Úprava jména Julie na Jůlie

pajkamilo
6. čer 2016

Dobrý den, prosím o radu a pomoc. Narodila se nám dcera a chceme ji dát jméno Jůlie. V kalendáři je Julie nebo Júlia ze Slovenštiny.
Mluvila jsem s Dr. Knoppovou a Ústavem pro jazyk český a oba mi tento tvar zamítli z důvodu vývoje jazyka. Nechápu jaké patvary jmen se schvalují a my za ů s kroužkem chceme zaplatit a nee? prosím nemáte někdo zkušenost s podobnou věcí? Moc děkujeme za cokoliv! Pavla

holubice.petra
6. čer 2016

No pokud ti to neschvalili tak to asi nepujde...promin ale to jsou teda starosti 🙂 nehlede na to tohle sis mela zarizovat a zjistovat uz pred porodem...jinak gratuluji k holcicce a preji zdravi cele rodince! 🙂

slunea
6. čer 2016

Podle těchto stránek několik Jůlií existuje...
http://www.nasejmena.cz/nj/cetnost.php?id=53252...

andreaandrejka
6. čer 2016

Nějak nechápu, proč řešíte jméno až po narození holčičky. A proč to komplikovat? Jestliže vám řekli, že to nejde, tak to nejde a dala bych normálně Julie 🙂 Stejně na ní budete volat JŮlie 🙂

terry1512
6. čer 2016

Taky mám doma Julinku a popravdě mě ani nenapadlo že bych uvažovala nad ů s kroužkem.U nás se jméno sice vyskytuje ale řekla bych že bude původně dávane na Slovensku.Zrejme se pak dotyčná přestěhovala.Pokzd ti napsaly ze to nejde tak to neřeš dejte Julie stejně ji každý bude říkat vlastně dlouze Jůlie.

linolla
6. čer 2016

Proč tak chcete ten kroužek nad u? Julie bez kroužku je rozhodně lepší, neřešte nepodstatné, užívejte si rodiny.

jasekd
6. čer 2016

Myslela jsem si, ze pokud jmeno prokazatelne existuje, coz toto evidentne podle te statistiky ano, meli by ho uznat. V dobe, kdy ceskym detem lze davat jmena jako Jessica, Vanessa apod., bych tady neargumentovala tim, ze to je slovensky tvar 😝 Ale kde to jeste resit, kdyz to pres Knappovou neproslo, nevim. Protoze o te statistice, ze jmeno existuje, urcite vedi.
Musim se smat, opet klasika, clovek polozi konkretni dotaz a dostane akorat dalsi otazku, proc resi tyto blbosti... Asi to pro tazatelku blbost neni, kdyz to resi. Treba se tak jmenovala babicka, nej kamaradka, oblibena postava, co my vime. Pojmenovat dite az po nekolik dni po porodu tez lze, tak co. A ze se nam to jmeno, ev. jeho jina varianta, nelibi, zakladatelku nezajima.

prostejina
6. čer 2016

Stejně ji všichni budou jůlinko a je jedno, jestli ma dlouhý nebo krátký u. Buďte rádi, ze je zdravá.

racerunner
6. čer 2016

Já myslela, že v kalendáři v ČR je právě ta Jůlie a ejhle. U nás na porodnici normálně prochází jména jako Jesika, Majk, tak jak píšu. Přijde mi fakt zvláštní, že to neschválili. Vždyť zásadním pravidlem je, že pokud již v minulosti takovou formu jména v ČR někdo nosil, mělo by být uznáno a jak píšou holky výše - ve statistikách zaneseno v tomto tvaru je. Děvčata, jen malá poznámka, tazatelka chce poradit jak docílit uznání jména, neptala se, zda ů má řešit či ne a už vůbec nestála o Váš odborný psychologický posudek na svou osobu. Zkuste odpovídat k věci, ať se to tady nespamuje 🙂

slunickova123
6. čer 2016

Jsem sama Julie a kdyz me nekdo napise s krouzkem nad u, tak me to stve. Je to takovy divny....nechte Julinku Julinkou, bude ji lip;)

leontyna83
15. črc 2017

Ahoj,já zase celý život ziju v domnění, že správně je jméno psáno s kroužkem.Dcera si pro svou nenarozenou sestřičku vybrala jméno Julinka. S manželem se nám také libi a oba jsme se shodli, že bychom ji chtěli psanou krátce...a ono je to vlastně správně, že? Julie! Tak jen doufám, že nám tam někdo ten kroužek nenacpe 😉😃

terry1512
15. črc 2017

@leontyna83 Nenacpe.Správně je to opravdu Julie. Mám doma jednu 3letou a zatím jsem se nesetkala stím že by někde byla psaná s kroužkem 🙂

leontyna83
15. črc 2017

@terry1512 Díky, to jste mi udělala radost 😉😊

kotty
15. črc 2017

My máme doma Julii, a opravdu jí většina lidí píše i volá jako Jůlie. Jinak jsem se setkala jen s tvarem Julie. Doma voláme Juju ( klidně i Žužu 🙂 , Jůjo. Jůjino....no na to , že jsem si nejprve neuměla domácí tvary jména představit, tak jsme toho vymysleli :D A tatínek ji řiká Julánku :D