Cizí jméno, příjmení po otci, vyřizování před a po porodu

pavlagorolova
2. led 2017

Dobry den ,prosim chci se zeptat na par otazek? Predem dekuji

1- jsem v 7 Mesici , neziju s partnerem ale chci diteti DAT jeho prijmeni.Otec je Anglican .Mohu stale pobirat prispevky jestly ze ma Mimi jeho prijmeni?

2- chci Dat diteti cizi jmeno.KDE a kdy se to resi?

3- narok mam na rodicovsky prispevek,porodne + prispevek na bydleni...je jeste nejaky prispevek ktery bych mohla vyuzit?

Dekuji vsem..vubec se nevyznam.🙂

soyevita
2. led 2017

@pavlagorolova No já jsem měla otce dětí cizince a nárok jsem neměla na nic.Prvně si musíš zažádat o výživné na sebe a na dítě.Příjmení může mít po otci,ale on musí s Tebou na matriku přiznat otcovství,aby byl zapsán do rodného listu.Na rodičovský příspěvek nárok máš a na porodné nevím,ale asi ano,když budeš samoživitelka

soyevita
2. led 2017

@pavlagorolova A Ty žiješ tady,nebo zatím v Anglii?Aby jsi měla na něco nárok,až se dítě narodí,tak musíš u soudu zažádat o svěření do péče,jinak nebudeš mít ani přídavky

pavlagorolova
autor
2. led 2017

Ja ziju tady..mam uz trvaly pobyt..zazadat o vyzivne?to je jaky prispevek?takze soud musim resit pred narozenim ditete?

soyevita
3. led 2017

@pavlagorolova No a ten Tvůj Angličan by přijel,aby jste zašli na matriku?Pokud ne ,bude mít příjmení po Tobě a kolonku jmeno otce beze jména

asined9
3. led 2017

ahoj, můj příběh ti asi nepomůže, ale třeba pobaví🙂 můj první manžel je z bulharska, v pase jméno stoyanov. těsně před obřadem nám matrikářka oznamuje, že já nebudu stoyanová, nýbrž stojanová. ptáme se , proč se máme jmenovat každý jinak, papíry jsou v pořádku, nastávající vzteklý, horká krev, že🙂 nicméně odcházím jako stojanová. pak se narodila dcerka, z porodnice odjížděla jako stojanová. po pár týdnech přišel příkaz k vrácení rodného i oddacích listů, že se stala chyba. po vrácení jsme se dozvěděli, že se obě od teď jmenujeme stojanova(s krátkým a), aniž bychom o to stály🙂 samozřejmě nám všude tu čárku stejně píší, což mi je celkem jedno, ale pozor, v úředním styku už je to problém. srandy kopec🙂 teď čekám dvojčata, tatínek čech jak poleno, ale jmenuje se kleindienst, to jsem si pomohla🙂 tak hodně štěstí s úřady🙂

soyevita
3. led 2017

@asined9 Tak to jsi me fakt pobavila.Jinak já zažila taky hodně vtipných chvílí.Dcery mají jiné příjmení v českém pase a jiné ve španělském.A nic se s tim bohužel dělat nedá:-/

pavlagorolova
autor
4. led 2017

:D je to sranda fakt vse tohle vyřizování...jo tata prijede ,nema problem tam zajit...mam uz vybrane jmeno ..je to Jmeno pro holku a kluka stejne,teď jsem se dozvěděla ze si musím zaplatit 850 kč jelykoz v čr ještě neexistuje 😖 aj jo..komplikace :D

soyevita
4. led 2017

@pavlagorolova Ano,to je začátek,pak po svěření dítěte do péče,výživné atd.atd....