Pas nebo občanka pro mimčo, co je rychleji vyřízené?

wasu
25. črc 2013

Ahoj, chtěla bych se poradit, potřebuju velmi brzy po porodu jet na Slovensko, ( i když jen na otočku kvůli škole) na a samozřejmě i s miminkem a k tomu potřebuju pro mimčo cestovní doklad, v podsatě je mi jedno jestli mu nechám udělat OP nebo cestovní pas. Chtěla bych vědět, zda nevíte co je rychleji vyřízené a jestli to můžu začít vyřizovat před dostáním rodného listu.( Kdyby mimi nemělo doklad tak si vlatně unesu své dítě a ještě bych z toho mohla mít problémy) Díky za názory

vicky007
25. črc 2013

Ono je to snad jedno co bude prcek mít, liší se cena za doklad a trvá to oboje cca 30 dní, Rodný list je povinný u obou dokladů

maudn
25. črc 2013

lepsi pas, protoze prece jen jsou na něj všude zvyklý nar ozdíl od občanek

schnek
25. črc 2013

nevím, jestli se i občanky dělají v nějaké zrychlené modifikaci, pasy ano, ale je to poměrně drahé. My jsme do teď do SR jezdili s dětmi na mojí občanku + jejich RL (české + slovenské, mají obojí občanství). Nezažila jsem, že by nás někdy někdo kontroloval, co jsme v Schengenu.

sarkad2856
25. črc 2013

já bych taky raději pas

zamilovanadonej
25. črc 2013

Rodný list vystaví na počkání, a jak by šlo vyřizovat něco pro někoho, kdo vlastně neexistuje? To je blbost. A občanka po EU stačí...na co jsou zvyklí je šumafuk, záleží, co je platné.

antarres
25. črc 2013

máme pro obě děti pas a vyzvedávali jsme je za 3 týdny

jeudi
27. črc 2013

Ona jde udelat i obcanka pro mimco?