• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Slovenka v CR

23. listopadu 2017 
Dobry den,
jsem obcan SR, v CR ziju jiz nekolik let. Jsem zamestnana v CR, pojistena v CR, rodit budu taky v CR, nicmene trvaly pobyt mam v SR.
V breznu odchazim na materskou, ale chtela bych, aby moje dite melo SR obcanstvi, a trvaly pobyt take v SR, protoze se tam planujeme za par let vratit.
Nicmene, nevim jak je to s pojistenim - to bude mit asi ceske, protoze budeme nejakou dobu zit tady, a take tady navstevovat lekare.
Prosim, mate s tim nekdo zkusenost, s uredy, jake jsou dalsi postupy a co vse je potreba zaridit v CR ale i v SR?
Moc dekuji za kazdou radu!
21. lis ve 23:00  •  čeká miminko, termín má v dubnu 2018 (22. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ak porodis v CR , dieta dostane cesky RL. Ak ste obaja Slovaci, dieta bude slovenskym obcanom. Vybavite mu slovensky rodny list bud na ambasade alebo priamo na SR.Takisto pas bude mat slovensky. Poistenie bude mat ceske, kedze zijete v CR a lekarov budete navstevovat v CR. Ak je tvoj partner Cech, dieta bude mat aj ceske obcianstvo, teda aj cesky pas. Ak by Ta este cokolvek zaujimalo,kludne sa pytaj.
22. lis ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dakujem pekne:slight_smile: som prave slovenska a manzel cech. Chapem to spravne ze dieta ma dvojite obcianstvo?
Je mozne mu zriadit len cisti slovenske?

Dakujem velmi pekne
23. lis v 15:11  •  čeká miminko, termín má v dubnu 2018 (22. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bude mat dvojite, myslim,ze az v dospelosti sa moze rozhodnut pre jedno
23. lis ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek