Zapsání dítěte do OP. Jaký doklad je třeba?

rova
13. únor 2008

Podařilo se mi ztratit občanku, takže když už si budu zařizovat novou, ráda bych si tam dcerku zapsala. Jelikož má příjmení po příteli, třeba se mi to bude někdy hodit. Nevíte náhodou jestli to lze zapsat bez nějakého dokladu, nebo je nutné osvědčení o občanství, nebo něco jiného? Děkuju moc!

tiki
13. únor 2008

Ja mam za to, ze je k tomu treba jen rodny list...

lul
13. únor 2008

daju sa na SK zapisat deti do OP? co ja viem, tak nie...

rova
autor
13. únor 2008

lul: Tak to já netuším. Mě to napadlo díky kámošce - její dítko má také jiné příjmení a já si říkala, že se to opravdu hodí..kdyby mi někdy nevěřili, že je moje.. 😀

sharlotta
13. únor 2008

Lul, ani ja o tom neviem. Este som sa s takym niecim nestretla. 😕

nikka.vo
13. únor 2008

Ahoj,já si dneska měnilla občanku a všimla jsem si jen kolonky - prosím o zapsání nepovinných údajů a bylo tam jen zapsání manžela/manželky , partnera/parnerky 😕 a titulu, ale o dítěti ani slovo 😒

koukni sem -neni to tam http://www.formulare-ke-stazeni.cz/formular-zad... 😕

Taky bych si syna jinak nechala zapsat... 😉

nikka.vo
13. únor 2008

rova, když ti nikdo nebude věřit, tak jedině RL... ale kamkoliv jdeš , třeba na úřady řešit něco skrzeva dítě, tak chtějí vždy RL a pokud jde o školu a školku, tak tam seš jako matka vedená, tak se nemusíš bát, že by ti jednou dítě nechtěli vydat 😀

i já mám jiné jméno než syn ...

kristynaw
13. únor 2008

tak me ted tatka poslal zadost a je tam i dite,jenze je tam rodny cislo a ja nevim,co tam napsat,protoze mala se narodila tady v USA...

rova
autor
13. únor 2008

nikka.vo: Tož asi si tam zítra zavolám, abych to zjistila a nemátla vás tu 🙂 Ale ta kámoška tam má zapsaného jak manžela, tak syna, takže to snad jde.. 😒

nikka.vo
13. únor 2008

tak to jsem z toho jelen, kristi 😕

nikka.vo
13. únor 2008

aha, tak to asi jde... ale sem v tom případě slepá a i na tom formuláři na netu jsem to neviděla 😅

androna
13. únor 2008

do ceskej obcanky sa da zapisat dieta i manzel,do slovenskej sa neda.

nikka.vo
13. únor 2008

jooooo, už to vidim.... já to přitom taky vyplňovala, ale ještě jsme měnili trvalé bydliště, tak sem nevěděla v kterým formuláři to bylo. Takže jo, jde to, u nás chtěla vidět jen RL, ale měla tam nějaký problém, tak mi přišlo, že ho chce vidět jen kvůli tomu problému, co jí tam vzniknul. Ale vem ho sebou. Jinak nic.

natalien
13. únor 2008

Ahojky, tak mě doklady ukradly ( 😢 ) a byla jsem nucena si nechat udělat nové a už jsem si tam Nell nechala zapsat, ve formuláři to bylo tuším někde tam kam jsem zapisovala manžela. Dítě se ověřují jen z RL, jak napsala Nikka. Ten fakt stačí.

draga
13. únor 2008

já si Dalíčka nehcala zapsat bo jsem měnila trvalé bydliště...a manžela jsem zapisovala hned po svatbě...takže někde to tam je určitě 😀 teda v ČR

nikka.vo
13. únor 2008

No joooo, jsem slepááá a taky blbááá. 😀 Je to teprve pár hodin, kdy sem na tom úřadě byla a už si pamatuju prd 😅 😔

kristynaw
13. únor 2008

je to ma druhe strane🙂

tiki
13. únor 2008

Holky, já Zdíšu v obcance mam normalne zapsanou. Zrovna jsme menili bydliste, tak jsem si ji tam pritom rovnou dala zapsat. A fakt myslim, ze ten rodnej list stacil.

bramburka
13. únor 2008

kdyz budem cestovat je to asi nutný, ne?

Pas uz není potřeba nebo porad je i pro mimina?

chaluska
13. únor 2008

Dítě se zapisuje do kolonky nepovinných údajů, mám tam manžela i dítě. Jezdíme do Německa a nemám problém. Stačí rodný list pro zapsání. 😉

apricots
14. únor 2008

No tak já jiný jméno vyřeším svatbou 😀 ale chtěla bych změnit jak jméno, tak trvalý bydliště najednou, nevíte jesi to jde?

natalien
14. únor 2008

Aprocots, jj, jde, to - až si půjdeš měnit OP, tak stačí sebou jen oddací list (kvůli jménu a změny stavu a popř. zapsání manžela), pak si vem rodný list mimi kvůli zapsání mimi a ještě se musí dojít na evidenci obyvatelstva. Tam jsem já dokládala výpis z katastru, aby mi uznali trvalé bydliště ve vlastním bytě. 😉

nikka.vo
14. únor 2008

Tak já si včera měnila taky obojí - trvalé bydliště i OP - všechno v jednom okýnku u stejné paní. Stačí ,jak říká Nat, výpis z katasrtu, nebo nájemní smlouvu atd, RL dítěte a všechno (oba formuláře) jí to tam šoupneš naráz. Teda pokud to dělají na stejném místě jako u nás 😉

nikka.vo
14. únor 2008

jo a já třeba na žádou evideni obyvatel nemusela 😕

natalien
14. únor 2008

já tam byla proto, že mě tam poslali z OP kvůli papírům z katastru, ale bylo to jen o okýnko vedle 😉

honey.nka
27. únor 2008

Prosím Vás, chtěla jsem se zeptat, jestli má můj bývalý přítel nárok si nechat zapsat dceru do občanského průkazu, ikdyž nebydlí ve společné domácnosti a ani se nepodílí na její výchově...jestli máte někdo zkušenost,tak prosím poraďte...

misakri
27. únor 2008

honey, nemám s tímhle zkušenosti, ale asi má, když je to i jeho dcera ( myslím tím, že ho má uvedeného v RL ).. ale na druhou stranu ji nemá v péči, nepodílí se na výchově, tak bych spíš řekla, že ne.. ale tohle je fakt dilema, nejlíp uděláš, když si zavoláš nebo zajdeš na MěÚ, tam by ti to měli říct, popř. by to měl vědět právník se speci. na rodinné právo.. 😉 🙂

honey.nka
27. únor 2008

Děkuju za odpověď. Někde se na to určitě poptám. Chce po mě,ať mu k tomu zapsání půjčím rodný list, ale mám obavu, aby ho něják nezneužil....

kacka.va
27. únor 2008

honey: tak běž na úřad s ním a je to, ne?

zuzik03
27. únor 2008

honey, pokud je uvedený v rodném listu jako otec, tak taky myslím, že má nárok ji mít u sebe v OP.