Doklady
ajuska245
14. led 2013

Musíme s manželem na matriku kvůli jménu miminka?

Maminky chtěla jsem se zeptat, budeme mít druhé miminko jak je to s papírem o jménu. Když jsem čekala Radimka tak jsme nebyly svoji, musela jsme jít na matriku osvědčit jména a že dostane přijmeni tatínka. Ted jsme manžele musím jít taky na matriku nebo už ne. Díky 🙂
lv
14. led 2013
už nemusíš, manžel musí 14dní po porodu na matriku sám s občankami vás obou, tam podepíše souhlas se jménem a dají mu rodný list miminka.
danw7
14. led 2013
ahoj u sveho gynekologa dostanes papir ten vyplnis a doneses pak do porodnice
ajuska245autor
14. led 2013
V porodnici se starat nemusím, když sem byka vbrodě tak to tam rodný list zařídily, a donesli mi ho. Jenom než půjdem rodit, museli jsme mít povtzení s matriky. Jak jsme nebyly svojí že prcek bude mít jeho přijmení. jak to ted je.
j.a.n.i
14. led 2013
@ajuska245 Nikam nemusíte, akorát v porodnici odevzdáš papír s vybranými křestními jmény, tenhle papír musíte podepsat oba, nic víc netřeba 🙂
j.a.n.i
14. led 2013
@lv Manžel na matriku nemusí, ten souhlas s křestními jmény se dá odevzdat přímo v porodnici... a spousta matrik RL posílá, jen někam se musí osobně.
mvkoty
14. led 2013
já jsem měla papír z porodnice když jsem tam nastoupila do poradny.... jmena jsme vyplnili doma a manžel jen podepsal. Odevzdala jsem v porodnici při nástupu k porodu a ještě na přípravně přišla sestra z matriky zda jmea platí nebo se budou měnit. Po porodu druhý den přišla paní z matriky ověřit všechny údaje a poté jsem si vyzvedávala RL na dané matrice cca týden po porodu
pavlinka_zetko
14. led 2013
Pokud jste manželé, na matriku nemusíte. Když jsem rodila (na Bulovce) v těhotenské poradně jsem dostala všechny potřebné dokumenty, včetně prohlášení o křesním jménu dítěte, které jsem odevzdala u porodu podepsané od nás obou. Od svobodných mamin chtěli to prohlášení o otcoství, od vdaných oddací list. Oddací list spolu s tím prohlíšením poslali na matriku a ještě než jsem se vrátila z porodnice, přišel na manželovo jméno doporučeně rodný list spolu s naším oddacím. Porodnice by měla mít na webu podrobné instrukce, jaké dokumenty bude vyžadovat.
lv
15. led 2013
@j.a.n.i zmetci líní brněnští..u nás u obou dcer musel muž na tu matriku..oddací list jsme taky odevzdávali v porodnici, a vydali mu jej až tam byl pro ten rodný list dítěte.

Začni psát odpověď...

Odešli