Jde přidat další křestní jméno do rodného listu?

senja
21. led 2010

Ahoj holky, je to asi tak trochu nezvykle, nekomu to mozna prijde stupidni.
Ale meli jsme vybrana 2 krestni jmena pro naseho kluka, ale matrika nam to druhe jmeno zatrhla, ze to pry nemaji v seznamu a dohazovali nam nejake obdobne ukrajinske, coz jsme samozrejme odmitli 😠
Protoze manzel zrovna mel frmol v praci a vsechny doktorky, urady apod. na nas tlacili, abychom uz konecne donesli rodny list, tak jsme to vzdali, a tak ma maly jen jedno krestni jmeno. Byli jsme z toho smutni, ja jsem to i obrecela. Pripadala jsem si jako za totace, kdy byl striktni seznam povolenych jmen ☹ A to se nam v TV porad predhazuje jak uz tu mame "20 let svobody" 😠 😠 😠
Jenze jak tak koukam, spousta matek pojmenuje svoje dite cizim jmenem (kolikrat jeste vzdalenejsim tem ceskym) a nemaji s tim problem.
Nevite jestli to jeste nejak jde pridat do rodneho listu? Mel jste vubec nekdo stejny problem s matrikou? Diky 😉

ivett
21. led 2010

o jaké jméno šlo, že ho nepovolili? pokud existuje ve světě, tak by ho povolit měli...

kacka.va
22. led 2010

pokud jméno někde v zahraničí existuje, tak ho povolují.

senja
autor
22. led 2010

Existuje, dokonce jsme donesli i OP meho taty, melo byt po nem (jmeno bylo Gennady - pocestene od reckeho Gennadius, byl totiz polovicni Rek), ale rekli nam, ze v seznamu maji jen ukrajinske Genadij a ze ta nase podoba je zkomolena pocestena z puvodniho reckeho originalu 😖 A hlavne pekne hnusne nam rekli, ze "je vubec nezajima, ze existuje clovek s takovym jmenem", oni to proste v seznamu NEMAJI a hotovo 😠

kacka.va
23. led 2010

senja, ale vždyť se nechá udělat nějaký ten posudek na jméno ne? a pokud je takové přípustné v Řecku, tak by ho měli na základě toho posudku uznat ☹

editah222
23. led 2010

Senja - mrkla jsem do chytré knihy (od paní Knappové) a našla jsem tam Gennadius - jako latinskou formu. Takže to by mělo být povoleno bez problémů.
Pokud by jsi chtěla Gennady tak musíš opravdu asi požádat o posudek.
Je to pakárna, ale matriky mají strach, aby nebyla povolena nějáká blbost v cizím jazyce 🙂

radka.k
23. led 2010

Senja
myslím, že když se obrátíš na Knappovou spolu s kopií OP nebo rodného listu tvého táty, mohla by to uznat...ale tato služba je placená - už se to tu někde probíralo, já osobně jsem to nikdy nepotřebovala, ale myslím že je to částka 500-1000Kč.

senja
autor
12. únor 2010

Dekuji holky, akorat nevim, zda to jde jeste pridat ex post? Maly uz ma rodny list jen na Gabriela.

lucisa
17. únor 2010

Myslím, že to půjde přidat, je to stejné jako změna jména, jen netuším, jestli se za to nebude zase platit 😖

senja
autor
24. únor 2010

Jak jinak, vsechno je jen za penize 😅 😠 Prijde mi divny, ze mi jmeno muze schvalit jedina osoba, a to jeste za penize. Trochu na hlavu postaveny 😒

lucisa
25. únor 2010

No asi se nikomu dalšímu nechtělo studovat jména z celého světa a dát tomu nějakou oficiální formu 😖 Tak na to má dr. Knappová monopol.....