• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Křestní jméno Alenka, povolí ho zapsat do rodného listu?

30. listopadu 2013 
Dcera Ivany Trumpove se jmenuje Ivanka...ale zije v USA, takze tam s tim nikdo problem nema. Ja bych diteti jmeno Alenka nedala. Ale na druhou stranu, zdrobnele na me trochu pusobi treba i jmeno Anezka..
29. lis 2013 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje sestřenice dala své dceři jméno Hanka, protože se jí nelíbilo jméno Hana a nebyl s tím žádný problém, myslím že u Alenky to bude podobné...
29. lis 2013 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
my teda mame Alenu, ale nemyslim si, ze by to mel byt problem :slight_smile:)), treba vyse zminovana Petruska mi prijde jako vetsi pruser...... :slight_smile:))), znam spoustu holek ktere jsou Ivanky a nebyl s tim problem.........
29. lis 2013 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@editah222 moje řeč, tyhle zdrobněliny jsou u starších prostě směšný. A Petruška Š. je teda jeden z nejlepších příkladů :wink:
29. lis 2013 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mě to přijde taky zbytečný. Jako dítě jí bude každý říkat Alenko, ale co ve stáří? Každý jí bude říkat Aleno a vyjde to nastejno. Taky bych nechtěla být Sonička a podepisovat se tak třeba na úřadech. Ale nemyslím to zle...vaše věc.
29. lis 2013 ve 20:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@editah222 Petruška je ještě dobrý :slight_smile:
My na rehabilitace máme paní taky 90lety babci Alenky, Vendulky, Petrušky ( a vetsinou to jsou protivny a zly baby, ktery si kazdy pamatuje), ale vrchol dne je jmeno asi 80 lete pani: Sněženka Šourková - to mi prijde jako pomsta dne :grinning:
30. lis 2013 v 01:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Zapíší cokoliv, pokud to není vulgární
30. lis 2013 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
žen které mají v rodném listě napsáno Alenka je v ČR podle posledního sčítání 2666, takže s tím nebude problém. Větší problém bude mít možná samotná Alenka s vlastní psychikou až se bude ve 30 někde představovat, občas se při práci setkávám s dospělými ženami se zdrobnělými jmény a většinou se představují: "Jmenuji se Květuška (Maruška, Hanička...), ale raději bych byla kdybyste mi říkala Květa (Marie, Hana)".
30. lis 2013 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek