Kam je třeba nahlásit změnu příjmení?

marses
7. črc 2013

Budu se vdávat a současně měnit i trvalé bydliště. Zajímaly by mě Vaše zkušenosti s nahlášením změny příjmení a adresy na úřadech, v bankách atd. Probíhalo vše bez problémů, nebo jste se někde setkaly s komplikacemi? Zapomněly jste změnu někam nahlásit? Běhání po úřadech nenávidím...

alzbeta.hod
7. črc 2013

já to hlásila u všech lékařů, v bance, v pojišťovně, v práci a prostě všude kde jsem vedená starým jménem. 😉 Všude jsem jen přišla že chci změnit příjmení a bylo to. A totéž adresa. Ta byla potřeba nahlásit i dětskému lékaři a všude kde jsou děti hlášené.

mandragora10
7. črc 2013

Nejdůležitější je změnit si občanku, pas, řidičák a ostatní věci pak měníš postupně......banka, zdravotní pojišťovna...postupně to nahlásíš u lékařů, všude, kde máš nějaké smlouvy....např. pojišťovny, spořitelny, katastr nemovitostí, finančák....úřad práce, pokud jsi na rodičovské, nahlásit to zaměstnavateli....nikdy jsem se nesetkala s problémy, ale je fakt, že těch míst, kam to nahlásit, je moc.....jsem vdaná 3 roky a ještě teď jsem zjistila 2 instituce, kam jsem svatbu a změnu příjmení nenahlásila🙂

evich
8. črc 2013

ahojda, já hlásila změnu v bance, na pojišťovně měnila sem řidičák - a zjistila sem, že pojišťovna nahlásila změnu příjmení u některých doktorů sama....

blahova_andrea
8. črc 2013

hlásit to musíš absolutně všude, kde jsi nějakým způsobem vedená. prostě si vezmeš oddací list a novou občanku a povalíš ☹ bohužel se často stává, že změnu máš danou písemně, potvrzenou, že ji berou na vědomí apod. a stejně se jim to v těch počítačích jaksi často "ztrácí" a musíš tam běhat pořád a pořád dokud neuděláš pořádný dusno. není nic vzácného, že člověk všechno poctivě nahlásí a stejně mu chodí pošta na bydliště, které zrušil před 5 lety, stejně mu nechtějí dát v bance peníze, protože má údajně neplatnou občanku atd atd...přeju hodně štěstí a hlavně trpělivosti 😉