Jak postupovat při přiznání otcovství u 9ti měsíčního?

moravcova
29. led 2010

Ahoj holky chtela sem se zeptat , memu synovi je 9mesicu, po porodu se delali dna testy ale otce sem do RL neuvedla, jelikoz sem na to nemela time a hlavne se delali testy , a rikala sem si ze s materskou vyjdou ted je syn vetsi a vim, ze by sem mi od otce hodili alimenty pro syna, nevite jak to ted je?vim, ze sem prosvihla pul rocni dobu do kdy se muze zazadat o priznani otcovstvi ale tak ted nevim zda muzu vubec neco delat? s otcem malyho neni domluva a navic bydli docela kus takze to asi bbudu muset tahat pres, prosim kdo vi jak postupovat dejte vedet, dekuji

filipal
29. led 2010

jaaaj, viem, ze by som ta mala lutovat, ako nemozes vyzit bez alimentov, ale nejako mi to neda.... 😠
nemohla si si najst cas na zapisanie otca do RL? trocha cudne, nie? skor sa mi to zda vypocitave....
mozno budu mat nato ine mamicky iny nazor, ale v tomto pripade otca celkom chapem....
davala so si robit testy otcovstva kvoli nemu, alebo aby si ty vedela kto je otec?

radu by ti dali skor v teme -paragrafy.

rimmel
29. led 2010

filipal ale ved co je natom? ;) myslela si ze ho potrebovat nebude, ocividne maju zle vztahy, no potrebuje peniaz navyse, kto dnes nie? tak sa ide obratit na neho ktory ma zodpovednost za dieta ktore splodil. a ked uz ho nechce vidavat tak aspon nech cvaka 😝

beruska2x
29. led 2010

filipal.. no a otci to evidentne navadi ☹ ne kazdy si zaslouzi byt otcem... 🙄

moravcova.. myslim ze na to je 6 mesicu 😒 a pak leda soudne, ale mas prece narok na nejake soc, davky ne? priznam se ze nevim kolik to je ani jak to moc chodi ale na oboji bych se sla zeptat na socialku, tam ti poradi...

moravcova
autor
29. led 2010

Holky on spis delal problemy me, j ajsme vedela ze je otec a on to jen prodluzoval, a nechal si delat tri testy na dna,nevim co si myslel, a reknu vam byla sem dost psych vyrizena, syn je jak kdyby mu z p..vypadl a on si delal jeste dalsi testy,a vsechny ho potvrdili, jen mi porad sliboval jo pockej az budu mit cas stavim se ale jen sliboval , je mi jasny ze i kdyz maly nebyl planovany tak za x let by se o nej rval a ja nechci aby mi to pak maly vycital a hlavne nechci sidit malyho sou to penize pro nej a ne pro me,

beruska2x
29. led 2010

hm, mozna sis to mela lip promyslet driv ☹ ted ti opravdu nezbyde nez jik k soudu a testy se podle me budou muset delat znovu...

no o budoucnosti - spise si myslim ze malej nebude moc stat o tatu kterej o nej nema zajem ☹ deti sjou na tohle dost vnimave a citlive 😔

beruska2x
29. led 2010

a taky zvaz zda uneses i druhou stranku ... otec treba (i kdyby jen naschval) bude chtit maleho na navstevy atd... nebude ti to vadit?

proste bud vsechno nebo nic... to je treba zvazit, kdyz bude zapsany jako otec ma nejen povinnosti ale i prava...

dzio2
29. led 2010

filipal sorry ale asi si v zivote nemusela riesit taku situaciu bud rada , tak potom aj ty si vypocitava ked tvoj chlap sa stara o deti aj ja a kazda znas co ma detricky a chce aby neboli hladne, bose a aby mali to co k zivotu potrbuju 😖 pokial mas testy otcovstva treba ist na sud a opytat sa na podatelni co stym

filipal
29. led 2010

Dzio, myslim, ze je to vedlajsie, ale veru musela som riesit podobne problemy... 😉

ppeeppaali
4. zář 2012

Dobry den chtel bych se zeptat s bivalou pritelkini mam dite us mu bude 8mne. mohla by mne jeste nejak uvect jako otce ???

ppeeppaali
4. zář 2012

jeste chci dodat ze ja jsem ditete nechtel a ona visadila prasky a nic mi nerekla

klincek
4. zář 2012

@moravcova, ak ti uz otca do rodneho listu dietata nezapise matrika pre zmeskanie lehoty, tak treba podat navrh na sud na urcenie otcovstva, s tym je automaticky spojene konanie o vyzivne. tie DNA testy priloz ako dokaz k navrhu. a hned s navrhom si poziadaj o solobodenie od sudnych poplatkov..snad je v CR podobna uprava ako v SR..nemal by s tym byt problem.

@ppeeppaali, pozri vyssie, co som napisala pre moravcovu, dozvies sa.
neber to v zlom, ale ak si dieta nechcel, mal si sa o to postarat ty, nie to nechat na priatelku. ked je raz dieta na svete, treba sa on postarat. ak sa nechces sudit, treba sa na vyzivnom dohodnut, to by dvaja dospeli ludia mali v prospech jedneho drobca zvladnut, nie? 😉

ppeeppaali
4. zář 2012

@klincek tak asi takle se sni da dohodnout 😀
Nikoolka Hav
treba buse platit jen 1500 ale ty soudni vilohy budes platit ty a to sou palky preji ti to!!!!!!!!MRDKOOOOO
20:11
Choze L
ptam se te naposledi chces toho 16 poslat 1500 nebo ne :?
20:14
Nikoolka Hav
vis co kdyz se chovas takhle jak nejvedsi ubozak tak na tebe seru a bude se to resit soudne a budes platit uplne vsechno chtel si to mas to mit.

klincek
4. zář 2012

@ppeeppaali aha..hm, tak dohoda asi nie 😒 . zrejme sa chce a bude sudit. ale pokial uz teraz na dieta platis (co mimochodom vedie k zaveru, ze otcovstvo uznavas), tak ten sud nemusi byt az taky dramaticky. proste sa urci otcovstvo a potom ti nastavia nejake vyzivne podla prijmu, budes to mat vsetko na papieri, a bude klud 😉 .

lucisa
4. zář 2012

@ppeeppaali vč. pravidelných návštěv a podílení se na výchově.
A teda slovník - raději nekomentovat......

tesie001
23. led 2013

Dobrý den chtěla bych se zeptat... Sem těhotná v 28tt... A bejvalý přítel otce dítěte semnou nereaguje nic... A já bych ho potřebovala zapsat do rodnýho listu skrz mateřskou a přídavky na dítě ... Slyšela sem že pokud otec není uveden v rodném listě tak že matka nemá nárok na mateřskou a ani na přídavky vlastně na nic... Jen na porodný a pouhej rodičák... Mohli byste mi nějak poradit co a jak? Děkuji 🙂

lilias
2. dub 2013

Ahoj,poradte mi prosím:mám 2děti-3roky a rok,otce nemám uvedeného v RL,je možno ho tam teď dopsat?bez soudu?díky za odpovědi