• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jde přidat další křestní jméno do rodného listu?

25. února 2010 
Ahoj holky, je to asi tak trochu nezvykle, nekomu to mozna prijde stupidni.
Ale meli jsme vybrana 2 krestni jmena pro naseho kluka, ale matrika nam to druhe jmeno zatrhla, ze to pry nemaji v seznamu a dohazovali nam nejake obdobne ukrajinske, coz jsme samozrejme odmitli :angry:
Protoze manzel zrovna mel frmol v praci a vsechny doktorky, urady apod. na nas tlacili, abychom uz konecne donesli rodny list, tak jsme to vzdali, a tak ma maly jen jedno krestni jmeno. Byli jsme z toho smutni, ja jsem to i obrecela. Pripadala jsem si jako za totace, kdy byl striktni seznam povolenych jmen :frowning2: A to se nam v TV porad predhazuje jak uz tu mame "20 let svobody" :angry: :angry: :angry:
Jenze jak tak koukam, spousta matek pojmenuje svoje dite cizim jmenem (kolikrat jeste vzdalenejsim tem ceskym) a nemaji s tim problem.
Nevite jestli to jeste nejak jde pridat do rodneho listu? Mel jste vubec nekdo stejny problem s matrikou? Diky :wink:
21. led 2010 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
o jaké jméno šlo, že ho nepovolili? pokud existuje ve světě, tak by ho povolit měli...
21. led 2010 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
pokud jméno někde v zahraničí existuje, tak ho povolují.
22. led 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Existuje, dokonce jsme donesli i OP meho taty, melo byt po nem (jmeno bylo Gennady - pocestene od reckeho Gennadius, byl totiz polovicni Rek), ale rekli nam, ze v seznamu maji jen ukrajinske Genadij a ze ta nase podoba je zkomolena pocestena z puvodniho reckeho originalu :confounded: A hlavne pekne hnusne nam rekli, ze "je vubec nezajima, ze existuje clovek s takovym jmenem", oni to proste v seznamu NEMAJI a hotovo :angry:
22. led 2010 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
senja, ale vždyť se nechá udělat nějaký ten posudek na jméno ne? a pokud je takové přípustné v Řecku, tak by ho měli na základě toho posudku uznat :frowning2:
23. led 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Senja - mrkla jsem do chytré knihy (od paní Knappové) a našla jsem tam Gennadius - jako latinskou formu. Takže to by mělo být povoleno bez problémů.
Pokud by jsi chtěla Gennady tak musíš opravdu asi požádat o posudek.
Je to pakárna, ale matriky mají strach, aby nebyla povolena nějáká blbost v cizím jazyce :slight_smile:
23. led 2010 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Senja
myslím, že když se obrátíš na Knappovou spolu s kopií OP nebo rodného listu tvého táty, mohla by to uznat...ale tato služba je placená - už se to tu někde probíralo, já osobně jsem to nikdy nepotřebovala, ale myslím že je to částka 500-1000Kč.
23. led 2010 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dekuji holky, akorat nevim, zda to jde jeste pridat ex post? Maly uz ma rodny list jen na Gabriela.
12. únor 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím, že to půjde přidat, je to stejné jako změna jména, jen netuším, jestli se za to nebude zase platit :confounded:
17. únor 2010 v 08:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jak jinak, vsechno je jen za penize :sweat_smile: :angry: Prijde mi divny, ze mi jmeno muze schvalit jedina osoba, a to jeste za penize. Trochu na hlavu postaveny :unamused:
24. únor 2010 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
No asi se nikomu dalšímu nechtělo studovat jména z celého světa a dát tomu nějakou oficiální formu :confounded: Tak na to má dr. Knappová monopol.....
25. únor 2010 ve 20:52  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek