Čo potrebujem, aby som dostala trvalý pobyt v ČR?

emilia121
27. srp 2013

holky slovenky sem slovenka zijuca v praze cca 7 let mam tady prechodni pobyt co potrebujem k tomu aby som dostala trvaly alebo obcanstvo dakujem

barusha_
13. lis 2014

@tinockab pozeram, ze je to vsade inak. v nitre im tiez nestacil prechodny pobyt, ale odhlasili to na zaklade nejakeho druheho dokladu potvrdzujuceho, ze mam centrum trvaleho zaujmu v CR - tj. bud pracovna zmluva, oddaci list atd.. tak sa este na to mozes pripadne popytat, asi to bude nejaka oficialna moznost, ale zjavne si to kazdy uradnik interpretuje tak ako sa mu hodi a hlavne ako moc potrebuje byt dolezity

pdm1
6. led 2016

Ahoj holky!! Mam tu v ČR prechodný pobyt a uvažujem nad trvalým.. Ale mam taký problém.. Mam prepadly občiansky.. Asi mi to neprejde co?? Mam teda vodičak český

pekkaa
7. led 2016

@pdm1 ahoj. Ja myslim, ze pri vybavovani trvaleho pobytu som obciansky vobec nevytahovala. Len ten prechodny pobyt a pas. A i ten trvaly pobyt je naviazany na pas.
Takze by to mohlo byt ok.
Navyse potom co dostanes trvaly pobyt v cr, tak slovensky obciansky by si mala po spravnosti vratit slovensku, pretoze obciansky je zas naviazany na trvaly pobyt.
A to mas este ten stary obciansky, alebo uz tu karticku? Pokial uz to je ta karticka, tak ti novy obciansky vybavia aj na slovenskom velvyslanectve v Prahe, ze nemusis na SR

myjusiatko
7. led 2016

Ako pise pekkaa, zalezi na co mas viazany ten prechodny pobyt. Ak na pas, tak tu obcianku nebudu chciet. Inak si novy obciansky mozes vybavit na ambasade. Len tam su prijemni jak prdel.

pdm1
7. led 2016

Občiansky mam stále ten prvý.. Tak mi ho cez ambasádu nespravia.. A pas nemám..

pernile2003
8. led 2016

http://www.mvcr.cz/clanek/informace-pro-cizince...

a mam aj trvaly pobyt v SR. Je mozne ma oba.

myjusiatko
8. led 2016

@pernile2003 minule pani na ambasade hovoria, ze po novom ten zakon vykladaju ako ze nemozes mat dve trvale v ramci sr. Takze v cr je to ok. Ale ja mam len orechodny, takze skusenost nemam.
@pdm1 zdvihni telefon a zavolaj na ambasadu. Google mas, cislo najdes. 🙂

pekkaa
8. led 2016

@pdm1 pokial mas ten stary tak ti ho nespravia.
Budes musiet na SR a vybavit si nove doklady a az potom si zaziadat o trvaly pobyt v Prahe.
Potom uz cokolvek zvladnes z Prahy, akukolvek dalsiu zmenu, ale ked teraz nemas ziadny doklad tak to nepojde.

pekkaa
8. led 2016

@pernile2003 ja mam tiez trvaly i na SR i v CR. Ked som si to sice vybavovala tak som citala, ze by som sa mala na SR odhlasit a vratit obciansky. Ale malo kto to tak nakoniec urobi (a neurobila som ani ja). Mozno, ze sa zakon od vtedy uz aj zmenil...
Takze v CR vystupujem pod ceskym TP a na SR pod slovenskym🙂

myjusiatko
8. led 2016

@pekkaa Tak to mam v plane potom aj ja a prave na konci roka mi na ambasade hovorili, ze po novom ten zakon vykladaju ako ze nemozes mat dve trvale v ramci sr. Ale mat druhy v CR, ze je OK.