Jde odepsat z rodného listu dítěte otec?

byons
25. dub 2017

S pritelem jsem se rozesla a máme spolu 3 letou dceru. Chtela bych ho odepsat z rodného listu, pujde to?

rebe
25. dub 2017

Je to skutečný otec? Pak samozřejmě NE.

vercik83
25. dub 2017

Co kdyby tak odepsal on vás? Rodičemi jste oba holt ...

jani76
25. dub 2017

... a expřítel už není bio otcem vaší dcery?? Geny vymizely? Tím chci říct, že dítě má právo na své bio rodiče, na oba, i v RL.

byons
autor
25. dub 2017

Mate pravdu, nechci se s nim soudit,mam z toho trochu strach a napadlo me ze by to takhle bylo možná jednodušší,ale je to blbost

filetra
25. dub 2017

@byons Ano, skutecne je to blbost. Pokud se nechces soudit, pokuste se o dohodu.

kristynatita
25. dub 2017

Myslim, ze by se musel sam zrict otcivstvi

filetra
25. dub 2017

@kristynatita No, ani pokud by souhlasil tak by to na 99% neproslo. Otcovstvi neni formalita, neda se s mim hybat, jak se to zrovna komu hodi.

rebe
25. dub 2017

@byons Jednodušší pro koho? Pokud bude špatný otec, můžeš se soudit o zbavení otcovských práv nebo se třeba časem domluvit, že dítě adoptuje tvůj nový partner. Ale pokud není špatný otec, pak pro tvé dítě je nejlepší věc na světě mít jej ve svém životě, i když vy už nejste partneři. Nemusíš se s ním soudit, většinou stačí se domluvit. Držím palce.

byons
autor
25. dub 2017

Hodně pije od doby co jsme se rozešli malou nevidel. Asi 3x napsal ze si ji vezme na víkend,když se blizil vikend co si ji mel vzit se bud neozval nebo bylnemocny,boleli ho zada a jednou dokonce vedel na začátku tydne ze bude nemocny. Obcas napise pozde vecer jak se ma ale to je vsechno

byons
autor
25. dub 2017

Parkrat delal problémy,tak bych chtěla mit malou ve sve peci os soudu,ale mam strach ze bude lhat a dělat problémy aby dostal malou a nemusel platit alimenty

ange_de_la_morte
26. dub 2017

@byons : odepsta jej z rodného list nelze - to by se musel otcovství zříct nebo by jsi musela soudně dokázat že dítě není jeho .... pokud se ale chová nezodpovědně a ty máš strach co by bylo kdyby někdy došlo k soudu, pak ti doporučuji psát si záznamy o všech dodržených i nedodržených dohodách ( čas, nechávat sms apod.) zapisovat si kolik a kdy kdo za dítě platil apod. - takový ,,deníček,, je pak u soudu fakt mocnější zbraň než jen tvrzení ,, že je nespolehlivý,,

drakenn
26. dub 2017

Nelze jen tak vymazat z RL. Otec se také jen tak nemůže zříci otcovství. Zbavení rodičovských práv také jen tak nelze- musí být velice vážné důvody, což i nezájem či neplacení často nestačí

kristynatita
26. dub 2017

@filetra ale ano, jde to. Pred lety jsem to resila. Bylo ale uz pozde, protoze jsem vyla starsi 18ti let. Otec nechtel platit alimenty, resili jsme tedy vzdani se otcovstvi, coz by zaroven obnaselo i vymazani z RL. Tak tez nas znamy prisel o sve otcovstvi

lucinka58
26. dub 2017

@byons ne, nejde to.... šlo by to jedině formou popření otcovství (návrh podává otec a rozhodují domněnky otcovství a genetické testy, takže u vás nepřichází v úvahu ).... případně osvojení dítěte dalším partnerem (ale s tím musí otec souhlasit)...

filetra
26. dub 2017

@kristynatita Ale já netvrdím, že to vůbec nejde 😉 Ale musí tam být velice závažné důvody a především zájem dítěte na tom, aby právní otcovství určitého muže k dítěti zaniklo. No zakladatelka píše, že tatínek pije (víc nevíme), a že dítě tři domluvené víkendy neviděl, určitý byť minimální zájem o ni projevuje. Tohle (zatím) na zbavení otcovství stačit s pravděpodobností hraničící s jistotou nebude.

lucie_91
26. dub 2017

@byons
Buď se dítěte musí soudně vzdát nebo musí povolit dalšímu partnerovi, aby si dítě osvojil a tím pádem by došlo k přepsání v kolonce "Otec".

Já jsem u syna biologického otce do RL zapsat nenechala a nynější manžel si ho osvojil.