Chci změnit synovo příjmení, kam musím zajít?

petulka79
11. říj 2013

Maminky poradte,maly ma prijmeni po otcovy,nejsme vziti,ale rozesli jsme se a chci aby prijmeni napsali na me,kam musim zajit?a jestli u toho musi byt i byvali

ivabend
11. říj 2013

staci vzit rodny list a vyrazit na matriku. Tatinek u toho byt nemusi 😉

kopretina77
11. říj 2013

já myslm,že s tím tatínek musí souhasit

lucifereeek
11. říj 2013

pokud tatínek nesouhlasí se změnou, tak máš bohužel smůlu

nonnni
11. říj 2013

Byt tam nemusi, ale musi podepsat souhlas. Proti jeho prani diteti nikdo prijmeni nezmeni.

j.a.n.i
12. říj 2013

@ivabend No, pokud má dítko příjmení po otci, tak z toho je zřejmé, že je otec v RL a tedy se změnou musí souhlasit, pouze matce žádná matrika změnu neprovede... resp. provedla by, ale musela by mít úředně ověřený souhlas otce.

ivabend
12. říj 2013

@j.a.n.i Nez se dcera narodila a my byli na matrice kvuli jmene (neni v kalendari), tak jsem se na to ptala, ze kdybych chtela zmenit prijmeni co k tomu potrebuji a pani mi rekla, ze pouze rodny list a jmeno muze zmenit kterykoliv z rodicu...sam. 😕

nonnni
13. říj 2013

@ivabend pani placla pekny nesmysl...koukni se na posledni radek "Co musíte předložit".

http://www.mvcr.cz/clanek/zmena-jmena-a-prijmen...

ivabend
13. říj 2013

Ja vam verim, Ja to ani nepotrebuji, jen jsem psala co mi tam rikali :D Ale nikomu neberu nic jineho 😉

nonnni
13. říj 2013

@ivabend me spis desi, ze urednice neco takoveho vypusti, clovek to vezme za fakt a pak kouka. To neni jen na matrice...to je socialka, UP...clovek uz si musi overovat a proverovat informace uplne o vsem, protoze pak se uz niceho nedovola☹

ivabend
13. říj 2013

Ja teda mela problem pouze s pracakem, na socialce byli zatim vzdy zlati... ale je fakt,ze verejna sprava stoji za prd 😒
Dlouho jsem zila v zahranici a musim rict,ze tam to aspon melo uroven. Urady tam byly pro nas, ne my pro ne 😅

nonnni
14. říj 2013

@ivabend ditto...po 12. Letech mimo CR jsem zjistila, ze uz si na to asi nikdy nezvyknu...myslim tim byrokracii.