2leté dítě letadlem do Řecka nebo autem do Chorvatska?

ssassi
16. led 2013

ahoj. v létě bude mít syn dva roky. loňské léto jsme absolvovali krásy ČR, ale letos už bych chtěla s malým k moři. a přemýšlím, jestli pro něj bude lepší letět letadlem do řecka nebo jet autem do chorvatska (jeli bychom přes noc). máte někdo zkušenosti, rady a tipy? 😎 díky moc!

baris
16. led 2013

ahoj, my byli letos u moře - mladší dcera měla 2,5 roků a letěli jsme letadlem a v pohodě. Sestra jezdí každý rok k moři (do Řecka) a to i s ročním dítětem.

Já bych raději volila letadlo. Nevím, jak tvůj syn, ale moje holky dělají peklo v autě už po 10minutách jízdy. Tvůj manžel bude unavený 😝 .... Letadlo je v pohodě. Navíc cesta trvá max. 2hodiny. A děti to většinou prospí. Je to pro ně zážitek.

alma13277
16. led 2013

U nás jednoznačně vede Chorvatsko autem nejlépe přes noc. Naše dcera tak jezdí od roka a letos už dokonce jela celou cestu přes den. Přenosné DVD je velký pomocník 🙂

maximka33
16. led 2013

my byli s malým synem 2x letecky na Mallorce. další rok jsme chtěli řecko, tak nám doktor doporučil očkování proti žloutence. ale myslím, že letadlo do 2 let je v pohodě, navíc zadarmo, ale spíš do civilizovanějších zemí, kde není problém s hygienou, Itálie, Španělsko. Loni jsme byli v Chorvatsku autem a pohoda, malý má cestování rád.

veruska007
16. led 2013

@ssassi Hlavně, prosím Tě, nejezděte na noc! To by museli dva řidiči celý den spát, aby se mohli bezpečně v noci střídat při řízení. Já si myslím, že těch, co za volantem cestou do Chorvatska usnuli, už bylo dost. Osobně bych na noc nikdy nejela! Manžel už mi dvakrát usnul při řízení, v odpoledních hodinách - vždycky to dobře dopadlo (vzbudila jsem ho, strhli jsme to)... ale noční jízda je opravdu hazard.

copa
16. led 2013

@ssassi našim dětem bude v létě 3,5 a 1,5 a rádi bychom taky letadlem, já v tom zatím nevidím problém, snad mě realita nepřekvapí 😎

papuellka
16. led 2013

My taky byli poprvé, když synovi bylo asi 10 měsíců letecky u moře a další rok znova a znova. Letadlem je to rychlé a pohodlné...🙂 Tento rok bychom chtěli už i s dcerkou.

copa
16. led 2013

@veruska007 ti řidiči si o moc nepolepší, když den předtím prospí, tělo je prostě nastavené na to, aby v noci spalo a nedá se jen tak lehce ošulit 😉

ssassi
autor
16. led 2013

mně se spíš na cestě autem líbí, že kdyby se cokoli stalo (nemoc, úraz...), sebereme se a jedeme domů. a nemusíme čekat na odlet. my jezdíme v noci pravidelně. je to mnohem klidnější a tím pádem rychlejší. navíc není takové vedro a dítě by většinu času prospalo. vím, že letadlem je to rýchlé a relativně pohodlné. i když já se v letadle trošku bojím 😎
asi zkusím vybrat nějaký pěkný řecký ostrov. písek bude asi příjemnější pro dětské nožičky než chorvatské kamínky 😎

veruska007
17. led 2013

@ssassi No, já bych třeba v jedné rodině sama tak daleko nejela. Když tak ještě se známými, kteří by jeli svým vozem, kdyby se něco stalo, aby bylo k dispozici aspoň jedno auto. Kamarádka takhle jela do Chorvatska, na jihu Rakouska se jim náhle porouchalo auto, odtahovka bere jen jednoho člověka, takže je neodvezla a zůstali trčet na odpočívadle s taškama a malým dítětem, dokud pro ně z ČR nepřijel někdo známý. A odtah je vyšel velmi, velmi draho.

ssassi
autor
17. led 2013

@veruska007 to všechno je otázka dobrého pojištění 😉 my jsme zvyklí jezdit autem, máme velké a dobré auto, takže cestování je pohodlné... dítě jezdí autem od malinka. jen to letadlo je zas "bez práce" 😎

babulinkab
17. led 2013

za nás autem, letos jede syn už po čtvrté a dcerka po třetí.
V případě nemoci, nesnází můžeme jet hned domů. Můžeme si vzít tolik věcí, kolik auto uveze 😀 😀 😀
a pro případ poruchy, nehody, každý rok si kupujeme kartu http://www.uamk.cz/index.php/asistencni-sluzby-...