Potřebuje mimčo pas na cestování po Evropě?

kulich
19. čer 2008

Holky, potřebuje mimčo pas na cestování po Evropě? 🙂

marooshka
1. zář 2010

kaczustu: to nevím jak je to u rychlopasu, je to teď docela složitý. Možná bys mohla nechat udělat rychlopas i pro malou. Ale to zas potřebuješ potvrzení o občanství pro ni. to je taky docela na dlouhý lokte. A pas si myslím ti udělaj jen v místě bydliště. ale nevím to jistě.

shaula
1. zář 2010

@kaczustu Kdo říkal, že ti dítě do rychlopasu nezapíšou? Nemám s tím sice zkušenost, ale podle mě by to neměl být žádný problém. Ani na stránkách MVČR se nic nepíše, že by do rychlopasu děti nezapisovali... (ale je fakt, že jsem to nečetla úplně celé h 😅 ) ttp://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady.aspx?q=Y2hudW...

Výňatek z části "Jak a kam se obrátit" u rychlopasu: "žádost lze podat u těchto úřadů mimo místo trvalého pobytu občana nebo u kteréhokoliv matričního úřadu"

Snad ti to pomůže 😉 PS: krásnou dovolenou, hned bych taky někam jela... 😎

kaczustu
1. zář 2010

@shaula moc dekuju 🙂 ja jsem hledala a hledala, ale pouze jsem se docetla, ze na jeji pas potrebuju potvrzeni z phy, ze je to moje dite, pak jet na kladno, aby overili to co napsali v te pze a pak mi to muzou zacit vyrizovat...

jsem zvedava, jak dovcu zvladneme 🙂

shaula
1. zář 2010

@kaczustu Tý jo, to by mě nenapadlo, že to může být tak složité... Já jsem sice žádala u svého místně příslušného úřadu a nešlo o rychlopas, ale stačily rodné listy (pokud si správně pamatuju...) Koukám, že jsem ten odkaz špatně vložila - dávám znovu:
http://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady.aspx?q...

kaczustu
1. zář 2010

zitra to jedu osobne proverit, necham si svuj pas a do nej ji napsat, pak sem dam poznatky 🙂

snad to bude brano jako zadost na muj pas a jeji rodny list, drz palec 🙂

pejtho
11. bře 2012

Ahojky, potřebovala bych akutně poradit co se týče cestovního pasu pro mimčo.
Dceři je 8 měsíců a za 10dní se chystáme do Rakouska na hory. No a samozřejmě jsem úplně zapomněla, že by malá měla mít nějaký pas nebo být zapsána u mě.
Nevím, jestli podle nové vyhlášky stačí, aby byla zapsána u mě v pasu, nebo jestli musí mít svůj vlastní. Myslíte, že ho stihnout vystavit za tak krátkou dobu? Moc díky za rady 🙂

ckei
11. bře 2012

@pejtho mimčo musí mít vlastní pas, dle novely, viz. tento článek http://zpravy.idnes.cz/dite-lze-do-pasu-zapsat-...
Obávám se, že tento první pas do deseti dní určitě nevyřídíte.

yellowbanna
11. bře 2012

@pejtho mimco uz musi mit od letos svuj vlastni pas, pokud jsi ho nemela zapsane ve svem uz pred cervencem 2011 a to jsi nemela ☹
Podle info z MVCR je nejkratsi lhuta pro vydani pasu 15 dni...okopirovala jsem ti to primo ze stranek ministerstva... takze do deseti dnu to asi nezvladnete...muzes se zkusit zeptat, ale pochybuju...bohuzel

Podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 444/2009 a podle zákona č. 197/2010 Sb., skončilo dnem 1. července 2011 zapisování dětí do cestovních dokladů rodičů. Provedené zápisy dětí v cestovních dokladech rodičů jsou platné pouze do 26. června 2012, po tomto datu budou moci děti cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Toto opatření se týká i zápisu dětí provedených do občanských průkazů rodičů. Skončením platnosti zápisu dětí v cestovních dokladech rodičů však nekončí platnost cestovních dokladů rodičů.

Cestovní pas bez strojově čitelných údajů a bez nosiče dat s biometrickými údaji se vydává

žádá-li občan o vydání cestovního pasu v kratší lhůtě než 30 dnů, nebo žádá-li o vydání cestovního pasu na zastupitelském úřadě ve lhůtě kratší než 120 dnů; v těchto případech se cestovní pas vydává s dobou platnosti na 6 měsíců
cestovní pas bez strojově čitelných údajů a bez nosiče dat s biometrickými údaji se vydává ve lhůtě do 15 dnů je-li žádost podána na zastupitelském úřadě, ve lhůtě do 60 dnů
dobu platnosti tohoto cestovního pasu nelze prodloužit

pejtho
12. bře 2012

@ckei
@yellowbanna
Holky díky moc, pomohlo mi to.
Hned jsem si zavolala k nám na úřad a prý mi za 1000Kč vystaví rychlo pas, který bude za pár dní hotový. Tak jsem se uklidnila-dovolená zachráněna 🙂

yellowbanna
12. bře 2012

@pejtho tak to jsem rada 🙂 Uzijte si dovolenou!! 🙂

ckei
12. bře 2012

@pejtho tak to je super, to u nás by tak vstřícní nebyli, ti mají pořád s něčím nějaký problém 😀 Krásnou dovolenou přeji!

pejtho
16. bře 2012

Tak holky, jen pro ty, co budou mít podobný problém 🙂 Pas mi na uřadě vystavili na počkání-cca 1 hodinku. Musela jsem nechat malou vyfotit a donést jim tam 2ks fotek, rodný list a svůj OP. Vystavení mě sice stálo 1000Kč, ale jak jsem psala-dovolená zachráněna 🙂
Platnost pasu je půl roku, takže naštěstí stihneme ještě na ten samý pas dovču v Řecku.

Jinak na cestování po Evropě prý stačí dětská občanka s platností půl roku a stojí 50Kč...jen to vyřízení trvá asi 14dní - měsíc, což my bychom nestihli 🙂

hhranolka
18. črc 2012

Holky, co se muze stat, kdyz pas mimco mit nebude - chceme na nakupy do polska...

espanola89
Odpověď byla odstraněná
Zobraz