Dá sa žiadať o neschopenku so spätným dátumom?

bertica.h
2. říj 2008

Ahojte.
Som tehotná.
Mala som nastupiť do práce 6.10,ale kedže nemám kam dávat dcéru,dohodli sme sa so zamestnávatelom na Nepl.volne do 4rokov od 6.10.2008.
Teraz som tehotná.Dr.mi chce dať neschopenku..ale neviem kedy.až ked na UZ uvidí bábo?stále mi hovorí ležať,ležať a mne je blbé od nej nejaký papier pýtať..teraz idem na UZ 7.10 a ked mi tu neschopenku už nenapíše,začne mi NV a potom už nebudem mať vobec šancu poberať nemocensku ,lebo popri NV sa to vraj nedá..
Hrá tu rolu 1den..možem jej 7.10povedať,aby mi dala neschopenku od 6.10?A čo ked mi povie,že mi ju dá napr.až za mesiac?
Týka sa to ČR.
Ďakujem pekne 😵 😵

domi11
4. únor 2010

Ahojte poradíte mi někdo.
1.2. jsem se přihlásila na ÚP a 3.2. jsem nastoupila na PN. Příští týden budu PN u jednoho lékařa končit a na druhý den budu nastupovat na další PN v CARu. Chtěla bych se zeptat, jak mám postupovat. Má mi první lékař ukončit PN nebo se dá PN převést. Prvnímu lékaři jsem řekla, že jdu na gynekologii, ale nechci mu říkat přesně kam. Děkuji D.

dadous
4. únor 2010

domi , ja to měla přesně obraceně, v caru mi vypsaly neschopenku a po měsíci jsem ji převedla k moji gynekoložce, takže stačí jen převest, dr ti da všechny díly co ma u sebe a ty je odvzdaš v caru 😵

domi11
4. únor 2010

Dadous moc děkuji za odpoveď. Takže den před ET si mám vyzvednout PN a s ní přijet do Caru?

dadous
4. únor 2010

ještě se zaptam, ten první lekař je taky gynekolog?

floranz
5. čer 2011

ahojte neviete mi poradit.do kedy sa ma neschopenka odovzdat zamestnavatelovi v cz??

vojtisek2007
5. čer 2011

někde píší neprodleně po vystavení, někde do tří pracovních dnů...každopádně co nejrychleji, nebo aspoň do práce zavolat, že jsi nemocná a neschopenku pak poslat klidně poštou 🙂

renatka20
2. lis 2012

ahoj chtela bych se zeptat sem ve 3.mesici a pracuji v zamestnani ktere je tehotnym zakazano ale gynekolozka mi nechce vystavit neschopenku ze pry nejsem nemocna muze mi ji vystavit muj obvodni lekar?dekuju

monikabie
2. lis 2012

Kdysi to bylo že to šlo 3 dny zpětně. Ale jak ted to netuším🙂

monikabie
2. lis 2012

@renatka20 V tom případě je tvá gynekoložka k.áva a zkusila bych asi jinou.

blahova_andrea
2. lis 2012

neschopenka se dá vydávat maximálně tři dny zpětně, mají je číslované a pojišťovny jim to hlídají. pokud ti jde o jeden den, tak to nebude problém 😉

j.a.n.i
2. lis 2012

@monikabie Ale gynekoložka není kráva, ona se pouze chová tak jak má, doktor nemá vypisovat neschopenku někomu, kdo nemá zdravotní problémy jen protože zaměstnavatel nechce dodržovat zákon.

j.a.n.i
2. lis 2012

@renatka20 Hlavně pokud pracuješ tam, kde je to těhotným zakázáno, tak je povinností zaměstnavatele tě přeřadit na jinou vhodnou práci a pokud ji nemá, tak tě má nechat za plný plat doma.