1600 km autem s 11ti měsíčním dítětem. Máte zkušenost?

anien
16. led 2012

Ahojky, chtěli bychom po letech zase na dovolenou k moři. Chystáme se do 1600km vzdáleného místa v Itálii, bude to začátkem září, kdy už tam není takové horko. Máte někdo zkušenost s cestováním s takhle starým mimčem tak daleko? A jak s takovým mimčem trávit čas na pláži? Předpokládám, že chodit ještě nebude 🙂

jop
16. led 2012

@anien ahojky, my jeli 1400km k moři v době, kdy synovi bylo 15 měsíců a bylo to v pohodě, dokonce v autě bez klimatizace 🙂 Hlavní je jet přes noc, aby vám malý spal. Trávení času na pláži - doporučuji vzít si nafukovací bazének, náš malý si v něm tak krásně hrál, že ho chodily obdivovat i ostatní maminky odrostlých dětí, které tvrdily, že tak hodné dítě dlouho neviděly (to ho neviděly doma he he 🙂). Důležitý je samozřejmě slunečník - zapíchnout nad bazének. Pro mě to byla opravdu krásná dovolená, skutečně dovolená v pravém slova smyslu 🙂 Ještě se synovi líbilo plavat na moři na nafukovacím lehátku za asistence tatínka. Taky doporučuju vzít hračky do toho bazénku, kelímky atd..

anien
autor
16. led 2012

@jop Díky za odpověď 🙂 A myslíš, že jet ve dne je velký problém? Určitě pojedeme částečně i v noci, ale spíš přes den. Manželovi se tak líp jede, větší provoz mu nevadí.

luthien.k
16. led 2012

@anien já bych se takové cesty odvážila, až bych věděla, jaký je prcek cestovatel aneb zkusila s ním předem jet někam pár hodin... A za mě určitě na noc, raději si cestu rozdělit na dva úseky. My s ročním lětěli na Madeiru, cesta i s přesunem do Mnichova, s přestupy atd. trvala skoro 12 hodin a byl to celkem horor... A to nemusel být připoutaný v autosedačce, takže já bych s velkými plány dlouho dopředu nespěchala...

paolin
16. led 2012

@anien záleží, jaké máte dítě. já bych s klukama tak daleko autem nejela ani teď 😀 jinak že by malý nechodil až tak nevadí. viz. prima tipy od jop 🙂 i pobyt na pláži taky záleží na temperamentu dítěte. v písku se ale dětem moc líbí 🙂

anien
autor
16. led 2012

@luthien.k Jojo, určitě máme v plánu nějakou testovací jízdu předtím 🙂 A jak se malému líbilo u moře?

ija1
16. led 2012

@luthien.k - urcite doporucuju zvykat zvyka zvykat........... my s malou odmalicka cestujeme, a v pohode, ve 3m byla v Nemecku, ve 2m v Polsku........ a v pohode, nakonec jsme leteli v 13m do Spanelska a pak 800km autem do Chorvatska v 15m a musim rict ze to bylo tak akorat.......... musim rict, ze kdybysme nemeli prenosny DVD tak mi asi jebne, ale je fakt ze jsme nejeli v noci, manzel to nema rad...................

luthien.k
16. led 2012

@anien na Madeiře to o moři není, tam se spíš dělají výlety, takže se nosil v Bondolinu s tátou a byl spokojenej... 🙂 Jinak jsme byli loni v srpnu v HR s pětiměsíčním a to bylo v pohodě, jak jsme jeli na noc....

zdeniii
16. led 2012

@anien určitě jeďte v noci aby to malý prospal co to jde, tohle se musí plánovat podle dítěte a ne podle manžela 😉

daee
16. led 2012

@anien my byli loni v létě v Chorvatsku, něco přes 1000km a malý to zvládl naprosto v pohodě - měl 13měs. byla to super dovolená, i když mě mnozí odrazovali, moc jsme si to užili!!
Cestu tam jsme jeli na noc, aby to prospal....vše jsme nechali jako běžný den, jen jsme ho uložili do autosedačky a vyjeli jsme.
Pravda ale je, že manžel byl potom strašně unavený, jak nespal.
Cestu zpět jsme uvízli v kolonách (nikdy více zpět v neděli 🙂 ) a čekali třeba tři hodiny na trajekt v 37stupních...☹
Ale opět to malý zvládl skvěle...
Určitě záleží, jaké máte dítě, jestli cestuje rádo nebo naopak...náš malý je v sedačce hodný, nevadí mu to. Kdy vyrazit je těžko říct....kvůli řidiči je lepší přes den, kvůli dítěti asi v noci....pokud můžete, vyhnula bych se dnům, kdy se standardně mění turnusy a na silnicích je největší provoz...

U moře jsme byli s malým chvíli dopo a chvíli odpo...podle toho jakou měl náladu. Základ je slunečník a nějaká zábava (bazének, kyblík, lopatka a spol., taky jsme ho vozili v malém nafukovacím člunu).

sona_sv
16. led 2012

Ahoj, my jsme byli loni s naším pětiměsíčním synem v Itálii, cca 1100km a musím říct, že to bylo kupodivu v pohodě...cestovat nejlépe přes noc, ale jeli jsme hodně i přes den a prostě dělali často pauzy a když se jede, tak ho nějak zabavit. Určitě se to dá zvládnout...takže já bych řekla...do toho 🙂 Na dovolené je to pak s prckem náááádherné.

zlatouch
16. led 2012

@anien my byli autem v severní Itálii s 10m Laurou, taky v září. Cesta nic moc, myslím, že mě to nadlouho odradilo od cesty autem k moři 😒 Jestli to nemáte ještě úplně naplánované, zkus se kouknout na nízkonákladové společnosti, jestli tam něco nelítá. Cenově by to nebylo o moc dražší než autem. Ono ti Michelin vypočte 10h, ale musíš dělat často pauzy, protáhnout dítě nekde na dece, tak se to dost protáhne...k tomu ještě nějaká zácpa...A řídí jen manžel? Čím víc řidičů, tím líp. Na druhou stranu, bude to horší, o rok později už byste malého těžko tak dlouho udrželi v autě 😒
A u moře? Naprostá pohoda, L seděla v písku, fascinovaně pozorovala šplouchající vodu, zvládla v poho i celodenní výlet do Benátek, toho bych se nebála. Doporučuju plážový stan, chrání i před větrem.

anien
autor
16. led 2012

@ija1 Už i u tak malého DVD? Je fakt, že náš malý je už teď hodně televizí fascinovaný 😠

anien
autor
16. led 2012

@zdeniii Já teda nevím, ale pokud nechci být další číslo v prázdninové statistice černé kroniky, tak jízdu autem raději podle manžela 🙂 Přeci jen je to cca 20hod na cestě a vyřízeného manžela za volantem riskovat nechci. Já sice řídím, ale zatím jako začátečník a na italské dálnice si moc netroufám (na ty české zatím taky ne 😎

zanet.82
16. led 2012

ahojky, my jeli do Italie - Bibione cca 900km a mala mela akorat 4mesice, cestu prospinkala uplne v pohode a more si radne uzivala i teplicka byli jsme zde zacatkem zari. Takze pokud ditko rado jezdi autem tak bych se cesty nebala.

monivo
16. led 2012

@anien my jsme byli v Itálii - Caorle (kousek od Bibione) v červnu, kdy dceři bylo 14měsíců a chodila jen za ruce. Jeli jsme přes den (manžel na noc nechtěl). A cesta až na pár výjimek byla v pohodě. Ale naše dítě cestování autem snáší dobře. Má velmi oblíbeného usínáčka zajíčka a toho měla celou dobu v ruce. Jeli jsme asi 10hod., 3x zastávka. Na pláži to byl opruz, protože jsme měli zaplacen plážový servis, takže lehátko na lehátku. A ona tam všude kolem lezla k cizím lidem. Chvilkama si hrála s bábovkama. Písek měla až v zadečku, v apartmánu jsme měli jen sprchový kout s krátkou sprchovou hadicí, takže jí ten písek umýt byl docela problém....ale možná jsem moc cíťa 😀 My jsme se tam spíš hodně procházeli, protože ležet u moře se s tak malým dítětem fakt nedá. A v moři jí za chvíli bylo zima.

weri1
16. led 2012

náš syn by to nevydržel ani teĎ v 18 měs. nerad jezdí autem

jop
16. led 2012

@anien pokud manžel nechce řídit v noci (já se mu nedivím, já taky v noci nerada řídím, naštěstí můj manžel to s litrem kávy zvládá 😀), tak doporučuju najít si nějaké přespání na půli cesty. Nedokážu si představit, že bych s naším synem takovou cestu přes den absolvovala vcelku (s malými přestávkami). Nenutila bych určitě manžela jet přes noc,když se necítí, je to fakt nebezpečné a nestojí to za to!!! Přes den bych osobně s miminem tak daleko nejela. Náš malý zvládal být v sedačce v bdělém stavu tak 2 hodiny max, pak už to bylo pro něho dost utrpení a pro nás taky. Hodně závisí, jak je (bude) váš syn zvyklý, my jezdili pravidelně 1,5 hodiny autem za babičkou a zvládal to, ale delší dobu už byl problém, pokud nespal.
Pak je taky na zvážení, jestli není lepší zvolit kratší destinaci, 1600 km je opravdu hodně. Ono je rozdíl, jestli jedeš 1000 nebo 1600km. My jeli těch 1400 km a řekla bych, že to bylo tak na hranici pro malého i pro manžela, cesta nám trvala tuším 13h (dělali jsme přestávky), z toho malý prospal tak 9h (budili jsme ho na protažení asi 2x, byl chudák celý ztuhlý). Zase jsme z těch 13h jeli i trajektem asi hodinu, takže to byl pro něj taky zážitek, začínal chodit, takže jsem ho honila po palubě, no sranda 🙂
No a jak už tu kdosi psal, tak rozhodně nejezdit ve dnech, kdy jezdí většina lidí a zájezdů. Strávit s miminem např. 5 hodin navíc v zácpě musí být opravdu peklo.

simonceli
17. led 2012

@anien Ahoj my jsme jeli 1200km, tam jsme jeli v noci a byl to děs, každá zastávka malou probudila, na hraničním přechodě se budila, na každé mýtné bráně, no hrůza. Dokonce se nám ve 2h ráno probudila a koukala na pohádky do 4h. Ikdyž jsme se střídali v řízení, tak jsme rádojeli na místo a byli jsme všichni 3 doblblí a celý den jsme prospali. Cestu zpět jsme jeli přes den, dělali běhací zastávky, zastávky na oběd a ještě jsme si udělali zajížďku 100km, aby jsme se šli podívat kolem vodopádu a cesta sice trvala dýl, ale rychleji utekla. Malá se při procházkách a zastávkách protáhla, pomazlila s náma, poběhala, my taky. Bylo to rozhodně lepší. Na příští dovolenou jedeme zase jedině přes den. V noci už nikdy. Výhodou bylo, že máme dvd v autě a malé jsme pouštěli pohádky.

ija1
17. led 2012

@anien - dceři bylo 15m kdyz jsme ho poridili a vubec toho nelituju, jasne, nemela to pustene celou cestu, ale treba pul hodinky za tri hodiny, kdyz uz byla rozjivena.........proste na chvilku, my jsme koukali na pampersackou housenku a spokojenost, jasne, ze se to nesmi prehanet, ale je to 12h cesta............ jinak u nas doma se moc televize nepousti.........

ivett
17. led 2012

My v září jeli do Chorvatska cca 900km s 9m dítětem a cesta naprosto v pohodě, tam jsme stavěli asi 4x, z toho jen 2x kvůli malé, jinak to prospala, jeli jsme na noc a na zpáteční cestě spala v kuse 6hodin a pak jsme stavěli asi 3x, a to jsme chytli i 2h zácpu ve Slovinsku 😉 Takže za mě proč ne, vy znáte své dítě nejlíp a víte jak cestování snáší, jestli spí nebo řve, podle toho bych to naplánovala...

babulinkab
17. led 2012

@anien tohle se těžko radí, myslím, že ty sama znáš své dítě nejlépe, zda v autě vydrží či ne...
my byli loni v září s dcerou v chorvatsku, cca 1000 km, tam jsme jeli na noc, zpátky přes den a zvládla to docela dobře, píšu docela, protože tak dlouhá cesta je otravná i pro dospělého, natož pro dítě
ale popravdě těch 1600 km bych nedala, do toho bych nešla

avantgarda
26. zář 2013

Ahoj, kopíruji příspěvek, který jsem psala do jiné diskuze:
My jsme letos v září byli s 11 měsíčním synem v Chorvatsku, na poloostrově Pelješač. Jeli jsme autem a cesta byla 1200 km. A dala se zvládnout i s malým dítětem. Důležité je mít po ruce tašku se všemi nezbytnostmi na cestu (jídlo, mléko, pití, plenky a Bepanthen na přebalení, hračky). Cestou tam jsme jeli přes noc, tak to bylo úplně v pohodě, protože syn spal až do rána. Cestou zpátky jsme dělali co 3 hodiny přestávku na přebalení, jídlo a protažení se.
Co se týče pobytu v Chorvatsku - důležité je mazat opalovacím krémem, vyhýbat se přímému sluníčku (přes poledne jsme si užívali spánek v apartmánu a ven šli zase až po 15 hodině, když jsme byli na výletě - přes poledne jsme se schovali do stínu na pláži nebo si dali oběd v restauraci), hodně pít a pak už si jen užívat dovolenou.
A jak prcka zabavit na pláži? Ten náš je od mala nadšený z různých koleček a hejblátek, takže jsme mu vedle deky zaparkovali kočár a on montoval kolečka, vyndaval věci z košíku a dával tam kamínky. Případně lezl po čtyřech po oblázkové pláži a kamínky sbíral a různě je přemisťoval, dával do kyblíku apod.