Kde přihlásit miminko k trvalému pobytu? Bydlíme v nájmu

dadalu
15. led 2014

Prosím o radu, kde a jak mám nahlásit miminko k trvalému pobytu? Momentálně bydlíme v nájmu v Praze a svůj trvalý pobyt mám ještě u rodičů, kteří bydlí na opačném konci republiky. Automaticky miminko dostane mou adresu trvalého pobytu a do 3 dnů bych ho měla osobně na úřadě přihlásit, což po porodu asi těžko těžko budu cestovat přes celou republiku. Lze přihlásit miminko do nájmu, ale aby moje trvalá adresa zůstala jiná? Neřešily jste to některá?

petrajurinova
15. led 2014

Myslím, že miminko do pronájmu bez souhlasu majitele (a jeho přítomnosti a podpisu) nahlásit nemůžeš. Jediná možnost, pokud ho chceš mít nahlášené v místě kde skutečně žijete, by asi bylo nahlásit miminku bydliště na úřadě (tak jako to má spousta lidí žijících v podnájmu a bezdomovci).

antoinet
15. led 2014

Praktické by bylo, kdyby jsi pobyt změnila teď ty a až se narodí, už nebudeš muset nic složitýho řešit.

j.a.n.i
15. led 2014

@dadalu Nějak nevím o tom, že by se dítko muselo osobně přihlašovat, mám už 2 děti, ani u jednoho jsem nic takového nedělala a nikdo se neozval, že by byl nějaký problém.

@petrajurinova Pro přihlášení k TP stačí platná nájemní smlouva, majitel tam vůbec být nemusí. Naopak jen tak se nemůžeš (ani miminko) přihlásit na úřad, tam se dostaneš pouze, když tě vlastník nemovitosti odhlásí...

petrajurinova
15. led 2014

@j.a.n.i no nevím jaké máš osobní zkušenosti ty, nebo tví známí, ale švagrová s neteří se právě kvůli nepřítomnosti majitele bytu při přehlašování trvalého bydliště a jeho nesouhlasu aby v podnájmu měly trvalé bydliště octly nahlášené na úřadě a tam je teda přihlásili okamžitě naprosto bez zjišťování čehokoliv, jenom švagrová ústně nahlásila, že v místě dosavadního trvalého bydliště už z rodinných důvodů být nemůže.

j.a.n.i
15. led 2014

@petrajurinova Pak úřednice jednala protiprávně... a je rozdíl mezi nájmem a podnájmem.. já prala o nájmu.

petrajurinova
15. led 2014

@j.a.n.i v tom případě nechápu proč jsi reagovala na můj příspěvek, ve kterém jsem psala o podnájmu? 😲

arrowka
15. led 2014

@dadalu Souhlasím s @j.a.n.i , myslím, že miminko osobně vůbec přihlašovat nemusíš. Však v tom je rozpor - když má miminko automaticky trvalé bydliště podle bydliště matky, tak ho má a konec, co je ještě nutné přihlašovat?
Také bydlíme v pronájmu, trvalé bydliště mám v jiném městě a nic jsem nehlásila. A to jsem dceru přihlásila v daném městě k vítání občánků a přišla mi pozvánka, takže o ní vědí a vše je v pořádku.
Podle mě nemusíš řešit vůbec nic.

j.a.n.i
15. led 2014

@petrajurinova V prvním příspěvku, na který jsem reagovala, si psala o PRONÁJMU, nikoliv podnájmu...

24bodlinka
19. únor 2014

prosim o radu.vim ze automaticky ma dite trvale bydliste tam kde ja ale na socialce po mne chcou dodatek ke smlouve ze tam bydli.ale nevim jak to napsat?pomuze mi nekdo prosim?
dekuji

hojda
19. únor 2014

@24bodlinka Prostě se do nájemní smlouvy napíše další osoba, která v bytě bydlí. požádáš majitele bytu o novou smlouvu.

24bodlinka
19. únor 2014

uz sem to s majitelem resila ale on sam nevi jak to napsat.mam si to sama sepsat a dat mu to jen podepsat:o(
proto nevim jak to napsat

j.a.n.i
19. únor 2014

@24bodlinka Táta tam má něco ve smyslu: Nájemce: Karel Vomáčka, osoby společně bydlící s nájemcem: marta Vomáčková, TOmáš Vomáčka... plus tedy jejich další údaje.

hojda
19. únor 2014

@24bodlinka Máme přímo ve smlouvě osoby užívající byt přímo s nájemcem.

24bodlinka
20. únor 2014

ja vim ze mi radite dobre ale nemam to tak snadne jako vy.
nechce se mu prepisovat cela smlouva ani ten dodatek.je to majitel ktereho lidi nezajmaji jen penize 😖
vse si mam sepsat sama jinak mam smulu.

j.a.n.i
21. únor 2014

@24bodlinka A co nemáš tak snadného jako my? Prostě vezmeš smlouvu, celou ji opíšeš a doplnis tam ty osoby v domácnosti nebo vytvoris dodatek k té původní... Přijde mi, že se ti do toho nechce úplně stejně jako majiteli, ale on to na rozdíl od tebe k ničemu nepotřebuje.

24bodlinka
22. únor 2014

myslela ze to mate snadne tim ze to po vas nikdo nechtel.ja sem od 7/2013 bez prijmu a nedostala sem od nikoho nic.ani od pracaku ani od socky nemam narok bo pritel vydelava vic jak 7700 zivotniho minima.
a nejsem lina j.a.n.i. jen me to uz vsechno unavuje jak musi clovek vsechno dokladat a cerny huby nemusi nic.
pak ti to stejne zamitnou.
a uz sem si to napsala nebudu cekat na nejakyho vychcanyho majitele kteryho zajmaji jen prachy a pro lidi neudela nic.
@j.a.n.i

24bodlinka
22. únor 2014

@j.a.n.i a kdyz uz o lidech nic nevite tak jim ani neodepisujte kdyz umite jen rypat
nejsem lina jen mam jeste dalsi starosti nez opisovat 8 strankovou smlouvu
tyk kdyz o lidech nic nevite tak se do niceho radeji nemíchejte 😖

gepe
22. únor 2014

@24bodlinka nebud nastvana na @j.a.n.i , chapu Tvoje rozhorceni nad systemem, ale to nikam nepovede v diskusi.
Zakladni otazky. Majitel je vlastnikem bytu, ci nikoliv? Tzn. mate smlouvu o pronajmu bytu nebo najemni smlouvu? Co je tezkeho ci sloziteho na sepsani dodatku ke smlouve? A jeste jedna vec mi nejak unikla. Ty chces dite do bytu prihlasit jako dalsiho najemnika, anebo jako trvale bydliste?
@petrajurinova o to jde, majitel nesouhlasil s jejich zapsanim do jeho bytu na trvale bydliste, tak je odhlasil. Tudiz se staly bezprizorni, bez TB a tim padem je na uradu zapsali. Kor kdyz uvedla prohlaseni, ze se nemaji kam do TB prihlasit.
Jinak osobne bych si ani nedovolila prihlasit si, ci diteti TB bez vedomi majitele, prijde mi to jako neferove jednani.

j.a.n.i
22. únor 2014

@24bodlinka A jak víš, že po nás nikdo nic nechtěl? A prostě když chceš nějaké přídavky a podobně, tak to holt musíš doložit, ty něco chceš, ty dokládáš, proč by to měl dělat někdo jiný, který o nic nežádá.

24bodlinka
25. únor 2014

@gepe uz sem si vse zaridila a nevim proc se nekoho zastavate a ze sem se vubec nekoho ptala o radu.
uz to delat nebudu kdyz si tady jen hrajete na chytry a vite prd
diky za nic

24bodlinka
25. únor 2014

@j.a.n.i vubec nic ste nepochopila.a nevim na co porad odpovidate nikdo se vas neprosil
stejne ste s nicym nepomohla

kristynulinka
25. únor 2014

@dadalu Ahoj, taky to budeme muset řešit... Bydlíme s přítelem v podnájmu. Já mám trvalé bydliště u rodičů a on taky u svých ... Vím ale, že za nějakou dobu se stejně budeme stěhovat k němu i s malým, ale nebude to hned. Nejraději bych malého nahlásila u něj na adrese ale nevím jak to udělat .. Naši by mě asi prohnali, kdybych malého nahlásila k nim domů. .. 😖

gepe
25. únor 2014

@24bodlinka nezastavala jsem se a ptala jsem se sama proto! protoze jsme sami v najmu a ja mam trvale bydliste cca 170km daleko. A mam s tim osobni zkusenosti, uz i s tim, ze jsme ve tretim najmu, ted i jiz pul roku dite k tomu. Proto jsem se ptala, jak to mate, abych poradila. Takze sama sudte az kdyz vite, kdyz sama o me vite prd.

@kristynulinka Ahoj 🙂 chces maleho prihlasit k nemu do najmu, ci k jeho rodicum na trvale bydliste? Do najmu vas muze prihlasit obe s dodatkem ke smlouve, nejlepe s dohodou majitelem bytu. Predejdete tim prip. problemum ze strany majitele, teoreticky tomu, ze nebude problem s navysenim najemniku v byte 🙂 kor pokud majitel je soucasti spolecenstvi vlastniku a dum je spravovan druzstvem majitelu 😉 pokud mas na mysli bydliste trvale a jeho rodice proti prihlaseni maleho do trvaleho pobytu nic nenamitaji tak smele do toho. Postaci vyplnit prislusny formular na uradu 🙂 a taky nezapomente prihlasit maleho k vitani obcanku pokud o to nechcete prijit 😉 staci tam, kde budete spolu bydlet, jinak Ti prijde pozvanka dle mista trvaleho bydliste maleho.

petrajurinova
25. únor 2014

@kristynulinka no v porodnici i na úřadě automaticky píšou dítě po narození na trvalé bydliště matky, pokud to chcete jinak, musíte si to vyběhat osobně - teoreticky by mělo stačit aby na úřad po narození dítěte zašel tatínek s některým z prarodičů ke kterým by jste dítě nahlásit chtěli a když tam má TB otec mělo by být docela jednoduché přihlásit tam dítě.

blahova_andrea
25. únor 2014

@24bodlinka žádný dodatek nepotřebujete. co je to za blbost? miminko je automaticky hlášené podle trvalého pobytu matky, bez papírů na víc. já syna taky v nájemní smlouvě nemám. to si zas akorát někdo vymýšlí práci na víc ☹

blahova_andrea
25. únor 2014

@24bodlinka no nevím kolik přítel vydělá, ale i kdyby vydělával víc jak těch 7700, tak to nemůže být málo, protože jinak by jste na něco nárok určitě měli. můj měl něco málo přes minimální mzdu, já na rodičáku, zažádali jsme, doložili jsme, dostali jsme 😉

blahova_andrea
25. únor 2014

@24bodlinka víš...@j.a.n.i by se tu asi zastalo hodně lidí, protože ona ví o čem mluví, ví toho o hodně věcech víc jak my všechny dohromady a už hoooodně lidem tady pomohla a dobře poradila. neútočila na tebe, nebuď vztahovačná, odpověděla a přidala k tomu svůj názor. ano...máš i jiné starosti než opisovat smlouvu, ale upřímně...opsat ji nebo si najít přímo na netu nějaké dodatky ke smlouvám, kde jen změníš, co potřebuješ je často rychlejší než se ptát na diskusi 😉 a ano...někdo se správně narodí, udělá bububu a vše mu někdo vyplní a zařídí, ale my máme smůlu. když něco chceme, musíme si sami vše zjistit, pak taky sehnat, vyplnit, doložit, zařídit...nic není zadarmo. ale pokud člověk nemá peníze nebo má nějaký problém, tak ten strávený čas nad tím papírováním prostě stojí za to, nedá se nic dělat.

blahova_andrea
25. únor 2014

@kristynulinka a není možné, aby jsi se rovnou k příteli nahlásila i ty? pak už bude jen fyzické stěhování a papíry budou za vámi a vyřeší vám to problém s přihlášením prcka 😉

24bodlinka
26. únor 2014

@blahova_andrea dolozily sme vsechno co se dalo a stejne nemame na nic narok.
nevim jak to je a kdyz sem to zjistovala na urade tak nam to ani neumela vysvetlit a ted nam ani nedala novou zadost aby sme si to udelaly nekde jinde
uz nevim komu verit.jedna rika to druha neco jinyho a stejne nam nic nepriznaly .
porad se dokola nam opakuji ze mladej ma vic nez zivotni minimum proto nejsme v hmotne nouzi ani nemame narok na zivobyti nic

24bodlinka
26. únor 2014

@blahova_andrea to uz sme vyresily a nakonec nam to majitel poslal