Určení jména před porodem, můžeme ho v porodnici změnit?

zlatickamoje
30. bře 2013

maminky prosim potrebuji poradit na matrice po nas uz i chtely jmeno ale nejsme 100% rozhodnuty na papire mame JAN ale přemýšlíme na TADEÁŠEM NEBO JAN TADEÁŠ RULF. a nevite za jakych podminek muzeme dat 2 jmena a zda muzeme jeste jmeno zmenit v porodnici nebo to budem muset zmenit na matrice jako prijmeni dekuji

hradkovka
31. bře 2013

Pracuji na porodním sále,a u nás to kolikrát maminky také po porodu změnily,nebo ještě neměli jméno a až své miminko uviděli tak mu jméno teprve dali a pak matrikářka za nimi přišla a vše si urovnali,takže by to jít mělo🙂

anetka1701
31. bře 2013

Upřímně jsem rozhodnutá žádný papír se jménem dítěte neodevzdávat před porodem... Jestli budou ty papíry o dvě hodiny dřív nebo později může bejt fakt každýmu jedno a já sice jméno pro mimčo mám, ale furt tu je šance, že si to rozmyslíme... Takže definitivní rozhodnutí padne až později...

betysek
31. bře 2013

@zlatickamoje Papír se jménem jsem odevzdávala až při přijetí do porodnice těsně před porodem. Vím, že švagrová vyplňovala papír se jménem až po porodu....Pokud chcete 2 křestní jména, tak je napíšete na papír se jmény. taky jsme měli pro případného kluka 2 jména. ....

blahova_andrea
31. bře 2013

já měla při vyplňování papírů hlavičku už pomalu venku a stejně mě nutili číst x papírů, podepisovat a vyplňovat...1000% jistota, že je to kluk a musela jsem dát i holčičí jméno...taky jsem byla rozhodnutá, že předem nic uvádět nebudu jako anetka1701, ale oni by mě snad ani bez toho nepustili na sál a v tu chvíli by to už bylo docela i jedno. změnit se to dalo ještě i pak na matrice, když jsem si šli pro rodný list.

zlatickamoje
autor
31. bře 2013

moc dekuji

jika10
31. bře 2013

My jsme papir se jmenem odevzdavali pri prijmu do porodnice, ale jeste na porodnim sale po narozeni male se nas ptali, jestli na jmenu opravdu trvame nebo ho chceme zmenit

nunacek
2. dub 2013

@zlatickamoje My jsme jméno pro dceru vybrali až po porodu, když jsme ji viděli. Předtím při sepsání porodopisu jsme řekli, že jméno uvedeme až pak a nikdo s tím žádný problém neměl.

smudlinka2019
2. dub 2013

tak mě se při sepsání porodopisu na jméno ani neptali a ani jsem při nástupu do porodnice nedávala žádný papírek se jmény.Jméno jsme řekli,až když se malý narodil 🙂

zlatickamoje
autor
2. dub 2013

koukam kazda porodka to ma vazne jiny u nas to chteji pri prijmu