 2013 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivabend pani placla pekny nesmysl...koukni se na posledni radek "Co musíte předložit".

http://www.mvcr.cz/clanek/zmena-jmena-a-prijmeni.aspx
13. říj 2013 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja vam verim, Ja to ani nepotrebuji, jen jsem psala co mi tam rikali :D Ale nikomu neberu nic jineho :wink:
13. říj 2013 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivabend me spis desi, ze urednice neco takoveho vypusti, clovek to vezme za fakt a pak kouka. To neni jen na matrice...to je socialka, UP...clovek uz si musi overovat a proverovat informace uplne o vsem, protoze pak se uz niceho nedovola:frowning2:
13. říj 2013 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ja teda mela problem pouze s pracakem, na socialce byli zatim vzdy zlati... ale je fakt,ze verejna sprava stoji za prd :unamused:
Dlouho jsem zila v zahranici a musim rict,ze tam to aspon melo uroven. Urady tam byly pro nas, ne my pro ne :sweat_smile:
13. říj 2013 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivabend ditto...po 12. Letech mimo CR jsem zjistila, ze uz si na to asi nikdy nezvyknu...myslim tim byrokracii.
14. říj 2013 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek