Musí manžel i na matriku, nebo už si půjdu jen pro rodný list?

veverka1986
6. srp 2017

Ahojik, chtěla jsem se zeptat, mám prohlášení o jménu dítěte,to odevzdán v porodnici(kladenské), musí manžel i na matriku,nebo už si půjdu jen pro rodný list?

marrrtinna
6. srp 2017

Na matriku pro rodny list se chodi az po porodu , do porodnice za tebou prijde nejaka sekretarka a bude s to s tebou vyplnovat a pak ti rekne kdy si mas ten rodny list vyzvednout

veverka1986
autor
6. srp 2017

@marrrtinna moc děkuji,synovce mám už velké, hodně se změnilo🙂

blackhole
6. srp 2017

Já jsem dotazník pro matriku dostala už v těhotenské poradně, pak si ho ode mě vzala sestra, která mě přijímala v porodnici (+ k tomu můj a přítelův rodný list a prohlášení o otcovství - nejsme manželé) a pak to zřejmě odeslali na matriku. Odtud mi do týdne přišel poštou rodný list syna a s ním poslali zpátky i naše rodné listy. Takže jsme nikam nemuseli, vše se vyřídilo poštou. Rodila jsem v Praze.

veverka1986
autor
6. srp 2017

@blackhole děkuji,my manželé jsme,tak vezmu oddací list,jsem ráda, že tam tatínek nemusí do tří dnů, jako tomu bylo dříve

blahova_andrea
6. srp 2017

@veverka1986 tak třeba v brně se stále RL vyzvedávají osobně. ale stačí jen jeden z rodičů, pokud máte kompletní papíry. my nejsme manželé, prohlášení o otcovství jsme nestihli, syn se narodil dřív, tak jsme tam pak jeli oba

blahova_andrea
6. srp 2017

nebo tedy v roce 2014 se ještě vyzvedávali, což už taky vlastně nemusí být pravda 😀

veri987
7. srp 2017

V karvinslétě porodnici dotazník na matriku výplní za vás. StačÍrán ho zkontrolovat a podepsat. Vse opisují z vyplněného listů který se vyplňuje před porodem ( ten vám dají i při prohlídce porodnice ) . Jinak jsme manželé,takže jsme na úřadě před porodem otcovství neřešili 🙂

veri987
7. srp 2017

A pak vam řeknou ze si rodný list vyzvednete nejdříve za 2 dny

mku
7. srp 2017

Nam ho poslali domu postou.