Zapis dítěte do pasu nebo občanky. Výjezd do zahraničí

mapris
24. led 2007

Mám skoro tříměsíční dceru, manžel pochází ze slovenska. Někdy na jaře bychom chtěli udělat první cestu k manželovým rodičům .. ALE ... Pravděpodobně musím nechat zapsat malou buď do občanky, nebo do pasu. Máte s tím někdo zkušenosti?? Jedná se o tento rok, pak nebudou občanky a pasy na hranicích potřeba .. Poraďte prosím....

mmmk
24. led 2007

Mapris, myslim, ze tedka je to tak, ze mala musi mit svuj pas. Uz s temi biometrickymi udaji nebo mozna a plati to rok. Od 2007 se nezapisuje do pasu rodicu.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
musko
25. led 2007

Ahoj mapris!
My sme to s tým pasom stihli len tak tak, aby bol malý zapísaný v mužovom pase - on je z ČR a ja som SR. V ČR už musí mať mimi svoj. Ale, možete to vyriešiť tak, že manžel, ako občan SR si može dať na Slivensku vpísať malého do svojho pasu a ste v pohode. Vačšina štátov v Európe nevyžaduje - myslím do 5 rokov - vlastný pas u doeťatka. K tomu zápisu stačí rodný list - ale slovenský, aj tosa dá vybaviť pomerne rýchlo. Ak chceš, napíšem Ti IP - daj. vedieť.

snehurka.janinka
25. led 2007

od 1.9.06 je nový zákon,každé dítě musí mít svůj vlastní pas.Stojí jen 50 kč a platí pouze 1 rok.Pak musíš pas zase udělat nový. 🙂

dludli
25. led 2007

hele a jak to pusobi proti obchodu s detmi? Preci kdyz je dite zapsane v pase u tatky nebo mamky tak k tomu aby ho nekdo prevez potrebuje tim padem jednoho z rodicu ne? Takle stipne ditko i s pasem s kdo mu co dokaze? 😕 Nevite o tom neco vic?

mapris
autor
25. led 2007

holky,
díky za odpověďi, asi to fakt vidím na ten nový pas :o(

alenahabibi
25. led 2007

Bohužel, podle nového zákona (poslanci si myslí, že tím ochrání děti) musí mít mimi svůj pas. Taky jsem ho musela nechat udělat mé 3 měsíční dceři, abychom mohli za tátou. Je potřeba 2 fotky mimina, osvědčení o státním občanství (to vydává okresní úřad) a 50 Kč. Pas je platný na rok. Vyřízení trvá asi týden.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
alenahabibi
25. led 2007

Já žiju většinu roku v Německu, a tam takové nesmysly s pasy neplatí.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
alenahabibi
25. led 2007

Já to v Německu zjišťovala, a dítě pokud cestuje po EU nejen po Schenghenu, potřebuje pouze něco jako dětskou občanku ale bez fotky, a jestli se nepletu tak do 10 let. A dítě do 3 let může na tuto občanku bez fotky i mimo EU. alespoň tak jsem to pochopila.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
alenahabibi
25. led 2007

no, to bude v květnu rok. Jinak dětské občanky (kinderausweis) jsou opravdu asi jenom specialita Německa.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
alenahabibi
25. led 2007

je to možné, já tam byla naposledy v srpnu, pak už mě pan doktor nepustil.
Ale už se těším až zase pojedu.

mapris
autor
26. led 2007

alenahabibi,
ty jo, to je zajímavý, ale ještě, že to je jen na rok, pak už to po Shengenu nebude potřeba.

simona.w,
Svůj pas? Platný na 5 let a do 16ti? Proboha, vždyť to dítě se mění 😒

siwama
27. led 2007

Ahoj Mapris, mám dceru 2 měsíce, manžel je Polák, a dceři jsme museli nechat udělat vlastní pas. Je to kravina, ale je to tak, Platí jen rok, stojí 50,-, a musíš mít 2 fotky, miminko se musí tvářit neutrálně!!!!!!!!§

mapris
autor
27. led 2007

siwama,
díky za odpověď. Neutrálně??? Co to je, to to mám jako miminu přikázat nebo co? 😕

kitka123
1. únor 2007

Holky prosim vas a to musi mit ted vsechny deti v CR svuj pas, nebo kdyz ji mam zapsanou ve svem, jeste z doby kdy se to normalne delalo, tak to plati porad? Docela jsem se lekla, protoze ziju na Slovensku a malou mam zapsanou ve svem ceskem pase a jeste jsem letos v Cechach nebyla, tak aby mi pak az pojedu nedelali problemy na hranicich. Jestli to nektera vite, tak diky predem za info

gedren
1. únor 2007

holky s tema neutralnima fotkama 🙂, nemusite si je shanet, mimco vyfotej primo na urade, resp. nejen mimco, ale snad uz kazdyho...

A co teda na pas potrebuju, musim nejdriv na urad pro to lejstro, ze mimco ma statni obcanstvi? A kam, na matriku jeho narozeni, nebo tam, kde ja trvale bydlim? (Dite je narozeno na jine Praze nez bydlim.) Diky

smilers
1. únor 2007

Ahojky vsem, s ditetem zapsanym v OP pres hranice neprojedete,dite musi met svuj pas,k vyrizeni je potreba met 2 foto ditete,rodny list ditete,oddaci list nebo rodny list jednoho z rodicu, pokud je to prvni pas musi byt i osvedceni o obcanstvi(vyrizuje krajska matrika), a vyplnenou zadost o CP,pas je platny na rok z duvodu meneni podoby ditete a plati se 50kc,za to osvedceni se me zda 100kc,k vyrizeni mus4 byt i OP jednoho z rodicu..Cestovat s ditetem zapsanym v pase muzete,pokud je to pas,co ma vinovou barvu,ne starsi zeleny tip,avsak ne vsechny zeme pousti,proto je dobre se informovat na prislusnem velvyslanectvi, jinak to foceni na uradech nevim,ale klasicky pas se dela tak,ze zadost je v PC,tu vyplni pracovnik,vyfoti si vas primo do Pc vytiskne a vy jen podepisete,zadne foto vam do ruky nedaji..Tot co tak vim,ale je lepsi se primo informovat v miste bydliste,co a jak ohledne pasu..Tak ahoj

mapris
autor
1. únor 2007

Podívejte se sem, o tom je tu všechno napsaný.

http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cislocl...

kocurek
2. únor 2007

Ahoj holky, takk dle nove vyhlasky je treba pas pro dite, i kdyz je mladsi jednoho mesice. Ale je to v pohode, staci zajit na matriku, kde vam daji veskere doklady potrebne pro pas+si vyfotite malinke a do mesice pas je hotov. Mam to zjisteno, jelikoz ja budu v 2. mesici miminka taky odjizdet pryc. 🙂

mapris
autor
2. únor 2007

kocurek,
díky, já už si byla pro formulář a během příštího týdne to půjdu asi vyřídit.

tina_
6. bře 2009

Ahojte, takze ak tomu dobre rozumiem, ak cestujem zo SK do Ciech, tak mi staci len zapisat dieta do pasu? Treba k tomu len rodny list, alebo este cosi? Vybavi sa to na pockanie?
Vdaka

espanola89
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sooplik
28. čer 2016

@simona.w dobry den chci se zeptat jeto vse nahonem v patek nebo v nedeli mame jet do chorvatska a nemuzeme se domluvit zda musi mit deti sve pasy kazdy nam rika neco jinyho tak potrebuji radu 5 a 3 roky deti musi mit svuj pas?a myslite ze nam udelaji rychlo pas zaty tri dny a nakolik by nas to asi vyslo penez?

blecha94
28. čer 2016

@sooplik Ano, musí mít pasy. Rychlopas se vystavuje do 6 dní a stojí 2 000 pro dítě mladší 15 let. Jen teda pochybuji, že vám do pátku pasy stihnou vystavit...