• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mění se rodný list dítěte, když si vezmete pův. příjmení?

25. června 2014 
Holky, které jste rozvedené a braly jste si své původní příjmení. Mění se i rodný list dítěte?
25. čer 2014 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemění
25. čer 2014 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dík, to jsem si zrovna spíš říkala, že ano.
25. čer 2014 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
V rodném listě je uvedeno i příjmení matky zasvobodna,takže myslím to k identifikaci stačí, pokud se k němu po rozvodu vrátí.
25. čer 2014 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
...ne ...rozváděla jsem se teď v únoru, rozsudek nabyl právní moci v březnu a hned jsem si bezplatně nechala změnit jméno, což se rodného listu dítěte vůbec netýkalo :wink:
25. čer 2014 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brendamonique přesně tak ...rl dítěte se to nedotkne :wink:
25. čer 2014 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
dík holky.
25. čer 2014 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gerberabom Hele nemění se, ale pokud chceš, změnit můžeš. Já například jsem znovu vdaná, a jméno jsem nechala v rodném listě změnit na mé nové :wink:
25. čer 2014 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zamilovanadonej Hlavně jsem chtěla, abych měla vše v pořádku.....Což teda bude...... Ale jestli to jde přepsat,aby tam nebylo uvedené do vyvdané jméno byla bych ráda. Tos teda vyplnila ňákej papír na matrice?
25. čer 2014 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já teda nevím, jak je to teď, ale když jsem se rozváděla já, byl nutný pro změnu příjmení dítěte i souhlas otce... Já to teda neřešila, s mým ex vycházíme po rozvodu líp, než během manželství, takže mám teď každé dítě s jiným příjmením, protože nevidím důvod k tomu mého ex "odřezávat" od dcery změnou příjmení... Notabene kdybych si svého partnera vzala a měli jsme všichni stejné příjmení, tak bych to považovala za hodně nefér vůči mému ex.
25. čer 2014 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@somalicats je, aby nedošlo k nákýmu omylu.. Nechci měnit příjmení dítěti. Jednalo se mi o to, že v jeho rodném listu mám to vyvdané příjmení a když si teda vracím zpět na své původní, tak jsem si říkala jestli se RL nemusí měnit. Což mi bylo odpovězeno výše. A snad jsem tedy @zamilovanadonej nepochopila špatně.
25. čer 2014 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gerberabom Nemění se, RL zůstává. Já to u zamilovanadonej pochopila tak, že nechala změnit příjmení dítěti na to nové vyvdané, na to jsem reagovala.
25. čer 2014 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gerberabom Já chápu co myslíš. Měnit RL nemusíš, ale můžeš prostě jít na matriku, ideálně říct že jsi ztratila starý rodný list a nechat si vystavit nový- ale se svým "staronovým" příjmením. Ale počkej, až budeš mít novou občanku. :wink:
25. čer 2014 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@somalicats O novém příjmení pro dítě nebyla řeč, jedná se o změnu příjmení matky v RL dítěte.
25. čer 2014 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zamilovanadonej Tak to jo, to není problém :slight_smile:
25. čer 2014 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek