Změna trvalého bydliště, musím to ohlásit na ÚP? Beru RP

dundee88
6. zář 2016

Ahoj holky, zajímalo by mě, když jsem měnila trvalé bydliště, mám ohlašovací povinnost na ÚP, když pobírám rodičovský příspěvek? Stěhování bylo v rámci Prahy, z jedné části do jiné, tudíž už spadám pod jiný úřad. Resp.,na internetu jsem četla, že to mám nahlásit do 8mi dnů, spíš mě zajímá, když jsem to nestihla a je to už více jak 3 týdny, hrozí mi nějaká pokuta? Děkuji jestli s tím máte některá zkušenost 🙂

alevela
6. zář 2016

@dundee88 Ahoj, já nahlásila asi po 2 týdnech a úplně v pohodě. Taky jsem se stěhovala jen v rámci města. Jen bylo potřeba vyplnit nějaký formulář a kdo všechno (dítě, otec dítěte, příp. sourozenec) měnil trvalé bydliště se mnou. Toť vše 🙂

dundee88
autor
6. zář 2016

@alevela děkuji za odpověď 😉

mikalka1992
5. dub 2017

Ahoj holky prosim o radu... Přestěhovala jsme se z okresu Třebíč do okresu Žďár nad Sázavou a nedávno jsme nastoupila na mateřskou dovolenou. Termín porodu mám za 10 dní chtěla jsme se zeptat kam nahlásit změnu adresy zda stačí na úp Třebíč nebo jestli musím i na úp velké Meziříčí nebo jestli to stačí nahlásit zaměstnavateli. Děkuji za pomoc

blahova_andrea
5. dub 2017

@dundee88 pokutu nedostaneš, ale nahlásit to tam běž 😉

blahova_andrea
5. dub 2017

@mikalka1992 pokud pobíráš mateřskou, tak na úp nemusíš, tu vyplácí ossz. na úp půjdeš až vyřizovat rodičák a to už půjdeš s novým op na příslušný úřad podle svého bydliště. jinak adresu vždy nahlásit poctivě absolutně všude 😉

mikalka1992
5. dub 2017

@blahova_andrea takže to mám nahlásit i na tom ossz nebo to tam nahlásí zaměstnavatel? Právě že mi každý rádi něco jiného

alevela
5. dub 2017

Já osobně radši doporučuji nahlásit všude, maximálně ti řeknou, že to tam už mají. Než mít nějaké nepříjemnosti, žes to nenahlásila... 😉

blahova_andrea
5. dub 2017

@mikalka1992 a je pro tebe tak velký problém tam zavolat nebo napsat mail a zeptat se zda mají aktuální adresu? 😉 myslím, že lépe zbytečně, jak píšeš @alevela, než aby to někde chybělo a byly pak problémy. oni někteří zaměstnavatelé nejsou úplně důslední a vždy je lepší si to sám z kontrolovat. já si kontrolovala vždy i zdravotní pojištovnu při přechodech úp - zaměstnání. fakt hlásím vždy všude. ten klid mi za to stojí 🙂

mikalka1992
5. dub 2017

Ne neni jen sem chtela poradit co a jak protože se v tom nevyznám a nikdo nepomuze na pojišťovně už to mám vyřízené jen sem potřebovala vědět kde všude to nahlásit každopádně díky za info

blahova_andrea
6. dub 2017

@mikalka1992 změnu trvalého bydliště hlaš vždycky všude, fakt i tam, kde to třeba neukládá přímo zákon. tedy pokud chceš mít vždy vše v pořádku.