Trvalé bydliště prcka když nemáme skolaudované. Kam?

mystique
8. črc 2009

Ahojky, potřebovala bych poradit. Mám takovou zapeklitou situaci. Jsem od roku 2003 rozvedená, ale mam stale trvale bydliste u bývalého manžela, protože to mam ve smlouve dokud si nenajdu adekvatni bydliste. Což neni pronajem apd, ale jen vlastní bydlení. Ted bydlim se soucasným partnerem zatím v nezkolaudovanem domě, takže zde nemůžu mít trvalé bydliště ani já ani dítě, které čekáme. Samozřejmě bývalý manžel nesouhlasí, abych do jeho bytu hlasila další dítě, které s ním nemá nic společného a ma už vlastní rodinu. Jde mu hlavně o poplatky za odpady, služby apd. Klidně bych mu je zaplatila, ale s tim stejně nesouhlasí. Kolaudace proběhne nejdřív v 12/2009.
Takže jak to vyřešit s trvalým bydlištěm pro prcka ? Děkuji za rady.

janana
8. črc 2009

co tvoji rodiče? Můžeš ho zatím přihlásit třeba k nim.

pumpicka
8. črc 2009

POKUD to nepujde u rodiču mužeš na městskym uřadu tak to ma i moje sestra a pak jak bude kolaudačka tak ho na městě zrušiš

smilers
8. črc 2009

mystique dite ma automaticky po porodu TP kde matka, takze tvuj byvaly manzel s tim nic nenadela, leda by pozadal o zruseni TP a nebo ty se prihlasila zaroven s ditetem k jinemu TP, aspon tak to byvalo

pumpicka na MU se nemuzes jen tak prihlasit, na to pozor! Na MU jsou jen lide, kteri maji zruseny TP

smilers
8. črc 2009

mystique az bude met kolaudaci, tak prijdete na MU s kupni smlouvou, ktera musi mit razitko s pravni moci, ze to proslo katastrem , a nebo vypis z katastru nemovitosti, kde je dum veden k bydleni, samo to zase musi byt original, pokud bude ve vypisu veden jako majitel tvuj pritel, tak on ti a tvemu diteti bude davat souhlas k trvalemu pobytu, tzn. pokud to bude v jinem okrese nez dosud mate TP tak sebou RL ditete a RL tvuj, s tim, ze dojdtete na MU, kde predlozite potrebne dokumenty, tzn. kupni smlouvu s pravni moci z katastru a nebo vypis z katastru na bytovou jednotku, tvuj RL a RL ditete, obcanky a pro tebe 50kc, aspon tak to byvalo, pokud se chces s nekym poradit, tak toto je lepsi resit primo na mestskem urade, kde se setkavaji s takovejma situacema, ale urcite neexistuje , aby ses prihlasila na urad jen tak, jak uz jsem psala, TP by si na urade mela jen v pripade, ze by jsi mela zruseny TP

markettka
10. lis 2009

Ahojky,
nevíte co vše je potřeba zařídit / oběhat po změně trvalého bydliště? Jaké doklady je třeba vyměnit?

Napadá mě jen:

-zajít do banky

-požádat o nový občanský průkaz, řidičák (pas teď asi řešit nebudu)

-platba za odpad

Díky

marecek4
10. lis 2009

misti,mimi bude mít automaticky to samý bydliště co ty,pokud by jsi ty byla hlášená na úřadě,tak počítej se sociálkou a kojeňákem a samotný mimi ti tam nepřihlásí,ale na sociálce ti to poví,co můžeš dělat,ale koukám že malá má už tři měsíce tak je tam už stejně přihlášená a s poplatkama to nebude tak horký,mě se ještě neozvali a to jsem tam i byla a pán bydlí kousek od nás tak ví že máme prcka a nic-v nejhorším ať ti to vyčíslí a strčíš BM koruny-proti potvrzení,aby nevyčítal

markettko,ještě doktoři,ověřit na z.pojišťovně,v zaměstnání,sipo-to se dá převést a číslo zůstává,telefon pokud máš paušál a dál mě nic nenapadá

hanka.
23. lis 2009

Při narození dítěte se někde uvádí jeho trvalé bydliště?? mám trvalé bydliště pořád u rodičů, ale žiji s přítelem na jiné adrese. na ni má trvalé bydliště přítel....myslela jsem, že se nikde trvalé bydliště mimča neuvádí.....

helcenka
24. lis 2009

Dítě má po narození automaticky trvalé bydliště stejné jako matka. ☹
Markettka,
nezapomeň na zdravotní pojišťovnu a lékaře. Ale ta pojišťovna je důležitá. A také všechny pojistky, smlouvy, úvěry a také v práci. 😉

alisek
6. dub 2010

Ahoj, řeším podobný případ a všude se píše že dítě musí mít stejné trvalé bydliště jako matka, nicméně jsem si to ověřila na matrice a není to úplně pravda, automaticky se sice zapisuje trvalé bydliště matky narozeného dítěte ale pokud uvedete ve formuláři trvalou adresu otce, tak bude platit, formulář musí být podepsán jak matkou tak i otcem, že s tím souhlasí.

petua
3. kvě 2010

Ahoj holky, nevíte některá jak je to s tím, když rodiče dítěte žijou odděleně? Když si si oba změní trvalé bydliště, kde ho bude mít prcek? Musí si matka zažádat o změnu trvalýho bydliště prcka zvlášť a potřebuje k tomu nějakej souhlas otce, nemáte někdo zkušenost?

dajna11
3. kvě 2010

dieťatko má automaticky trvalé tam kde ho má matka.

k.ate
9. kvě 2010

petua - my jsme se teď stěhovali a měnili jsme trvalý bydliště. K občance s ustřiženým rohem jsme dostali takovej ten žlutej papírek, kde bylo napsaný, že jsme měnili trvalý bydliště... Mrně psali jen na ten žlutej papír ke mně, manža měl smůlu 😀 Takže myslim, že prcka (pokud bude žít s mámou) automaticky napíšou trvalým bydlištěm k mámě... 😕

weri1
2. čer 2010

jo jo trvalé bydliště podle matky

renush
3. čer 2010

tak to je super, přitel je holanďan, žijeme v Praze, ale dítě bude mít trvalé bydliště v Karviné, protože takové mám v občance. No, je to tak, ale sranda to je :D