Syn bude mít mé příjmení. Musíme před porodem na matriku?

wendulka25
11. kvě 2012

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak je to s matrikou před porodem? S přítelem svoji nejsme, chceme at je psaný jako otec ale malý bude mít příjmení po mě. Slyšela jsem že je pořeba ještě před porodem jít na matriku. Poradí mi někdo jak to je?

gable
11. kvě 2012

já jsem se na to byla informovat minulý týden, máme přijít s partnerem, rodnými listy a občankami a paní na matrice si s náma poradí 🙂

aguaverde
11. kvě 2012

Pokud nejste svoji, skočíte na matriku dát čestné prohlášení že otcem dítěte je přítel, a na jakém příjmení jste se shodli a je to. S papírem pak jak půjdeš rodit 😉
jo a jak píše gable stačí dojít jen s občankami a RL a oni už Vám ten papír dají a poradí co a jak

evulinkab
11. kvě 2012

Muj syn má také me přijmeni, v nemocnici normálne reknes, jak se bude jmenovat-alespon já pred porodem na matrice nebyla, proste jsem jim rekla, že se bude jmenovat po me..No a pak po porodu jak jsme byli vyřizovat rodný list, tak nám tam dala paní papír, kde tatínek podepsal papír, že je otcem dítete a že jsme se dohodli na tom a tom přijmeni.

paolin
11. kvě 2012

Taky jsme byli před porodem na matrice. Pak jsem jen šupla v porodnici papír a bylo 🙂