Vybavovanie SK rodneho listu v Anglicku. Ako to je?

xbeebixx
4. bře 2011

Zdravim... chcem sa spytat, ako mam vybavit slovensky rodny list pre moje dieta? Zijem v Anglicku a nemozem letiet domov, aby som si ho vybavila. Vraj je to tak, ze musim ist na Slovensko podat ziadost o rodny list a potom ho poslat na ambasadu do Londyna. Tam to prelozia a az potom musim ist naspet na Slovensko a tak mi ho vydaju. Na Slovensko uz letiet nemozem. Da sa poslat splnomocnenie osobe, ktora mi tu ziadost posle? A musim to splnomocnenie dat overit tu v Anglicku? Da sa na ambasadu poslat ta ziadost alebo sa tam musi ist osobne? Prosim poradte mi presne ako to je a co mam robit. Som uz zufala ☹ Dakujem pekne za pomoc.

niccky.z
4. bře 2011

Ahojky, skus sa opytat v tychto temach kde najdes maminy zijuce v UK 🙂
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/porod-v-...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/socialny...

michelleuk
4. bře 2011

ak mas sancu tak chod rodit domou...ak nie tak budes musiet najskvor spravit malej anglicky brith certifikat poziadat potomo jeho legalizaciu tu v uk na legalizacnom urade stoji to okolo 60 libier.potom potvrdeny original zaslat na slovensko na slovensku matriku pockat si take 4 mesiace a mas rodny list....ak chces pas tak rataj este s niekolko dnovym vyletom na prijemnu slovensku anbasadu v londyne ,kde su vsetci taky neochotny ze ti v nicom nepomozu.....pozry stranku slovenska anbasada v uk.....

suik
5. bře 2011

Já nemám zkušenost s porodem v anglii a ani nejsem slovenka, ale myslím, že všude v EU je to podobné. Musíš mít nejdřív rodný list, který ti vydá porodnice - tuším že mezinárodní. Na rodný list potřebuješ apostilu, kontakty kde ti ji dají, by měla poskytnout ambasáda a to celé musíš nechat soudně přeložit a s tím dojdeš na velvyslanectví v Londýně, nebo snad ho vezmou i konzuláty a tam si osobně podáš žádost o slovenské občanství a rodný list. Ještě potřebuješ mít s sebou tuším svůj rodný list, partnerův rodný list, případně oddací list, pas nebo občanku a příslušný obnos....trvá to asi 3 měsíce. Takhle jsem to měla v německu, jo a jedna známá z anglie mi říkala, že na velv. se musíš objednat, a je tam nějaká čekací lhůta.

snad se ti ozve někdo ze slovenska kdo má přímou zkušenost, nebo zavolej na velvyslanectví.

radkayeboah
5. bře 2011

Ja jsem to ted nedavno resila a mam par kamaradek slovenek, ktere tim vsim taky prosli...Tvoje dite je novorozene? U vas na ambasade je to jednodussi nez u nas. Jen si tam zajdes a vypises hruzu papiru (zadost o slovensky rodny list a take zapsani do specialni matriky) to trva asi tak 2 az 3 mesice no a jak to dojde tak musis zpet na ambasadu a tam zazadat o pas. Ja (i ty moje kamaradky) jsme udelali jen ten prvni krok jen to zapsani do spec. matriky a rodny list nechala jsem si to poslat domu a jak to doslo jsem si nechala pres ambasadu vyridit nahradni cestovni doklad na cestu do Ceska(u vas je to stejne) no a pak jak uz si doma tak to trva asi 10dni a meli sme pas doma!
Nevim proc je to tak slozie,ale jestli nemas v planu letet do Slovenska tak nech slovenskou ambasadu ta ti vsechno vyridi...Jestli potrebujes vic poradit tak pres IP... 😀 😀