Potřebuje mimčo pas na cestování po Evropě?

kulich
19. čer 2008

Holky, potřebuje mimčo pas na cestování po Evropě? 🙂

kristi
19. čer 2008

musis ho mit zapsany ve svym pase nebo v OP

schwarzovka
19. čer 2008

kristi: takže stačí ho mít jen v OP? chtěla bych za tetkou do Anglie a nechce se mi dělat pas... 🙂

kulich
autor
19. čer 2008

Takže si udělat novou občanku.... ☹ To trvá měsíc.... 😒

schwarzovka
19. čer 2008

kulich: to je taky fakt...že já si to nenechala udělat hned po porodu, když jsme byli na matrice...no jo lenost 😀

kristi
19. čer 2008

do pasu delaj na pockani

lendy1
19. čer 2008

kulich, mrkni sem:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

zapsání do pasu je na počkání, je k tomu potřeba: tvůj pas, RL dítěte, 50,-Kč a 10minut času 😉

kulich
autor
19. čer 2008

Já to stejně nechápu..... A to třeba v tom pasu musí být jeho fotka. Vždyt ty děcka tak rostou a mění se každým dnem!

schwarzovka
19. čer 2008

kristi: to jo, ale než mi udělaj novej pas - ale tam to jde taky nějak zrychleně ne? Za příplatek myslim.

kristi
19. čer 2008

v pase nema fotku, dneska jsem to byla delat, je to tam jen vlepeny

lendy1
19. čer 2008

kulich, do toho pasu jen zapíšou jméno dítěte a myslím RČ - bez fota 😉

schwarzovka
19. čer 2008

no to budu muset asi spíš ten pas udělat...jinak pas mám, ale mám tam ještě příjmení za svobodna a to platí až do 2015 😠

kulich
autor
19. čer 2008

To je zajímavý.... Jak na hranicích můžou vědět, že je to moje dítě? 😉

kristi
19. čer 2008

na hranicich te nemaj co kontrolovat

schwarzovka
19. čer 2008

kulich: to je fakt, můžeš sebou vzít úplně cizí a nikdo nic nepozná 😀

kulich
autor
19. čer 2008

myslim na letišti.... To bych si klidně mohla vzít švagrový děcko a odletět 🙂

schwarzovka
19. čer 2008

kristi: teď kontrolujou kvuli tomu fotbalu a prej jak za starejch časů 😉

kulich
autor
19. čer 2008

Na druhou stranu, je to super, že je to tak rychlé, že to jen do těch pasů vlepí. 😀

schwarzovka
19. čer 2008

kulich: ty nějak dlouho přenášíš? 😀 😀 😀 , chtěla jsem vědět, jak máš starý mimčo a ty jsi ve 49.tt 😀 😀

kulich
autor
19. čer 2008

schwarzovka: ja si to neaktualizuju. Mám chlapečka,je mu 10 týdnů a přemýšlím, že bychom odjely v září na Kanáry,ale nějak mi nedošlo, že vlastně potřebuju mít pro malýho nějaký ten doklad na cestu 😀

schwarzovka
19. čer 2008

Kulich: tak to jooooono 😉
mě to taky došlo až později, už jsem skoro objednávala letenku a pak mi to teda trklo 😀

kulich
autor
19. čer 2008

Jsem koukala, že máš 4 měsíčního chlapečka. Chceš letět do té Anglie?

schwarzovka
19. čer 2008

a na Kanáry bych taky ráda 😵 😵

schwarzovka
19. čer 2008

letěla bych....akorát nevím, jak by to zvládl...ale co jsem četla, tak to děti zvládaj v pohodě...ale při mém štěstí, bude určitě nervóza 😀

kulich
autor
19. čer 2008

No tak tohle řeším taky. Taky si říkám, když to zvládly ostatní, tak to zvládne taky 😉 ....doufám. sama mám nervy z lítání ☹ . Potřebujem s manželem dovolenou jako sůl, tak kdyby nebyl nemocný, tak by jsme chtěly vyjet. Tak ty už máš staršího, tak už to máš lepsí. Už přikrmuješ?

schwarzovka
19. čer 2008

kulich ještě ne, jsme plně kojený,tak najedem až za měsíc a něco, ale už se těším. Já mám taky strach z lítání, tak aby se to nepřeneslo na malýho...no uvidíme 😅

adriana1
20. čer 2008

Ahoj, zapíšou mi Natálku do pasu v kterým koliv městě nebo musím jen v místě trvalého bydliště?

petraluk
20. čer 2008

Adriana myslim, že všude, ale jistě to nevim. Pokud by si chtěla malýmu udělat vlastní pas, tak to jen v místě bydliště, to jistě vim 😉

adriana1
20. čer 2008

petraluk: díky

gabinaf
20. čer 2008

Schwarzovka: my jsme s malým letěli v 5 měsících do Anglie, bylo to bez problému, ale Anglie není v Šengenu, takže pozor na tu občanku, musíš mít pas, nevím jak pro prcka, ale zkus třeba cinknout na ambasádu

kaczustu
1. zář 2010

ahoj, nevite jak je to s cestonim dokladem nyni? laure je 7mesicu a chtela bych za cca 20letet na rhodos...
koukala jsem, ze muj pas propadl, takze si musim nechat novy a pry kdyz je to rychlopas, tak mi tam dite nezapisou...
nevite nekdo? a udelaj mi ten pas vsude nebo jen ve kraji meho trvaleho bydliste?